Paradyż najcenniejszą polską marką płytek ceramicznych

W jubileuszowej, 10. edycji rankingu „Najcenniejszych Polskich Marek” dziennika „Rzeczpospolita” – po raz kolejny marka Paradyż okazała się najlepsza wśród polskich producentów płytek ceramicznych, zajmując 76. miejsce w zestawieniu generalnym.

Marka Paradyż w tegorocznej edycji rankingu została wyceniona na 176,2 mln. Jest to wynik lepszy aż o 11,4 mln niż przed rokiem, co zagwarantowało jej skok o cztery pozycje w rankingu – z 80. w 2012*, na 76. miejsce w 2013. Oprócz głównego rankingu redakcja nagrodziła również najmocniejsze marki w 12 branżowych kategoriach. W grupie Pozostałe produkty niespożywcze marka Paradyż zajęła 21. miejsce, poprawiając ubiegłoroczny wynik o dwie pozycje. Ponadto została również sklasyfikowana na 57. miejscu w zestawieniu prezentującym wskaźnik Lojalności Klientów, który w jej przypadku wyniósł aż 12,24 w 15 stopniowej skali ocen. Miara ta określa, w jakim zakresie użytkownicy danej marki będą brali ją pod uwagę przy okazji następnego zakupu. Dodatkowo marka Paradyż zajęła wysokie 37. miejsce w kategorii Postrzegana Jakość, która pokazuje relatywną ocenę klientów względem jakości danej marki. 

Ranking „Najcenniejszych Polskich Marek 2013” sporządzono na podstawie badań konsumentów przeprowadzonych przez Millward Brown SMG/KRC na zlecenie dziennika „Rzeczpospolita”.

*W rankingu „Najcenniejszych Polskich Marek” dziennika „Rzeczpospolita”, który został opublikowany w grudniu 2012 roku, marka Paradyż wstępnie została wyceniona na 77,5 mln zł i sklasyfikowana na 140. miejscu. Po korekcie wyliczeń, łączna wartość Paradyża wyniosła 164,8 mln zł, co dało marce 80. miejsce w zestawieniu ogólnym. 

Zapraszamy także na www.paradyz.com oraz www.myway-paradyz.com .Grupa Paradyż, w skład której wchodzą spółki Ceramika Paradyż Sp. z o.o. i Paradyż Sp. z o.o., to wiodący polski producent płytek ceramicznych. Od ponad 24 lat tworzy produkty, które zyskują uznanie klientów w prawie 40 krajach świata. Produkty Grupy Paradyż powstają w pięciu zakładach produkcyjnych wyposażonych w nowoczesny i zaawansowany park maszynowy. Inwestycje w nowoczesne technologie, doskonała jakość wyrobów oraz uznane wzornictwo to podstawa dynamicznego rozwoju firmy. Ofertę wyróżnia nowatorski design, dbałość o dopracowanie detali oraz szeroka gama kompletnych kolekcji ścienno-podłogowych i elementów zdobniczych w wielu formatach, co daje szerokie możliwości aranżacji odmiennych w charakterze wnętrz. Obecny potencjał rynkowy Grupy Paradyż to 1700 pracowników oraz trzy marki w portfolio produktowym – marka Kwadro Ceramika skierowana do segmentu ekonomicznego, marka Paradyż oferująca szeroką paletę kolekcji w różnych stylach i formatach oraz marka My Way Paradyż Group – propozycja premium skierowana do najbardziej wymagających klientów, którzy poszukują indywidualnych i nowatorskich rozwiązań w zakresie wzornictwa oraz technologii wykonania. Elegancja, styl, radość, klasyka, a także nowoczesny minimalizm – produkty Grupy Paradyż to pewny i najlepszy z możliwych wyborów – to gwarancja pięknego wnętrza. Uznanie klientów potwierdzone dynamicznie rosnącymi wynikami sprzedaży oraz licznymi nagrodami przyznanymi w prestiżowych konkursach – m.in. Złota Statuetka Lidera Polskiego Biznesu 2012, tytuł „Ambasador Polskiej Gospodarki 2012”, Złote Godło w kategorii QI Product w konkursie „Najwyższa Jakość Quality International”, nagrodę „Filary Polskiej Gospodarki 2012” oraz „Wielka Perła Ceramiki UE 2012 z Diamentami” dowodzą, że Grupę Paradyż można dziś uważać za przewodnika po światowym designie na rodzimym rynku materiałów budowlanych i wyposażenia wnętrz oraz doskonałą wizytówkę polskiego przemysłu na świecie.

Ceramika Paradyż
więcej informacji (PRESS BOX) {jcomments on}