Nowe osiedle mieszkaniowe w Dyminach

Spółka Echo Investment rozpoczyna realizację „Osiedla Południowego” przy ul. Sukowskiej w Dyminach koło Kielc.
„Osiedle Południowe” to kolejna inwestycja mieszkaniowa spółki Echo Investment realizowana w okolicach Kielc. „Dyminy to z pewnością jeden z najciekawszych terenów inwestycyjnych. Osiedle zlokalizowane jest w pobliżu lasu, na południowym zboczu wzgórza, z którego roztacza się malowniczy widok. To idealne miejsce dla osób, które chcą mieszkać w otoczeniu przyrody, a jednocześnie mieć łatwy dostęp do miejskich atrakcji” – mówi Marlena Romańska, Manager ds. Sprzedaży Echo Investment.

Architekt Maciej Stoczkiewicz, autor projektu z biura StoMM Architektura: „Poruszony pięknem przyrody, bliskością lasu, a przede wszystkim niezwykle przestrzennym widokiem zdecydowałem, że owe aspekty staną się podstawą układu urbanistycznego osiedla. Te założenia zdecydowały również o kształtowaniu przestrzeni publicznej w tym miejscu, formowaniu bryły i funkcji domów. Drogi wspinają się od wjazdów po zboczu działki, kończą się placami, które mają połączenia piesze z lasem znajdującym się ponad nimi. Z każdego ich odcinka roztacza się widok w stronę południową, wschodnią i zachodnią obejmujący Babią Górę, Dyminy, Suków. Odpowiednie usytuowanie okien i tarasów powoduje, że widok ten obecny jest we wnętrzu budynków. Wprowadzenie prostych brył zabudowy, zastosowanie kamienia naturalnego o ciepłej barwie do wykończenia ważnych elementów kompozycyjnych, białych ścian, złamanych na pierwszej kondygnacji innym kolorem przykrytych poszerzonym okapem i niewysokim dachem – wszystko to daje wrażenie dopasowania domów do wzniesienia terenu i otaczającej przyrody. Wnętrza o przemyślanym układzie funkcjonalnym zagospodarowano nie tracąc otwarć widokowych, kontaktu z przyrodą, a co najważniejsze optymalnego doświetlenia pomieszczeń. Przejrzyste założenia architektoniczne zgodne są z tezą wybitnego architekta Ludwiga Mies van der Rohe – ‘Mniej znaczy więcej’. W połączeniu z walorami otoczenia nadają Osiedlu Południowemu niepowtarzalny charakter”.

„Osiedle Południowe” to gotowy koncept architektoniczny oparty o pełną infrastrukturę techniczną. „Nabywca działki otrzymuje o wiele więcej, niż w przypadku zakupu zwykłej nieruchomości gruntowej. Dostaje kompleksowy produkt deweloperski, pozwalający na szybką realizację marzenia o własnym domu: pozwolenie na budowę, uzgodniony projekt i w pełni uzbrojoną działkę” – dodaje Marlena Romańska.

Realizacja projektu będzie prowadzona w trzech etapach. W pierwszym do sprzedaży przygotowano 29 działek o powierzchni od 761 mkw. do 1 639 mkw. pod domy wolnostojące i 40 działek o powierzchni od 329 mkw. do 1 018 mkw. pod domy w zabudowie szeregowej. Projekty domów wolnostojących mają powierzchnię użytkową od 162 mkw. do 188 mkw., natomiast domy w zabudowie szeregowej od 149 mkw. do 176 mkw.

„Projekty domów zdecydowanie odbiegają od typowych i powtarzalnych domów jednorodzinnych. Proporcje, materiały, kolorystyka, a także sama forma domów zostały dokładnie przeanalizowane ze szczególnym naciskiem na energooszczędność, funkcjonalność i estetykę” – podkreśla architekt Maciej Stoczkiewicz.

Ceny pakietów deweloperskich (projekt domu+pozwolenie+działka) oferowanych w pierwszym etapie wahają się od 159 do 225 zł brutto za metr kwadratowy działki. Różnice cenowe wynikają z wielkości i lokalizacji działek.  
Osiedle będzie ogrodzone i całodobowo chronione. Przy wjeździe powstanie portiernia, która stanowić będzie współwłasność mieszkańców.

Termin zakończenia pierwszego etapu osiedla, który pozwoli na rozpoczęcie budowy domów, planowany jest na IV kwartał 2011 roku.


ECHO INVESTMENT SA to jedna z największych firm inwestycyjno-deweloperskich z polskim kapitałem. Spółka realizuje inwestycje w czterech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych i handlowo-rozrywkowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym.
Od 1996 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Do dzisiaj firma zrealizowała w 28 miastach Polski ponad 80 projektów o łącznej powierzchni ok. 700 tys. mkw. Firma prowadzi również inwestycje w Rumunii na Węgrzech i Ukrainie.

www.echo.com.pl

ECHO INVESTMENT SA {jcomments on}