Porta: Co w standardzie, a co za dopłatą?

Podejmując decyzję o wyborze drzwi miejmy na uwadze nie tylko ich walory estetyczne, ale i techniczne. Warto również pomyśleć o tym, co producent zaoferuje nam w cenie drzwi – bo jak wiemy – diabeł tkwi w szczegółach. W ofercie standardowej otrzymujemy zazwyczaj (w zależności od rodzaju drzwi) – dwa lub trzy zawiasy czopowe i zamki na zwykły klucz lub z blokadą łazienkową.

 

Szyby w oferowanych modelach skrzydeł to na ogół wzory dekorowane  np. ,,chinchila” lub ,,żaluzja”, ale w niektórych skrzydłach, np. Porta FOCUS czy kolekcji FIT firmy Porta producent oferuje nam w standardzie wysokiej jakości szybę hartowaną. Większość produkowanych skrzydeł posiada też przygotowanie do skrótu co daje nam lepsze możliwości dostosowania wybranego modelu do wnętrza.

Jeśli interesujące Państwa drzwi występują w wersji przesuwnej, to od producenta otrzymacie w standardzie okrągły pochwyt. Również w drzwiach przesuwnych, oczywiście  w cenie takiego zestawu, znajdzie się szyna z wózkiem jezdnym, zaczep zamka, element prowadzący i stabilizujący skrzydło, a także  samoprzylepna uszczelka szczotkowa.


Warto wiedzieć, że do drzwi przesuwnych, za dopłatą, można dokupić specjalny system synchronizacji zamykania skrzydeł podwójnych drzwi.

W większości kolekcji drzwi dostępne są też modele o szerokości większej niż 90cm – producent umożliwia ich zamówienie za dopłatą.

Jeśli bierzecie Państwo pod uwagę zakup drzwi z kolekcji Porta KMI Poland, z pewnością ucieszy Was fakt, że ten lider rynku stolarki drzwiowej – oferuje je w kompletnym zestawie składającym się ze skrzydła oraz specjalnie do niego wyprodukowanej ościeżnicy metalowej wraz z okuciem klasy 2 normy europejskiej ENV lub klasy C. Daje to gwarancję, że wszystkie elementy będą do siebie pasowały.

Na zdjęciach drzwi z kolekcji wejściowych drzwi wewnętrznych Porta: AGAT PLUS i OPAL PLUS.

Dopłaty wymaga m.in. rozszerzenie profilu ościeżnicy czy wkładka patentowa.

W drzwiach antywłamaniowych możemy także liczyć na bogate wyposażenie w standardzie. Np. drzwi GRANI są miedzy innymi wyposażone w wielobolcowy zamek, 2 wkładki antywłamaniowe klasy C, klamkę z szyldem antywłamaniowym i górny szyld, trzy wzmocnione zawiasy, cztery bolce antywyważeniowe, a także wizjer.

Do większości skrzydeł drzwiowych klamki należy dobrać i dokupić osobno. W tym względzie producent pozostawia nam wolny wybór w zależności od gustu i upodobań oferując jednocześnie dość bogata ofertę klamek i innych dodatkowych akcesoriów.

PORTA KMI POLAND
WIĘCEJ INFORMACJI Z FIRMY PORTA (PRESS BOX)

 

 

{jcomments on}