Polski rynek nieruchomości a zainteresowanie cudzoziemców ofertami mieszkań

Wielu zagranicznych inwestorów poszukuje u nas powierzchni mieszkaniowych – zwłaszcza za niską cenę a z wysoką stopą zwrotu inwestycji. Popularnością cieszą się nieruchomości te najbardziej atrakcyjne, zarówno pod względem architektury jak i wysokiej jakości wykończenia. Polscy deweloperzy i agencje nieruchomości znają potrzeby klientów zagranicznych i potrafią im sprostać.  

W tej chwili to już niemalże standard, zwłaszcza w Warszawie, gdzie cudzoziemców zainteresowanych nieruchomościami mieszkaniowymi jest znacznie więcej aniżeli w innych miastach. Klienci zagraniczni poszukujący własnego mieszkania zainteresowani są przede wszystkim powierzchniami „pod klucz”. Gotowy do zamieszkania budynek pozwala dokładnie przyjrzeć się jakości jego wykonania i wykończenia, istotnie wpływając na decyzję o zakupie mieszkania. Dotyczy to zwłaszcza cudzoziemców, którzy nie chcą angażować się w remonty, których bardzo się obawiają. Ważna jest dla nich dostępność oferty pod klucz. Dlatego też Mermaid Properties przygotował, w oddanym do użytku budynku na warszawskim Mokotowie, apartament pokazowy River House, by kupujący mogli zobaczyć już gotowy projekt do zamieszkania. Warto zwrócić uwagę na fakt, że zagranicznym inwestorom zależy także na szybkim wynajmie zakupionych i gotowych do wprowadzenia mieszkań, stąd deweloperzy współpracują z zaufanymi agencjami pośrednictwa nieruchomości by uprościć zagranicznym inwestorom wynajem powierzchni.

W przypadku Mermaid Properties – River House, jako nowoczesne osiedle apartamentowe na warszawskim Mokotowie, cieszy się sporym zainteresowaniem obcokrajowców. Dotychczasowi lokatorzy chwalą sobie jakość wykończenia, kameralność, jak i spokój – pomimo bliskości centrum miasta. W najbliższym otoczeniu znajdują się Łazienki Królewskie oraz Park Morskie Oko, ale River House to również świetna inwestycja kapitału.

Komentarz:
Łukasz Dołęga
Viceprezes Mermaid Properties