OKNOPLAST wspiera rajd ku pamięci Janusza Kuliga

W dniach 1.04-02.04 odbył się XI Platinum Rajd w Wieliczce ku pamięci Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza organizowany przez Automobilklub Krakowski. Największe polskie wydarzenie rajdowe wsparła Grupa OKNOPLAST, wiodący producent okien i drzwi z PVC w Europie, w której barwach przez wiele lat jeździł Janusz Kulig.

Podczas XI Memoriału J. Kuliga i M. Bublewicza zawodnicy rywalizowali ze sobą na łącznym dystansie 113,12 km podczas dwóch rajdów: w Wieliczce przez malownicze zaułki staromiejskie oraz w Brzegach, w których zbudowano specjalny układ drogowy składający się z 5 pięć odcinków specjalnych. Równolegle z PLATINUM Rajdem Memoriałem Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza została rozegrana inauguracyjna runda nowego cyklu – MOTUL Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski w Wieliczce.

Tegorocznym zwycięzcą XI Memoriału J. Kuliga i M. Bublewicza zostali Waldemar Kluza i Daniel Stawiarski.
Z kolei w pierwszej rundzie MOTUL Historycznych RSMP triumfowali Krzysztof i Mateusz Głowalowie.

OKNOPLAST wspiera lokalne i międzynarodowe inicjatywy sportowe

OKNOPLAST od dawna mocno angażuje się w ciekawe działania sportowe zarówno na arenie międzynarodowej, jak i lokalnej. Przez wiele lat firma była mecenasem sportu oraz sponsorem europejskich klubów piłkarskich, takich, jak Inter Mediolan, Olympique Lyon, czy Borussia Dortmund. OKNOPLAST wspiera także lokalne programy sportowe dla dzieci i młodzieży: firma jest oficjalnym partnerem Akademii Sportu Progres pod patronatem Jerzego Dudka, pomagała również rozwijać się drużynie piłkarskiej Puszcza Niepołomice.

Zaangażowanie OKNOPLAST w Platinum Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza ma dla firmy szczególne znaczenie – mówi Mikołaj Placek, Prezes Grupy OKNOPLAST – Przez wiele lat Janusz Kulig występował w barwach naszej firmy, dlatego cieszymy się, że możemy wesprzeć rajd ku jego pamięci. To prestiżowe wydarzenie jest nam bliskie również ze względu na miejsce – odbywa się ono w sąsiadującej z naszą siedzibą miejscowości. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom!

Więcej informacji o rajdzie na stronie: www.superos.pl .

OKNOPLAST (press box)