OKNOPLAST na liście 200 Największych Polskich Firm 2017

Grupa OKNOPLAST, czołowy producent okien PVC w Europie, znalazła się na liście 200 Największych Polskich Firm 2017. Ranking został opublikowany przez magazyn Wprost.

Grupa Oknoplast ponownie pojawiła się na liście 200 Największych Polskich Firm 2017. W zeszłym roku przedsiębiorstwo zajmowało 195 pozycję, natomiast w 2017 r. awansowało aż o 17 pozycji, plasując się na miejscu 178.

Jesteśmy bardzo dumni, że również w tym roku udało nam się znaleźć na liście największych polskich firm tygodnika Wprost – powiedział Mikołaj Placek, Prezes Zarządu Oknoplast – Bardzo cieszymy się także z awansu o 17 pozycji w stosunku do ubiegłego roku. Jest to dla nas potwierdzenie, że nowa strategia, którą obraliśmy w 2016 r. się sprawdziła, a Oknoplast cały czas się rozwija. Na pewno nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa.

Jak co roku, magazyn Wprost opublikował listę największych polskich firm. Przychody ze sprzedaży wszystkich firm ujętych w najnowszej edycji rankingu wyniosły prawie 655 mld zł. Wyniki rankingu potwierdziły także dobrą pozycję polskich firm prywatnych, takich jak Oknoplast.

Silna pozycja Grupy Oknoplast w Europie

Obecnie Grupa Oknoplast plasuje się na piątym miejscu jako największy producent okien PVC w Europie, dystrybuując swoje produkty w 13 krajach europejskich, do których należą m.in.: Niemcy, Francja, Włochy czy kraje skandynawskie. Firma planuje także wejście na rynki poza Europą.

Europa stanowi kluczowy rynek działań OKNOPLASTU. Jednak nie oznacza to, że nie rozwijamy sprzedaży, dystrybucji oraz grona klientów na innych kontynentach. Okna OKNOPLAST były montowane m.in. w Nowym Jorku, Sydney, a nawet w Ghanie – tłumaczy Mikołaj Placek. – Obecnie w fazie testowej jest sprzedaż w Wielkiej Brytanii, a na horyzoncie pojawiają się również Stany Zjednoczone. Strategia spółki zakłada osiągnięcie poziomu 1 mld zł przychodów w 2020 roku.

Firma w ciągu 23 lat opracowała około 30 innowacyjnych rozwiązań. Dzięki niekonwencjonalnemu myśleniu, OKNOPLAST kreuje trendy w branży okiennej w Polsce i za granicą i wyznacza kierunki rozwoju rynku na przestrzeni kolejnych lat.

OKNOPLAST
(press box)