Napęd okienny ukryty w profilu plastikowym i drewnianym

 Firma D+H Polska rozszerzyła ofertę produktową o napęd łańcuchowy CDC 200, który może być stosowany w profilach  okiennych wykonanych z PCV, drewna lub drewniano-aluminiowych. Cechą charakterystyczną tego napędu jest montaż wewnątrz profilu okiennego, dzięki czemu urządzenie jest całkowicie niewidoczne. Napęd jest zalecany do stosowania w obiektach, w których szczególnie ważna jest estetyka stolarki okiennej.

Jest to nowość na rynku, ponieważ oferowane napędy okienne podobnego typu były do tej pory przeznaczone wyłącznie do stosowania w stolarce aluminiowej. Firma D+H Polska po raz pierwszy wprowadziła możliwość montażu w drewnie i plastiku. Napęd CDC jest kompatybilny z najczęściej występującymi profilami okiennymi m.in. Aluplast, Schüco, Gealan, Trocal, Rahau, Veka, Weru, Kömmerling (profile plastikowe        i aluminiowe) oraz IV 68, IV 84, IV 84 Top Thermo (profile drewniane)   i IV 86, IV 86 TRI, IV 120 TRI (profile drewniano-aluminiowe). Zastosowane w zestawie z napędem konsole zostały specjalnie dopasowane do wszystkich typów profili okiennych, dzięki czemu sprawdzą się w niemal każdej sytuacji montażowej.

Kompletny zestaw składa się z: napędu CDC, konsol montażowych, listwy maskującej i przewodu zasilającego. Napęd CDC oraz przewód zasilający są montowane w przygotowanym według odpowiednich wymiarów otworze w ościeżnicy. Całość zostaje ukryta pod listwą maskującą, która sprawia, że urządzenie jest całkowicie niewidoczne.

Napęd CDC  znajduje zastosowanie jako zdalne sterowanie elektryczne dla większości typów okien w systemach oddymiania i naturalnej wentylacji, zarówno fasadowych, jak i połaciowych, niezależnie od kierunku ich uchylania oraz materiału, z jakiego zostały wykonane. Ma kompaktową konstrukcję, dzięki czemu wymaga niewiele miejsca i sprawdzi się w  każdej sytuacji montażowej. Wysokiej jakości materiały użyte do produkcji napędu CDC oraz zastosowanie specjalnego łańcucha o dużej wytrzymałości stanowi gwarancję niezawodnej i długotrwałej eksploatacji. 

Napęd CDC charakteryzują ponadto: niewielkie wymiary, cicha praca, zintegrowany system elektronicznej synchronizacji, możliwość indywidulanego programowania np. wysuwu (maksymalny wysuw napędu to 60 cm). Standardowym wyposażeniem napędów CDC jest opcja TMS, która umożliwia synchronizację dwóch napędów. Wykorzystując dodatkowy wariant  BSY+ istnieje możliwość zsynchronizowania do ośmiu sztuk napędów typu CDC. Produkt ten opracowano oraz przetestowano zgodnie z normą PN-EN 12101-2, posiada również certyfikat zgodności i świadectwo dopuszczenia CNBOP.

Zobacz też film instruktażowy o napędzie CDC:
http://www.dhpolska.pl/firma/aktualnosci/instrukcja-montazu-silownika-cdc.html

oraz na kanale YouTube:
https://www.youtube.com/watch?v=PJa6C9KHbEM

Dane techniczne:

Typ napędu

CDC 200/350

CDC 200/600

Zasilanie

24 VDC ±15%

Pobór prądu

0,6 A

1,0 A

Siła pchająca

200 N

Siła ciągnąca

150 N

Siła blokująca

1500 N

Prędkość otwierania

15 s/ 100 mm

Prędkość zamykania

20 s/100 mm

15 s/100 mm

Stopień ochrony

IP 50

Zakres temp.

– 25°C … + 55°C

Przewód

2,5 m kabel w osłonie silikonowej

Obudowa

aluminium


Napęd ukryty w plastikowym profilu, fot. D+H Polska

D+H Polska (PRESS BOX)