Od 25 lat w polskich oknach i drzwiach


Z dniem 1 stycznia 2017 Winkhaus Polska wkroczyła w 25 rok działalności.
Jak firma z branży okuć do okien i drzwi zbudowała pozycję lidera innowacyjności?

Polski oddział Grupy Winkhaus został założony 23 października 1992 roku w Lesznie (Wielkopolska). Tam powstał pierwszy magazyn i biura firmy, a następnie początkowo niewielki dział produkcji okuć okiennych. Dzięki konsekwentnie realizowanej wizji, firma od początku zajmowała się nie tylko produkcją i sprzedażą okuć do okien i drzwi, lecz stała się znana z szerokiej gamy usług dla producentów okien, których zadaniem było wspierać ich organizacyjny i informatyczny rozwój. W połowie lat 90-tych powstała pierwsza wersja oprogramowania WH OKNA, stworzonego przez programistów Winkhaus Polska, a następnie przez lata rozwijanego i poszerzanego o nowe moduły. Z biegiem lat pojawiały się następne innowacyjne usługi związane z optymalizacją i automatyzacją produkcji okien, a po przyjęciu Polski do Unii Europejskiej – także doradztwo w dziedzinie pozyskiwania funduszy na rozwój przedsiębiorstw, w której firma może poszczycić się znacznym dorobkiem. W styczniu 2001 roku ze względu na brak możliwości dalszego rozwoju Winkhaus Polska zmieniła siedzibę i odtąd cały zakład wraz z magazynem i administracją mieści się w Rydzynie k. Leszna.

Obecnie Winkhaus Polska zatrudnia około 800 pracowników. Działa na rynku polskim oraz rosyjskim, swoje produkty eksportuje do krajów Europy Wschodniej oraz Azji. Kilkakrotnie, ostatnio w 2016 roku, firma otrzymywała tytuł Lidera Rynku Stolarki w dziedzinie okuć, nadawanego przez miesięcznik Forum Branżowe na podstawie wolumenu sprzedaży uzyskanego w poprzednim roku.

Winkhaus to nie tylko produkty do okien, choć na tym polu może się pochwalić niejedną innowacją. Obecnie promuje na rynku okucia z funkcją bezpiecznego, energooszczędnego wietrzenia, które są bohaterem kampanii Okno na 6-tkę. W dziedzinie techniki drzwiowej firma Winkhaus także ma wiele do powiedzenia. W 2016 roku wprowadziła na rynek elektroniczny system kluczy i wkładek, który można samodzielnie skonfigurować i zamontować w swoim domu w oparciu o bezpłatną aplikację pobraną na telefon lub tablet i dostarczone wraz z nią instrukcje wideo. Nieobce są jej także zagadnienia elektronicznej kontroli dostępu do obiektów różnej wielkości i różnego przeznaczenia. Systemy Winkhaus działają w przedsiębiorstwach, biurowcach, bankach, hotelach, na stadionach i lotniskach, a nawet w ekskluzywnych salonach samochodowych, dbając o bezpieczeństwo i odpowiednią organizację dostępu do pomieszczeń.

Firma ma na swoim koncie liczne wyróżnienia za innowacyjność, m.in. Kryształowy Profil portalu Oknonet. Dzięki konsekwentnie realizowanej strategii wspierania swoich klientów w rozwoju poprzez innowacje technologiczne i produktowe, cieszy się opinią najbardziej innowacyjnego wśród dostawców okuć.


Siedziba Winkhaus Polska w Rydzynie k. Leszna

Winkhaus Polska Beteiligungs (PRESS BOX)
www.winkhaus.pl