Nowości armatury bezdotykowej

Tam gdzie liczy się prostota i bezpieczeństwo użytkowania a dla inwestora oszczędzający wodę, ergonomiczny i trwały produkt dobrym rozwiązaniem będzie instalacja armatury bezdotykowej.

FERRO rozwijając ten asortyment wprowadza kolejne produkty: baterię umywalkową stojącą Mistral Sensor oraz baterie umywalkowe ścienne Bora Sensor Power-Safe i Bora Sensor Power-Safe Pre-Mixed. Uzupełnieniem oferty jest dotykowy zawór natryskowy Kona Sensor oraz obecne na rynku od 2014 roku baterie umywalkowe stojące Sirocco Sensor, dostępne w czterech wersjach wyposażenia. W grupie zaworów pisuarowych nowością są klasyczne natynkowe (Zephyr Sensor BBB211) oraz coraz popularniejsze zawory podtynkowe (Zephyr Sensor BBB201).

Do wody zimnej, ciepłej i zmieszanej

W miejscach publicznych woda często dostarczana jest do urządzenia w postaci wstępnie zmieszanej, dlatego kilka modeli baterii bezdotykowych przeznaczonych jest do takich właśnie rozwiązań  – są to wybrane wersje Sirocco Sensor i Bora Sensor. W przypadku, gdy do baterii doprowadzona jest woda ciepła i zimna świetnie sprawdzą się baterie Mistral Sensor z wbudowanym mieszaczem oraz modele Pre-Mixed z serii Sirocco i Bora Sensor, wyposażone w mechaniczny mieszacz zewnętrzny MM10. Mieszacz nie jest dostępny dla użytkownika publicznej łazienki, a żądana temperatura ustawiana jest w tym przypadku przez obsługę budynku. Rozwiązaniem bardziej zaawansowanym jest wyposażenie baterii przeznaczonych do wody zmieszanej w zewnętrzny mieszacz termostatyczny MT15B, dzięki czemu administrator jest w stanie ustawić żądaną temperaturę w zakresie od 30°C do 70°C, bez możliwości ingerencji przez osobę postronną.

Oszczędne i zapewniające komfort użytkowania

Wszystkie bezdotykowe baterie marki Ferro wyposażone są w oszczędnościowe rozwiązania, które zapewniają napowietrzony, komfortowy przepływ około 5 litrów wody na minutę, przy ciśnieniu 3 bar (klasyczna bateria łazienkowa – to około 12 l/min). Urządzenia zasilane są zewnętrznymi bateriami 9V. Bardziej wymagającym użytkownikom polecamy produkty oznaczone, jako Power-Safe z podwójnym systemem zasilania – zewnętrznym zasilaczem 230V oraz baterią 9V.

Dozownik na mydło w komplecie z baterią

Kolejną nowością i uzupełnieniem umywalkowej baterii stojącej Mistral Sensor oraz ściennej baterii Bora Sensor są bezdotykowe dozowniki na mydło. Wzornictwo dozowników nawiązuje do designu baterii umywalkowych, dzięki czemu otrzymujemy spójną stylistycznie, efektowną armaturę przeznaczoną do łazienek nowoczesnych. Dozowniki zostały wyposażone w zewnętrzne zbiorniki na mydło o pojemności 1 litra. Są zasilane przez zasilacz 230V.

Programowanie ustawień

Innowacyjność produktów bezdotykowych FERRO polega również na możliwości wyboru wielu opcji w zakresie regulacji armatury, co ma szczególne znaczenie przy programowaniu ustawień na potrzeby danego obiektu i konkretnego użytkownika. Praktycznym rozwiązaniem jest pilot sterujący do baterii i zaworów bezdotykowych RC01, dzięki któremu można wyregulować zasięg detekcji czujnika, opóźniać włączanie i czas spłukiwania dla zaworów pisuarowych, ustawiać czas zabezpieczenia przed długotrwałym wypływem wody oraz czas blokady przed kolejnym użyciem, a także zaprogramować czas między cyklicznym spłukiwaniem oczyszczającym, które zapobiega stagnacji wody w rurach. Funkcje pilota pozwalają również na powrót do ustawień fabrycznych oraz czasowe wyłączenie urządzeń np. podczas sprzątania i konserwacji armatury. Natomiast pilot sterujący do dozowników na mydło RC02 pozwala na ustawienie objętości pobieranego mydła, napełnienie układu po uzupełnieniu zbiornika, tymczasowe wyłączenie oraz powrót do ustawień fabrycznych.

Armatura FERRO sprawdzi się zarówno w galeriach handlowych, szkołach, szpitalach jak i wszelkich innych obiektach użyteczności publicznej. Innowacyjna, funkcjonalna, wydajna i higieniczna, a także odporna na działania dewastacyjne stanowi atrakcyjną propozycję dla prestiżowych inwestycji, w których priorytetem jest ograniczenie zużycia wody i energii.

więcej: http://www.ferro.pl/nowosci-armatury-bezdotykowej.htmlFERRO S.A.
więcej informacji FERRO S.A. (PRESS BOX)