Oaza Kampinos – ruszyła budowa proekologicznych domów przy Puszczy Kampinoskiej

Znana ze spektakularnych inwestycji firma UBM realizuje prestiżowy projekt  proekologicznych domów. W bliskim sąsiedztwie Puszczy Kampinoskiej, nazywanej „Zielonymi płucami Warszawy”, ruszyła budowa osiedla Oaza Kampinos.

W pierwszym etapie unikatowej inwestycji realizowanej przez UBM powstanie 49 proekologicznych domów jednorodzinnych i bliźniaczych, a także rezydencji. Zrealizowanych zostanie 7 typów domów  o powierzchniach od 196,9 do 231,7 m kw. na częściowo zalesionych działkach o powierzchniach od 800 do 1625 m kw. Na terenie Oazy Kampinos znajdować się będą także korty tenisowe, fitness club, portiernia, budynek komercyjny, place zabaw oraz przedszkole. Pierwsze domy zostaną oddane do użytku na przełomie I i II kwartału 2011 roku.

Oaza Kampinos

Na unikatowy charakter  składa się nie tylko jej lokalizacja, ale także sposób realizacji. Zastosowane zostaną technologie i rozwiązania służące ograniczeniu zużycia energii i podnoszące efektywność systemów grzewczych.
Budynki zostaną wyposażone między innymi w systemy solarne. Inwestor zapewnił każdemu nabywcy: drewniane okna o wysokiej izolacyjności cieplnej, drewniane parapety wewnętrzne, kamienne parapety zewnętrzne, rolety zabezpieczające przed włamaniem oraz drzwi wejściowe wyposażone w systemy antywłamaniowe. Brama garażu oraz brama wjazdowa będą sterowane automatycznie.

Wszystkie budynki wykorzystywać będą niekonwencjonalne źródła energii.
Już teraz, przy stale rosnących kosztach energii, sprawa ogrzewania budynków i ciepłej wody ma zasadnicze znaczenie dla osób kupujących mieszkania i domy. Dlatego też budynki w Oazie Kampinos zostały wyposażone w kolektory słoneczne, które będą czerpać energię bezpośrednio ze środowiska, a ich praca nie spowoduje degradacji otoczenia naturalnego. Ponadto do zalet zestawów solarnych zaliczyć należy niskie koszy eksploatacji, jak i wysoką efektywność. Latem w domu jednorodzinnym prawie całe zapotrzebowanie na ciepłą wodę może być pokryte za pomocą energii słonecznej – mówi Sebastian Vetter, członek zarządu UBM.
Opcjonalne budynki będą zasilane energią cieplną pochodzącą z pomp ciepła.

Jedną z głównych zalet wyróżniających Projekt „Oaza Kampinos” jest lokalizacja – sąsiedztwo Kampinoskiego Parku Narodowego, uznanego przez UNESCO za Światowy Rezerwat Biosfery i europejską ostoję ptaków. Kontakt z naturą a zarazem łatwy dojazd do centrum Warszawy (30 km) to kolejne atuty powstającej inwestycji. Ponadto duża ilość szlaków turystycznych oraz ścieżki rowerowe i biegowe trasy narciarskie sprawiają, że inwestycja zyskuje szczególnie w oczach rodzin z dziećmi. Dodatkowo w okolicy odwiedzić można liczne zabytki, jak twierdza Modlin, muzeum w Żelazowej Woli, kościół w Brochowie, pałac w Lesznie czy tez miejsca pamięci narodowej, które stanowią dodatkowe atrakcje dla mieszkańców Oazy Kampinos.

Do tej pory UBM słynęła z inwestycji komercyjnych. Do najbardziej znanych w Polsce inwestycji należą m.in.: hotel InterContinental, budynki biurowe Griffin House, Parkur Tower oraz Warsaw Towers w Warszawie, hotele Radisson SAS we Wrocławiu i Krakowie oraz krakowski hotel Andel’s. Aktualnie UBM wspólnie z CA IMMO realizują największą inwestycję biurową w Polsce – Poleczki Business Park.

Kostrzewa PR

 

{jcomments on}