Ogólnopolskie Targi Budowlane

W dniach 16-18 kwietnia na warszawskim Torwarze, odbędzie się kolejna edycja Ogólnopolskich Targów Budowlanych MUREXPO – największej wystawienniczej imprezy budowlanej Mazowsza. Sprawdzona, uniwersalna formuła targów czyni je bogatym źródłem informacji dla profesjonalistów z branży i indywidualnych inwestorów. Impreza zyskała uznanie i jest oczekiwana nie tylko ze względu na ciekawą ofertę producentów z kraju i zagranicy, lecz także na bogaty program wydarzeń towarzyszących, atrakcyjne rabaty dla kupujących, bezpłatne porady specjalistów i pokazy nowoczesnych produktów i technologii. Na targach zaprezentują się nie tylko firmy z Polski, ale też ponad 40 firm z Włoch, Niemiec, Czech i Norwegii.

Sponsorami MUREXPO 2010 są firmy: DACHMUR Nowosiński, Steczkowski s.j. oraz PARKIET HAJNÓWKA. Sponsorem kampanii radiowej jest firma Kowalczyk Materiały Budowlane, która w swoim stoisku podaruje gościom targów sadzonki drzewek, które bedą prawdziwą ozdobą domu i ogrodu.

Wystawcy prezentują

Na MUREXPO można będzie zapoznać się z popularnymi i poszukiwanymi produktami i usługami. Nie zabraknie nowości, nowinek oraz niestandardowej oferty rynku. Wystawcami MUREXPO są producenci i dystrybutorzy wyrobów budowlanych i instalacyjnych, chemii budowlanej, materiałów wykończeniowych i wyposażenia wnętrz, pracownie projektowe, firmy zajmujące się wykonawstwem i doradztwem budowlanym. Swoje produkty przedstawi wiele firm z branży wykończenia i dekoracji wnętrz. Mazer – producent wszystkich rodzajów schodów wykonanych z wysokiej klasy drewna krajowego i egzotycznego – zaprezentuje schody gięte, których linia łączy tradycję z nowoczesną techniką, a oryginalne rozwiązania wzornicze z funkcjonalnością i bezpieczeństwem użytkowania. Włoska firma Unifiere srl wystawi tradycyjne włoskie marmury, oryginalne bazalty, ardesie, wapienie i łupki, beola, porfir, kamień z Luserny – stanowiące część ekspozycji Centrum  Le pietre d’Italia otwartego w 2009 roku w Weronie. Kamienie z północnych i środkowych Włoch prezentowane będą w postaci płyt o różnej wielkości przygotowanych w różnorodnych technikach obróbki powierzchni. Ta piękna ekspozycja będzie inspiracją dla każdego odwiedzającego MUREXPO 2010 – indywidualnych inwestorów, architektów i projektantów oraz firm budowlanych. Poza próbkami zwiedzający otrzymają wszystkie informacje o możliwościach zastosowania kamienia, a przede wszystkim oferty handlowe pochodzące bezpośrednio od właścicieli włoskich kopalń. Goście MUREXPO będą mogli obejrzeć i zamówić (także według indywidualnego projektu) podłogi epoksydowe Beton Flame – idealnie gładkie i jednolite o minimalistycznym, stonowanym i nowoczesnym designie w bogatej palecie kolorów i wzorów. Nie zabraknie krzeseł, stołów oraz zestawów mebli przeznaczonych do każdego wnętrza (stoisko Home Garden Art). Kolekcja przyciąga bogatą kolorystyką, funkcjonalnością, niepowtarzalnymi kształtami a dzięki materiałom (techno polimer PA6, polikarbon i anodowane aluminium), z których są wykonane meble pasują równie dobrze do stylowych wnętrz jak i nowoczesnego apartamentu (Marka Siesta).

Na terenie otwartym Targów zwiedzać będzie można samochód-salon wystawienniczy Firmy Romotop, w którym mieści się ekspozycja 11 wkładów kominkowych oraz piecyków, a także eksponowany jest jeden kompletny kominek z kafli. Jeden z modeli piecyków jest podłączony do komina i podczas targów można będzie zobaczyć działające palenisko.

