Nagroda „Best Design Brand 2016/2017” dla KLUDI

Wiodący producent armatury łazienkowej oraz kuchennej – firma KLUDI – otrzymała prestiżową nagrodę PLUS X AWARD „Best Design Brand 2016/2017”. Tytuł ten przyznawany jest markom, które w ciągu ostatniego roku wyróżniały się innowacyjnością oraz zdobyły najwięcej odznaczeń PLUS X w kategorii „Design”.

Wyłaniając zwycięzcę, jury konkursowe analizuje wiele aspektów. Do najważniejszych należą: zastosowanie nowatorskich technologii, jakość komponentów, ergonomia użytkowania oraz walory wzornicze. Zgodnie z filozofią, jaka przyświeca organizatorom PLUS X AWARD innowacyjne myślenie jest gwarancją trwałego sukcesu marki. Producenci sukces ten mogą osiągnąć tylko wtedy, gdy oferowane przez nich rozwiązania wpiszą się w oczekiwania i potrzeby – również te emocjonalne – potencjalnych odbiorców. Wśród najbardziej pożądanych cech produktów wymieniają: jakość, funkcjonalność, intuicyjność użytkowania, ekologię oraz design.

Nagroda PLUS X AWARD „Best Design Brand 2016/2017” dla KLUDI jest wynikiem konsekwentnie prowadzonych działań. Marka ma na swoim koncie szereg wyróżnień przyznawanych przez magazyny branżowe oraz niezależne instytucje. Duże znaczenie ma również fakt, że proces projektowania i wdrażania produktu w KLUDI skupiony jest na potrzebach i oczekiwaniach przyszłych użytkowników. Jak zauważa główny projektant marki KLUDI Michael Stein: Design nie jest i nie powinien być tylko synonimem luksusu dostępnego dla wybranej grupy społecznej. To łatwość wykonywania rutynowych czynności i przyjemność wynikająca z użytkowania trwałych oraz funkcjonalnych produktów. Naszą strategią od wielu lat jest tworzenie eleganckiego designu, który wzbudza emocje, nie tracąc przy tym na naturalności. Kształtów i form, które zachwycają kiedy je widzisz, dotykasz ich i używasz. Bardzo cieszą nas wyróżnienia takie, jak „Best Design Brand”, bo to najlepsze potwierdzenie, że przyjęta przez nas strategia jest słuszna. To także wspaniała rekomendacja, dzięki której nasi klienci mogą mieć pewność, że kupują produkt naprawdę wysokiej klasy.


KLUDI jest niemieckim producentem armatury łazienkowej i kuchennej, zestawów natryskowych i systemów odpływowo-przelewowych. Od 1926 roku, rodzinna firma, która powstała w Menden w Niemczech, ma ciągły wpływ na kształtowanie przemysłu poprzez innowacyjne pomysły i praktyczne rozwiązania stosowane w bateriach kuchennych i łazienkowych. Wiele funkcji, mających zastosowanie w nowoczesnych armaturach ma swój początek w KLUDI. Przykładem tego jest przyłącze Multi, zainicjowane przez KLUDI, które daje możliwość podłączenia do baterii zmywarki lub pralki, przez co dodatkowe zawory i podłączenia do tych urządzeń stają się zbyteczne. Do kolejnych, ciekawych i innowacyjnych rozwiązań można zaliczyć złącze Bajonett, do montażu baterii pod oknem oraz pierwszą baterię kuchenną serii KLUDI E-GO, która daje możliwość wyboru obsługi bezdotykowej lub tradycyjnej. Ponad 1000 pracowników KLUDI każdego dnia zapewnia wysoką jakość obsługi klientów w ponad 100 krajach na całym świecie. Ponad 50% całkowitego obrotu KLUDI jest osiągane na rynkach zagranicznych, dlatego też KLUDI posiada 12 przedstawicielstw handlowych, 3 zakłady produkcyjne w Europie z centralą w Menden oraz 2 fabryki poza Europą.

Kludi (więcej informacji: press box )