OKNOPLAST Złotym Championem i Srebrną Budowlaną Marką Roku 2017

OKNOPLAST zdobył dwa prestiżowe tytuły Złoty Champion 2017 oraz Srebrna Budowlana Marka Roku w kategorii okna elewacyjne. Firma została doceniona m.in.  za sukcesy w kreowaniu silnej marki na rynku oraz jakość oferowanych produktów. Laureaci wyłaniani są w plebiscycie prowadzonym przez Centrum Badań i Analiz Rynku. Gala wręczenia nagród odbyła się 8 czerwca 2017 w Warszawie.

Organizatorem Rankingu Budowlana Marka Roku jest Centrum Badań i Analiz Rynku. ASM przeprowadziło ogólnopolskie badanie wśród wykonawców, które miało na celu poznanie ich opinii na temat kilkudziesięciu grup asortymentowych materiałów budowlanych. Specjaliści budowlani przy ocenie brali pod uwagę częstotliwość stosowania danej marki, jakość produktów oraz relację ceny do jakości.

Tegoroczne badanie po raz kolejny potwierdza silną pozycję Oknoplast na polskim rynku. Firma uzyskała bowiem w tym roku aż dwa tytuły w kategorii okna elewacyjne: Srebrnej Budowalnej Marki Roku oraz Złotego Championa Roku, przyznawany stabilnym markom od lat cieszącym się renomą wśród wykonawców.

Jesteśmy zaszczyceni, że po raz kolejny zostaliśmy docenieni w tak prestiżowym konkursie. Jest to dla nasz szczególnie ważne wyróżnienie, ponieważ w tym rankingu wybrali nas specjaliści – mówi Mikołaj Placek, Prezes Grupy Oknoplast. – Ich opinia dowodzi, że Oknoplast jest cenioną marką, a jej renoma cały czas wzrasta.  

Obecnie Grupa Oknoplast plasuje się na piątym miejscu jako największy producent okien PVC w Europie, dystrybuując swoje produkty w 13 krajach europejskich, do których należą m.in.: Niemcy, Francja, Włochy czy kraje skandynawskie. Firma planuje także wejście na rynki poza Europą. Firma w ciągu 23 lat opracowała około 30 innowacyjnych rozwiązań. Dzięki niekonwencjonalnemu myśleniu, OKNOPLAST kreuje trendy w branży okiennej w Polsce i za granicą i wyznacza kierunki rozwoju rynku na przestrzeni kolejnych lat.

Gala wręczenia nagród Rankingu Budowlana Marka Roku 2017 odbyła się 8 czerwca 2017 roku w Michałowicach.

OKNOPLAST
(press box)