Na MUREXPO zainteresowani mogą spodziewać się dużego działu Ogród, w którym zaprezentowane zostaną m.in.: kompleksowe wyposażenie ogrodów począwszy od altan, pergoli a skończywszy na ogrodzeniach (w stoisku Architektura Ogrodowa Wood Design). Znaleźć będzie tu można także nowoczesne meble ogrodowe z technorattanu (OLTRE Outdoor Indoor Design) czy ogrody zimowe i oranżerie (w stoisku Ellegance sp. z o.o.). Plenerowy salon: taras, balkon czy ogród można będzie urządzić z Home Garden Art – nowoczesny design ekskluzywnych mebli ogrodowych firm: Lafuma oraz Fermob zaspokoi najbardziej wymagających użytkowników. PHU INTER – CONCEPT zapowiada ciekawą aranżację SPA w ogrodzie – obok typowych saun fińskich zobaczyć będzie można sauny ogrodowe z oświetleniem z naturalnego bursztynu oraz beczki z naturalnego drewna opalane piecem na drewno, tzw. bania. Tradycyjnie na MUREXPO obecna będzie firma Husqvarna, w której stoisku zobaczyć będzie można profesjonalne maszyny do pielęgnacji terenów zieleni m.in.: traktory, kosiarki i ridery, a także produkty marki GARDENA. Husqvarna zaprezentuje na targach pierwszą na świecie w pełni automatyczną kosiarkę zasilaną energią słoneczną – Automower® Solar Hybrid. Wśród osób, które wypełnią w stoisku Husqvarna Poland ankietę rozlosowana zostanie nagroda – lekka i poręczna wykaszarka 128R.

Dla budujących samodzielnie dom i dla firm wykonawczych firmy Carserwis sp. z o.o. oraz Salon Isuzu Dixi-Car Raszyn przygotowały specjalną ekspozycję samochodów dostawczych: marki Fiat w tym nowość rynkową Nowe Doblo Cargo oraz Isuzu. W stoisku Carserwis zainteresowani otrzymają specjalną ofertę cenową na samochody dostawcze Fiat, zaś w stoisku Isuzu Dixi-Car Raszyn można będzie wygrać nawigację.

Ekspozycje targowe, zlokalizowane w hali i na terenie zewnętrznym, podzielone będą na sektory, ułatwiające zainteresowanym poszukiwanie określonych produktów i usług. Targowe ekspozycje urozmaicone będą praktycznymi pokazami nowoczesnych technologii i produktów – ich właściwego zastosowania, sposobów montażu, obsługi i konserwacji.

Dzień Branżowy

Tematami wiodącymi pierwszego dnia tegorocznej edycji MUREXPO (16 kwietnia) będą Zrównoważone budownictwo oraz Certyfikacja produktów i usług budowlanych w Polsce i na Białorusi.
Organizatorami spotkań będą m.in.: Politechnika Warszawska, Stowarzyszenie na Rzecz Efektywności ETA oraz Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego i Polsko-Białoruska Izba Handlowo-Przemysłowa.
Politechnika Warszawska, Stowarzyszenie na Rzecz Efektywności ETA zapraszają na seminarium „Budownictwo w Narodowym Programie Redukcji Emisji: rola małych i średnich inwestorów” (16 kwietnia 2010 r., godz. 11.00, Torwar). Udział w seminarium jest bezpłatny. Warunkiem udziału jest przesłanie zgłoszenia do 13 kwietnia 2010 r. pod adres:

murexpo@muratorexpo.pl

Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Seminarium składać będzie się z 6 sesji tematycznych, w których omówione zostaną: nowa polityka klimatyczno-energetyczna, nowe technologie, nowe materiały, nowa architektura, nowe mechanizmy finansowania oraz nowe programy wspierające. Kolejne sesje tematyczne poprowadzą: prof. nadzw. dr hab. inż. Krzysztof Żmijewski, Kierownik Zakładu Budownictwa Ogólnego Politechniki Warszawskiej, Sekretarz Generalny Społecznej Rady Narodowego Programu Redukcji Emisji; dr inż. Arkadiusz Węglarz, Politechnika Warszawska, Krajowa Agencja Poszanowania Energii (Pion Zrównoważonego Rozwoju), Zrzeszenie Audytorów Energetycznych; dr inż. Agnieszka Kaliszuk-Wietecka Politechnika Warszawska; mgr inż. Elżbieta Wyszyńska, Politechnika Warszawska; dr inż. Szymon Firlong, Politechnika Warszawska oraz przedstawiciele Koła Naukowego Budownictwa Ogólnego.

