Ocieplenie od wewnątrz – konferencja dla zarządców nieruchomości

Poprawa parametrów cieplnych dotyczy różnych obiektów – zarówno osiedli z wielkiej płyty, jak i starszych kamienic. Nie zawsze jednak można ocieplić budynki od zewnątrz. 20 października br. w Warszawie odbędzie się konferencja dla zarządców nieruchomości, zorganizowana przez firmę Xella, dotycząca ocieplania od wewnątrz – rozwiązania, które pozwala poprawić termoizolację budynku oraz zachować oryginalny wygląd fasady.

Ocieplanie od wewnątrz jest rozwiązaniem, które można zastosować w przypadku obiektów o dużej wartości historycznej i architektonicznej, czy też w sytuacji ograniczenia praw własności, czyli wszędzie tam, gdzie elewacja zewnętrzna nie powinna ulec zmianie.

Tematyka spotkania będzie dotyczyć zagadnień związanych z fizyką budowli oraz szczegółowej analizy zjawisk zachodzących w przegrodach przy ociepleniu od wewnątrz. Zaprezentowane zostaną również systemy ocieplania od wewnątrz – ze szczególnym uwzględnieniem mineralnych płyt YTONG MULTIPOR.

Uczestnicy konferencji będą mieli okazję pogłębić swoją wiedzę o ociepleniu od wewnątrz, a dzięki temu również poszerzyć umiejętności w zakresie zarządzania nieruchomościami. Udział w konferencji zapewnia zarządcom realizację 4 godzin obowiązkowego doskonalenia zawodowego wymaganego przez Ministerstwo Infrastruktury. Konferencja została zarejestrowana na stronie Ministerstwa Infrastruktury pod numerem 5461. Każdy z uczestników otrzyma zaświadczenie potwierdzające udział w konferencji.

Kiedy warto ocieplać od wewnątrz?
Jak wynika z kalkulacji Anny Waszczuk, analityka rynku Xella Polska, niedostateczna izolacja termiczna ścian to problem, który dotyczy ponad 45 proc. lokali w budynkach wielorodzinnych zlokalizowanych w polskich miastach. Ocieplenia wymagają przede wszystkim budynki z wielkiej płyty, które nie były budowane zgodnie ze współcześnie obowiązującymi normami w zakresie energooszczędnego budownictwa. W wielu przypadkach bloki z wielkiej płyty nie mogą zostać ocieplone od zewnątrz ze względu na nadmierne obciążenie elewacji.

– Prawidłowa izolacja termiczna budynku jest bardzo istotna, ponieważ nie tylko ogranicza straty ciepła, ale również zapewnia odpowiednią ochronę przed wilgocią i pleśnią. Zmniejsza także ryzyko wykroplenia pary wodnej na powierzchni wewnętrznej ścian, a co za tym idzie rozwoju mikroorganizmów – wyjaśnia Piotr Harassek, Junior Product Manager SILKA YTONG. – Rozwiązanie takie, jak YTONG MULTIPOR pozwala poprawić właściwości cieplne obiektu, którego elewacja zewnętrzna z różnych powodów nie może ulec zmianie – podkreśla Piotr Harassek.

Często ocieplanie od wewnątrz jest rozwiązaniem preferowanym w przypadku ograniczonego prawa własności – dotyczy to sytuacji, gdy przegrody znajdują się na granicy działek i pojawienie się zewnętrznej warstwy izolacji narusza teren sąsiedniej działki.

Ocieplenie od wewnątrz można również zastosować, gdy nie wszyscy mieszkańcy wyrażają zgodę na ocieplenie budynku. Pozostali lokatorzy nie muszą wtedy wybierać między „marznięciem” w nieocieplonym mieszkaniu a wysokimi kosztami ogrzewania pomieszczeń.

Omawiane na konferencji zagadnienia będą więc szczególnie przydatne z punktu widzenia zarządców nieruchomości, którzy dbają o stan techniczny i proces modernizacji budynku oraz jednocześnie pełnią funkcję doradczą.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji i rejestracji na stronie: http://www.budowane.pl/konferencja-zarzadcy
Udział w konferencji jest bezpłatny.

Konferencja odbędzie się 20 października (czwartek) w Warszawie w Centrum Konferencyjnym Zielna przy ul. Zielnej 37.

Program konferencji:
9.00 – 9.30       Rejestracja gości
9.30 – 11.00     Podstawy fizyki budowli i zagadnienia fizyki budowli przy ociepleniu od wewnątrz
11.00 – 11.15   Przerwa kawowa
11.15 – 12.45   Zjawiska zachodzące w przegrodach ocieplonych od wewnątrz. Wybrane systemy ocieplania od wewnątrz
12:45 – 13:00   Przerwa
13:00 – 13:30   Dyskusje i konsultacje

Partnerem konferencji jest miesięcznik „Administrator” oraz portal Administrator24.info

Informacja o YTONG MULTIPOR
Mineralne płyty YTONG MULTIPOR to elementy z autoklawizowanego betonu komórkowego, charakteryzujące się wysoką izolacyjnością termiczną, niepalnością (klasa ognioodporności A1) oraz bardzo dobrą paroprzepuszczalnością. Zastosowanie płyt YTONG MULTIPOR obniża straty ciepła w budynku oraz reguluje wilgotność pomieszczeń. YTONG MULTIPOR jest materiałem produkowanym wyłącznie z naturalnych surowców: wapna, piasku i wody.

Zapraszamy do obejrzenia filmu o dociepleniu ścian od wewnątrz: http://www.youtube.com/watch?v=-k3tnGPXwvk


Firma XELLA Polska Sp. z o.o. oferuje produkty marki YTONG, YTONG MULTIPOR, YTONG ENERGO i SILKA, stosowane w budownictwie mieszkaniowym. Produkcja materiałów odbywa się w 12 nowoczesnych zakładach na terenie całej Polski. Sprzedaż firma Xella prowadzi poprzez sieć dystrybucji na terenie całego kraju oraz w krajach takich jak: Litwa, Łotwa, Ukraina, obwód Kaliningradzki. W grupie zatrudnionych jest około 700 osób.

Więcej informacji w serwisach: www.ytong-silka.pl, www.budowane.pl, www.akademiamurowania.pl, www.miastonoca.budowane.pl, http://www.termodom.pl/termodompasywny/, http://sklep.xella.pl, www.inspiracje.budowane.pl, www.multipor.budowane.pl oraz na blogach: http://blog.xella.pl/budujemy, www.ZdrowaBudowa.pl.

Xella Polska
Więcej informacji z firmy Xella Polska ( PRESS BOX)

{jcomments on}