Niech Prowansja zagości w Twoim domu!

Wnętrza urządzone w stylu prowansalskim cechuje przede wszystkim jasna kolorystyka oraz prostota. Charakterystyczny klimat wnętrz, przywołujący na myśl lawendowe pola na południu Francji, tworzą przede wszystkim stylowe dodatki nadające wnętrzom ciepłego i przyjemnego charakteru.

 

Barwy Prowansji

 

Chcąc urządzić wnętrze w klimacie nawiązującym do Prowansji, postawmy przede wszystkim na jej rozpoznawalne barwy, czyli biel, lawendę, błękit nieba oraz stonowaną zieleń. Na tle dodatków o takim zestawieniu kolorystycznym doskonale prezentują się stylowe meble francuskie. W kuchni nie może zabraknąć stołu otoczonego miękko wyścielanymi krzesłami. Zaś uzupełnieniem standardowego wyposażenia sypialni niech będzie toaletka z ozdobnym lustrem lub tapicerowany podnóżek.

 

W oknach najlepiej postawić na delikatne, śnieżnobiałe firany oraz podpinane zasłony z kwiatowymi motywami. Do uszycia zasłon oraz dekoracyjnych poszewek na poduszki czy obrusu można użyć tej samej tkaniny. Pomoże to uniknąć chaosu dekoracyjnego oraz wywoła wrażenie harmonii i spójności aranżacji.

 

Światło tworzy klimat

 

Urok prowansalskich wnętrz tkwi również w ich oświetleniu. Pomieszczenia urządzone w tym stylu są doskonale doświetlone, a ich atuty wyeksponowane. Jasne i klimatyczne światło zazwyczaj dają stylowe lampy, a ich uzupełnieniem są zapachowe świece. Na ścianach wiszą odbijające światło lustra, wywołujące wrażenie większej przestrzeni oraz obrazy w ozdobnych, rzeźbionych ramach.

 

Retro dodatki

 

Charakterystyczne dla stylu prowansalskiego są retro dodatki, jak na przykład postarzane zegary, ramki na zdjęcia, ceramika i wazony. W takich wnętrzach często spotyka się kwiaty ozdobne w doniczkach, suszoną lawendę czy przedmioty wykonane z wikliny i drewna. Udając się na zakupy należy pamiętać, by zachować umiar oraz wybierać jedynie komponujące się ze sobą przedmioty. Warto w tym celu odwiedzić sklep internetowy z dekoracjami do domu www.dekoria.pl. Znajdziemy tam ogromny wybór firan i zasłon oraz tkanin, z których można uszyć m.in.: obrusy, ozdobne poszewki, siedziska na krzesła, narzuty na łóżka oraz obicia na meble i wiele innych przedmiotów. Firma oferuje również sprzedaż różnego rodzaju rolet okiennych dostępnych w wielu wzorach i wersjach kolorystycznych. W asortymencie sklepu Dekoria znajdują się też stylowe i eleganckie meble, pufy, dekoracje i ceramika. Wszystko to w przystępnych cenach, zadowalających gusta Klientów o bardzo różnorodnych upodobaniach estetycznych.

Dekoria