Polsko-Białoruska Izba Handlowo-Przemysłowa zorganizuje dla Wystawców Targów oraz zainteresowanych gości seminarium poświęcone certyfikacji produktów i usług budowlanych w Polsce i na Białorusi. Dla firmy – Wystawcy MUREXPO 2010 stosującej najbardziej efektywne ekologicznie rozwiązania w budownictwie, prezes Polsko-Białoruskiej Izby Handlowo-Przemysłowej ustanowi i ufunduje Puchar. Dzięki staraniom Izby w MUREXPO 2010 uczestniczyć będą reprezentanci Białoruskiej Izby Handlowo-Przemysłowej z Mińska i białoruscy przedsiębiorcy.

Wydarzenia towarzyszące

Nazwa targi pojawiająca się w tytule imprezy ma szersze od tradycyjnego znaczenie, część wystawiennicza, bowiem stanowi tylko jeden z elementów większej całości. Równie ważny jest program wydarzeń towarzyszących – spotkań, prelekcji, konferencji, warsztatów.
MUREXPO 2010 towarzyszyć będzie bogaty program edukacyjny poświęcony kolejnym etapom budowy domu pod klucz. Uwadze gości tragów polecany jest szczególnie cykl prelekcji dedykowanych projektowaniu domów jednorodzinnych w rożnych technologiach ze szczególnym uwzględnieniem systemów energooszczędnych. W czasie wykładów i prelekcji goście poznają m.in.: energooszczędne rozwiązania w budownictwie jednorodzinnym na przykładzie domu zaprojektowanego w pracowni Archeton, rozwiązania architektoniczne, konstrukcyjne i instalacyjne w budownictwie pasywnym oraz energooszczędne rozwiązania w zakresie stolarki okiennej czy energooszczędne i ekologiczne budownictwo fińskie. Zainteresowani będą także mogli wziąć udział w wykładach i prelekcjach poświęconych m.in.: skutecznym sposobom wentylowania domów i pomieszczeń, urządzaniu ogrodów i dekoracji zielenią balkonów, tarasów i wnętrz, właściwemu doborowi materiałów i konstrukcji przy wykonywaniu ścian, sufitów oraz zabudowy poddasza.

Z myślą o potrzebach indywidualnych inwestorów działać będzie Targowe Centrum Bezpłatnych Porad, których udzielać będą wysoko wykwalifikowani specjaliści z wieloletnią praktyką: architekci, inżynierowie budownictwa, specjaliści ds. wentylacji, architekci krajobrazu, specjaliści w zakresie docieplenia domów i termomodernizacji, instalatorzy, konsultanci ds. budownictwa energooszczędnego.

Przedstawiciele Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy pokażą „na żywo” kompletne wykonanie połaci dachowej z uwzględnieniem detali. Mistrzowie w zawodach dekarz i blacharz omówią zasady montażu, sporządzą wstępny kosztorys. Dekarze z oddziału mazowieckiego będą udzielać porad dotyczących doboru odpowiedniego pokrycia do danego typu dachu pod względem technicznym, estetycznym jak również ekonomicznym oraz zastosowania nowatorskich rozwiązań i nietypowych materiałów. Dekarzom będą towarzyszyć przedstawiciele i doradcy techniczni z firm produkujących pokrycia dachowe, rynny, folie dachowe czy okna dachowe.

Wstęp

Targi można zwiedzać:
16-17 kwietnia w godzinach 10.00-18.00, 18 kwietnia w godzinach 10.00-17.00
Osoby z widoczną niepełnosprawnością wchodzą w towarzystwie opiekuna na teren targów bez konieczności zakupu biletu wstępu. Dzieci do lat 15 wchodzą na teren targów bezpłatnie w towarzystwie dorosłych opiekunów.
Udział w seminariach za okazaniem biletu / karnetu wstępu na targi.

Dokładne informacje o ofercie wystawców wraz z planem ekspozycji i programem wydarzeń towarzyszących zawarte zostaną w katalogu imprezy, który dostępny będzie bezpłatnie dla zwiedzających targi.

MURATOREXPO

{jcomments on}