Ogólnopolskie Targi Budowlane MUREXPO 2010

W dniach 7-9 maja na warszawskim Torwarze, odbędą się Ogólnopolskie Targi Budowlane MUREXPO – największa wystawiennicza impreza budowlana Mazowsza. Bogaty program wydarzeń towarzyszących, spotkania i prelekcje, niebanalne pokazy i warsztaty, czy bezpłatne porady specjalistów w Centrum Projektowania i Urządzania Wnętrz pod patronatem Związku Polskich Artystów Plastyków to tylko nieliczne atrakcje targów.

Nie można zlekceważyć promocji cenowych, konkursów, wystaw prac polskich artystów malarzy, które zainteresowani będą mogli na miejscu zakupić. Na targach zaprezentują się nie tylko firmy z Polski, ale też ponad 40 firm z Włoch, Niemiec, Czech i Norwegii.

Sponsorami MUREXPO 2010 są firmy: DACHMUR Nowosiński, Steczkowski s.j. oraz PARKIET HAJNÓWKA. Sponsorem kampanii radiowej jest firma Kowalczyk Materiały Budowlane, która w swoim stoisku podaruje gościom targów sadzonki drzewek.

Wystawcy prezentują
Można będzie zapoznać się z popularnymi i poszukiwanymi produktami i usługami. Nie zabraknie nowości, nowinek oraz niestandardowej oferty rynku. Wystawcami są producenci i dystrybutorzy wyrobów budowlanych i instalacyjnych, chemii budowlanej, pracownie projektowe, firmy zajmujące się wykonawstwem i doradztwem budowlanym. Swoje produkty przedstawi wiele firm z branży wykończenia i dekoracji wnętrz. Mazer – producent schodów z drewna krajowego i egzotycznego – zaprezentuje schody gięte, których linia łączy tradycję z nowoczesną techniką, a oryginalne rozwiązania wzornicze z funkcjonalnością i bezpieczeństwem użytkowania. Włoska firma Unifiere srl wystawi tradycyjne włoskie marmury, oryginalne bazalty, ardesie, wapienie i łupki, beola, porfir, kamień z Luserny – stanowiące część ekspozycji Centrum  Le pietre d’Italia otwartego w 2009 roku w Weronie. Będzie można obejrzeć i zamówić (także według indywidualnego projektu) podłogi epoksydowe Beton Flame – idealnie gładkie i jednolite o minimalistycznym, stonowanym i nowoczesnym designie w bogatej palecie kolorów i wzorów. Nie zabraknie krzeseł, stołów oraz zestawów mebli przeznaczonych do każdego wnętrza (Home Garden Art). Kolekcja przyciąga bogatą kolorystyką, funkcjonalnością, niepowtarzalnymi kształtami a dzięki materiałom, z których są wykonane meble pasują równie dobrze do stylowych wnętrz jak i nowoczesnego apartamentu (Marka Siesta). Na terenie otwartym zwiedzać będzie można samochód-salon wystawienniczy firmy Romotop z ekspozycją 11 wkładów kominkowych oraz piecyków, w tym kompletny kominek z kafli. Jeden z modeli jest podłączony do komina i można będzie zobaczyć działające palenisko.

Zainteresowani mogą spodziewać się dużego działu Ogród, a w nim m.in.: kompleksowego wyposażenia ogrodów począwszy od altan, pergoli a skończywszy na ogrodzeniach (Architektura Ogrodowa Wood Design). Znajdą się tu także nowoczesne meble ogrodowe z technorattanu (OLTRE Outdoor Indoor Design). Plenerowy salon: taras, balkon czy ogród można będzie urządzić z Home Garden Art – nowoczesny design mebli ogrodowych firm: Lafuma oraz Fermob zaspokoi najbardziej wymagających użytkowników. Inter–Concept zapowiada ciekawą aranżację SPA w ogrodzie – obok typowych saun fińskich będzie można zobaczyć sauny ogrodowe z oświetleniem z naturalnego bursztynu oraz beczki z naturalnego drewna opalane drewnem, tzw. bania. Tradycyjnie obecna będzie Husqvarna, w której stoisku znajdą się profesjonalne maszyny do pielęgnacji zieleni m.in.: traktory, kosiarki i ridery, a także produkty marki GARDENA. Husqvarna zaprezentuje pierwszą na świecie w pełni automatyczną kosiarkę zasilaną energią słoneczną – Automower® Solar Hybrid. Wśród osób, które wypełnią w stoisku Husqvarny ankietę rozlosowana zostanie lekka i poręczna wykaszarka 128R.

