Nagroda Dobry Design 2013

W dniu 17 grudnia w Warszawie obyła się uroczysta Gala wręczenia tytułów Dobry Design 2013. Wśród tegorocznych laureatów dwukrotnie wyróżniono firmę Geberit.

W drugiej edycji konkursu Dobry Design, organizowanego przez wydawnictwo Publikator produkty firmy Geberit, Duofix do odpływów ściennych i elektroniczny przycisk spłukujący Sigma80 otrzymały aż dwa wyróżnienia Dobry Design 2013:

Konkurs Dobry Design został zainicjowany w 2011r. Jego celem było wyłonienie najciekawszych produktów  z zakresu wyposażenia i wystroju wnętrz oraz promowanie najlepszych na polskim rynku rozwiązań dedykowanych wnętrzom, które są nie tylko estetyczne, ale także funkcjonalne.

Do jury konkursu zaproszono opiniotwórczą grupę 100 architektów i projektantów wnętrz. To oni i tylko oni zdecydowali, kto w 2013r. będzie miał prawo posługiwania się tytułem Dobry Design.

Jury konkursowe, nagrodziło tym razem aż 44 produkty w 10 kategoriach, przyznając im tym samym tytuł Dobry Design 2013. Nagrodę przyznali także internauci – użytkownicy serwisu Dobrzemieszkaj.pl , którzy swoimi głosami wybrali produkt wyróżniony tytułem Dobry Design – Nagroda Konsumentów.

Firma Geberit od wielu lat słynie na polskim rynku z doskonałej jakości, ale od kilku lat jest też nagradzana za dobre wzornictwo. Wyjątkowe w tym przypadku jest jednak niespotykane połączenie sprawdzonej funkcjonalności z atrakcyjnym wyglądem. Rewolucyjny w przypadku shower elementu  jest  pomysł montażu syfonu natryskowego w ścianie, a nie tak jak to do tej pory bywało w podłodze. Człowiek odruchowo unika kratki ściekowej w podłodze. Stąpa tak, aby na nią nie stanąć. Natryski bezbrodzikowe stają się obecnie coraz bardziej modne. Są bowiem bardzo wygodne i eleganckie.Przestrzeń łazienki dzielona  tylko szklanymi taflami wygląda pięknie i elegancko. Nie do przecenienia jest również łatwość,  z jaką w takiej łazience można utrzymać czystość. Takie rozwiązania są możliwe dzięki coraz bardziej zaawansowanej technice. Coraz mniejsze syfony z funkcją samooczyszczenia dają możliwość schowania ich w podłodze, a syfon natryskowy z odpływem w ścianie można bardzo łatwo schować w przedściance instalacyjnej, która kryje w sobie wszelkiego rodzaju instalacje.  Ceny takich rozwiązań również stają się coraz bardziej dostępne. Odpływ w ścianie kosztuje dużo mniej niż ten montowany w podłodze.

Do kompletu należy dokupić wypełnienie „kratki” odpływowej, która jest dostępna w kolorach białym, chromie błyszczącym, w wykończeniu ze stali szczotkowanej oraz z możliwością wstawienia wypełnienia klienta. To ostatnie rozwiązanie jest już programowo stosowane przez firmę Geberit.

Drugim ważnym produktem z nagrodą Dobry Design 2013 jest nowy przycisk Sigma80.

Nowy, elektroniczny przycisk spłukujący do WC, nagrodzony „red dot design award 2012 jest przeznaczony do zastosowania w łazienkach domowych i półpublicznych. Uruchamiany czujnikiem podczerwieni robi wrażenie sztucznej inteligencji zaklętej w tafli szkła. Jest to jednolita płytka dostępna w dwóch kolorach – czarnym i ciemnym, dymionym lustrze; dostosowana do montażu na spłuczce podtynkowej Geberit Duofix (UP300 i UP320). Można ją także zamontować na stelażach w już istniejących łazienkach, pod warunkiem jednak doprowadzenia instalacji elektrycznej w okolice przycisku. Kolorów,  którymi można się cieszyć na co dzień jest znacznie więcej. Diody widoczne pod szkłem mogą świecić się w różnych kolorach: żółtym, pomarańczowym, zielonym, niebieskim i czerwonym. Zmiana koloru jest bardzo prosta i można jej dokonać w dowolnym  momencie.

Geberit Sp. z o.o. www.geberit.com.pl
WIĘCEJ INFORMACJI Z FIRMY GEBERIT (PRESS BOX) {jcomments on}