- Drzwi wejściowe - jakie elementy chronią nas przed włamaniem?
- Yawal rozszerza ofertę TM 77N o drzwi w trzech wariantach termicznych
- Wkręty do drewna w księdze Rekordów Polski
- Raport "Pompy ciepła przyjazne dla odbiorców i dla systemu elektroenergetycznego"
- Nowe modele opalarek elektrycznych PRIME3: THG21 oraz THG51
Pyra Trail 2023 i IX Kórnicki Maraton Turystyczny
Na miłośników rowerowych maratonów w tym roku czekają m.in. wydarzenia organizowane przez Kórnickie Bractwo Rowerowe. Pierwsze z nich – Pyra Trail 2023 – odbędzie się 17 czerwca 2023 r., a drugie – IX Kórnicki Maraton Turystyczny – 5 sierpnia 2023 r. Zawodnicy, którzy wezmą w nich udział, wystartują w Radzewie (koło Kórnika). Na oba wydarzenia trwają zapisy online.
Czerwiec 2023: Pyra Trail 2023
To już czwarty (formalnie) i trzeci (w systemie trójkowym) wyścig organizowany pod nazwą „Pyra Trail” (Wielkopolski Maraton Gravelowy Pyra Trail). Wydarzenie rozgrywane jest również w koncepcji trzyletniej (obejmującej lata 2021-2023) – oznacza to, że prowadzona jest zarówno klasyfikacja obejmująca każdy wyścig z osobna, jak i klasyfikacja łączna za wszystkie trzy starty. Uczestnikom tegorocznej edycji od początku będą towarzyszyć ogromne emocje – zarówno rowerzystom, którzy wystartują po raz pierwszy, jak i zawodnikom, którzy ścigali się już w poprzednich dwóch edycjach, bo jak wynika z tabeli wyników – kilka osób nadal ma szansę na zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Zawodnicy, którzy zawitali na mecie Pyra Trail w 2021 i 2022 r., a ukończą także nadchodzącą edycję, będą mieć okazję do zgromadzenia wszystkich medali, dzięki czemu skompletują wyjątkową, pamiątkową kolekcję. Tegoroczny wyścig ruszy 17 czerwca o godzinie 06:45 z miejscowość Radzewo k. Kórnika, a jego uczestnicy będą mieć do pokonania dystans 300 km.
Regulamin Pyra Trail >>
Sierpień 2023: IX Kórnicki Maraton Turystyczny
Kolejna edycja Kórnickiego Maratonu Turystycznego również odbędzie się w podkórnickim Radzewie, w dniach 5–6 sierpnia 2023 r. Najdłuższy z wyznaczonych dystansów, który zawodnicy będą mogli pokonać, wynosi 500 km; pozostałe mają: 100/200/300 km. Maraton nie ma charakteru wyścigu – organizator może podawać czasy przejazdu poszczególnych uczestników, jak również wyznaczył limit czasowy (wynosi on 30 godzin) do pokonania wybranych dystansów maratonu – to ważne dla tych uczestników, którzy zamierzają uzyskać kwalifikację do startu w innych maratonach rowerowych.
– Oba wydarzenia organizowane przez Kórnickie Bractwo Rowerowe skierowane są do bardzo dobrze przygotowanych kondycyjnie miłośników długodystansowej jazdy na rowerze. Imprezy mają charakter cykliczny, dlatego zdobyły wiernych uczestników. Są znakomitą okazją do podziwiania okolic Kórnika i sposobem na promowanie bardziej wyczynowej formy jazdy na rowerze. Maratony rowerowe z całą pewnością są emocjonującym wyzwaniem, a ich ukończenie to prawdziwa satysfakcja. Wszystkim biorącym w nich udział życzymy powodzenia – mówi Szymon Krauze, marketing menedżer w G-U Polska, firmie, która od kilku lat aktywnie wspiera Kórnickie Bractwo Rowerowe – organizatora wydarzeń.
Regulamin IX Kórnickiego Maratonu Turystycznego>>
Zapisy na Pyra Trail 2023 i IX Kórnicki Maraton Turystyczny: www.b4sportonline.pl/Bractwo
——————
Kórnickie Bractwo Rowerowe w Kórniku to stowarzyszenie propagujące jazdę rowerem jako aktywny i zdrowy tryb życia. Stowarzyszenie podejmuje i wspiera inicjatywy mające na celu budowę nowej lub poprawę istniejącej infrastruktury rowerowej, integrację środowisk rowerowych i propaguje wiedzę na temat jazdy na rowerze. Wszystkie działania Bractwa koncentrują się również na promowaniu krajoznawstwa, turystyki rowerowej oraz organizacji ciekawych form wypoczynku dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Do flagowych inicjatyw Stowarzyszenia Kórnickie Bractwo Rowerowe należą Kórnicki Maraton Turystyczny (wyścigi na dystansach 100, 300 i 500 km), Wielkopolski Maraton Gravelowy Pyra Trail oraz Zimowy Szwung, czyli grudniowy, nocny wyścig wieńczący tradycyjnie sezon rowerowy.
https://kbrkornik.com/kbr/
Grupa G-U jest jednym z czołowych, światowych dostawców systemów okiennych i drzwiowych oraz wejść automatycznych i systemów zarządzania budynkami. Grupę tworzą marki: G-U (systemy przesuwne, zamki wielopunktowe, samozamykacze, otwieracze naświetli, systemy okien przechylnych i obrotowych), BKS (zamki, wkładki, rozwiązania wykorzystywane na drogach ewakuacyjnych i przeciwpożarowych), Ferco (systemy okuć), G-U Automatic (automatyczne systemy wejść) i Ela-soft (zaawansowane systemy zarządzania budynkami).
Od ponad 100 lat firma konsekwentnie rozwija swoją ofertę, opracowując innowacyjne rozwiązania dostosowane funkcjonalnie i technicznie do indywidualnych potrzeb klientów oraz do najnowszych trendów rynkowych. Jest pionierem na rynku rozwiązań do stolarki okiennej klasy premium – w zakresie systemów podnoszono-przesuwnych do drzwi i okien tarasowych (HS) oraz rozwiązań do drzwi wejściowych i ewakuacyjnych. Rozwiązania systemowe grupy G-U wykorzystywane są przez czołowych polskich producentów stolarki okiennej, którzy wybierają G-U z uwagi na najwyższą jakość produktów oraz bogatą, elastyczną ofertę, umożliwiającą realizację nawet najbardziej innowacyjnych projektów.
G-U Polska
press box