Dla budujących samodzielnie dom i dla firm wykonawczych Carserwis oraz Salon Isuzu Dixi-Car Raszyn przygotowały specjalną ekspozycję samochodów dostawczych: marki Fiat w tym nowość rynkową Nowe Doblo Cargo oraz Isuzu. W stoisku Carserwis zainteresowani otrzymają specjalną ofertę cenową na samochody dostawcze Fiat, zaś w Isuzu Dixi-Car Raszyn można będzie wygrać nawigację.

Warsztaty, pokazy… i fachowa pomoc
Ekspozycje urozmaicone będą praktycznymi pokazami nowoczesnych technologii i produktów – ich właściwego zastosowania, sposobów montażu, obsługi i konserwacji. W Centrum Projektowania i Urządzania Wnętrz pod patronatem Związku Polskich Artystów Plastyków wszystkim odwiedzającym zostanie zapewniona wszechstronna pomoc w podejmowaniu decyzji o wyglądzie ich mieszkań i domów – w zgodzie z potrzebami funkcjonalnymi i estetycznymi.

Przedstawiciele Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy pokażą „na żywo” kompletne wykonanie połaci dachowej z uwzględnieniem detali. Mistrzowie w zawodach dekarz i blacharz omówią zasady montażu, sporządzą wstępny kosztorys. Dekarze będą udzielać porad dotyczących doboru odpowiedniego pokrycia do danego typu dachu pod względem technicznym, estetycznym jak również ekonomicznym oraz zastosowania nowatorskich rozwiązań i nietypowych materiałów. Dekarzom będą towarzyszyć przedstawiciele i doradcy techniczni z firm produkujących pokrycia dachowe, rynny, folie dachowe czy okna dachowe. Polskie Stowarzyszenie Dekarzy, zaprasza do swojego stoiska zainteresowanych nową książką Krzysztofa Patoki pt: „Wentylacja dachów i stropodachów” na spotkanie z autorem.

Na targach radzić będą: inżynierowie budownictwa, projektanci instalacji, czy specjaliści w zakresie izolacji termicznej i akustycznej okien i systemów okiennych. Można także liczyć na porady wysoko wykwalifikowanych specjalistów: architektów, projektantów wnętrz, specjalistów ds. wentylacji czy architektów krajobrazu.

Specjalnie dla gości MUREXPO w stoisku me-mieszkania.pl w sobotę i w niedzielę dyżurować będzie architekt. Wszyscy, którzy odwiedzą stoisko me-mieszkania.pl z projektem mieszkania lub domu otrzymają pomoc w zaplanowaniu przebudowy i aranżacji.

Dzień Branżowy
Tematami wiodącymi pierwszego dnia tegorocznej edycji MUREXPO (7 maja) będą Zrównoważone budownictwo, Certyfikacja produktów i usług budowlanych w Polsce i na Białorusi oraz pozyskiwanie środków unijnych przez mazowieckie firmy z branż budowlanych.
Organizatorami spotkań będą Politechnika Warszawska, Stowarzyszenie na Rzecz Efektywności ETA oraz Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego i Polsko-Białoruska Izba Handlowo-Przemysłowa, a także Mazowiecki Serwis Gospodarczy.
Politechnika Warszawska, Stowarzyszenie na Rzecz Efektywności ETA zapraszają na seminarium „Budownictwo w Narodowym Programie Redukcji Emisji: rola małych i średnich inwestorów”. Seminarium składać będzie się z 6 sesji tematycznych. Kolejne sesje poprowadzą: prof. nadzw. dr hab. inż. Krzysztof Żmijewski, Kierownik Zakładu Budownictwa Ogólnego Politechniki Warszawskiej, Sekretarz Generalny Społecznej Rady Narodowego Programu Redukcji Emisji; dr inż. Arkadiusz Węglarz, Politechnika Warszawska, Krajowa Agencja Poszanowania Energii (Pion Zrównoważonego Rozwoju), Zrzeszenie Audytorów Energetycznych; dr inż. Agnieszka Kaliszuk-Wietecka Politechnika Warszawska; mgr inż. Elżbieta Wyszyńska, Politechnika Warszawska; dr inż. Szymon Firlong, Politechnika Warszawska oraz przedstawiciele Koła Naukowego Budownictwa Ogólnego.

Polsko-Białoruska Izba Handlowo-Przemysłowa zorganizuje dla Wystawców oraz zainteresowanych seminarium poświęcone certyfikacji produktów i usług budowlanych w Polsce i na Białorusi. Dla firmy – Wystawcy MUREXPO stosującej najbardziej efektywne ekologicznie rozwiązania w budownictwie, prezes Polsko-Białoruskiej Izby Handlowo-Przemysłowej ustanowi i ufunduje Puchar. Dzięki staraniom Izby w Targach uczestniczyć będą reprezentanci Białoruskiej Izby Handlowo-Przemysłowej z Mińska i białoruscy przedsiębiorcy.

Mazowiecki Serwis Gospodarczy zaprasza na konferencję z zakresu pozyskiwania środków unijnych. W ramach konferencji zostaną omówione zagadnienia: dotacje dla mazowieckich firm z branż budowlanych w 2010 r. oraz praktyka aplikowania o środki unijne – warunki przygotowania dobrego wniosku o dofinansowanie. Uczestnicy spotkania dostaną zaproszenia na indywidualną, bezpłatną konsultację unijną.

Wydarzenia towarzyszące
Nazwa targi pojawiająca się w tytule imprezy ma szersze od tradycyjnego znaczenie, część wystawiennicza, bowiem stanowi tylko jeden z elementów większej całości. Równie ważny jest program wydarzeń towarzyszących – spotkań, prelekcji, konferencji, warsztatów.
MUREXPO towarzyszyć będzie bogaty program edukacyjny poświęcony kolejnym etapom budowy domu pod klucz. Uwadze gości tragów polecany jest szczególnie cykl prelekcji dedykowanych projektowaniu domów jednorodzinnych w rożnych technologiach ze szczególnym uwzględnieniem systemów energooszczędnych. W czasie wykładów i prelekcji goście poznają m.in.: energooszczędne rozwiązania w budownictwie jednorodzinnym na przykładzie domu zaprojektowanego w pracowni Archeton, rozwiązania architektoniczne, konstrukcyjne i instalacyjne w budownictwie pasywnym oraz energooszczędne rozwiązania w zakresie stolarki okiennej czy energooszczędne i ekologiczne budownictwo fińskie. Zainteresowani będą także mogli wziąć udział w wykładach i prelekcjach poświęconych m.in.: skutecznym sposobom wentylowania domów i pomieszczeń, urządzaniu ogrodów i dekoracji zielenią balkonów, tarasów i wnętrz, właściwemu doborowi materiałów i konstrukcji przy wykonywaniu ścian, sufitów czy zabudowy poddasza.

Złoty Medal MUREXPO 2010
Targom towarzyszy Konkursu o Złoty Medal MUREXPO 2010. Przedmiotem Konkursu jest ocena wyrobów i technologii prezentowanych w ramach Targów. Zgłoszone wyroby podlegać będą ocenie według kryteriów: nowatorstwo zastosowanych rozwiązań konstrukcyjnych i technologiczno-organizacyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem dbałości o środowisko, wartość techniczna i użytkowa produktu, jakość i precyzja wykonania, estetyka i funkcjonalność, parametry ekonomiczne użytkowania

Jurorami w Konkursie są:
profesor nadzw. dr hab. inż. Krzysztof Żmijewski, Kierownik Zakładu Budownictwa Ogólnego Politechniki Warszawskiej, Sekretarz Generalny Społecznej Rady Narodowego Programu Redukcji Emisji dr inż. Jan Bobrowicz, zastępca dyrektora ds. Współpracy z Gospodarką w Instytucie Techniki Budowlanej Andrzej Urban, zastępca Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Głównym Urzędzie Nadzoru Budowlanego Monika Czechowska, redaktor serwisu dla profesjonalistów muratorplus.pl

Targi można zwiedzać:
7 i 9 maja w godzinach 10.00-17.00, 8 maja w godzinach 10.00-18.00
Osoby z widoczną niepełnosprawnością wchodzą w towarzystwie opiekuna na teren targów bez konieczności zakupu biletu wstępu. Dzieci do lat 15 wchodzą na teren targów bezpłatnie w towarzystwie dorosłych opiekunów.
Udział w seminariach za okazaniem biletu/karnetu wstępu na targi.

Murator EXPO

{jcomments on}