„Skórimpex” zmienia się w Real Office

Zdobycze Polski Ludowej są mile widziane… w wirtualnych muzeach PRL-u. Obecnie budzą co najwyżej estetyczne wątpliwości. Jednym z takich „cudów” minionych lat jest biurowiec na łódzkim Teofilowie, nazywany od firmy, która miała tam siedzibę –  „Skórimpexem”. Jest jednak dobra wiadomość: wkrótce przestanie straszyć łodzian! Zostanie zmodernizowany i przystosowany do nowej biznesowej funkcji. Znajdą się w nim biura do kupienia na własność.

Dotychczasowy biurowiec Skórimpexu będzie teraz nosił nazwę Real Office. Tak będą się również nazywały biura na własność, które wprowadza do oferty Real Development. Jest to zupełna nowość na łódzkim rynku nieruchomości, skierowana do przedsiębiorców posiadających stałe dochody, którzy nie chcą prowadzić działalności w wynajmowanych powierzchniach, a warunki finansowe pozwalają im na kupno własnego biura. – Nasza propozycja skierowana jest do firm, które ze względu na rodzaj prowadzonego biznesu, wymagają prestiżowej powierzchni biurowej dla swojej działalności – mówi Agnieszka Wróbel z Real Development. – W Real Office przedsiębiorca będzie u siebie, w profesjonalnie zaaranżowanym, zaadaptowanym do nowych potrzeb i nowocześnie wyposażonym biurowcu. Będzie w otoczeniu biznesu, a to zawsze podnosi prestiż firmy.

Największym atutem Real Office jest to, że kupując biura na własność przedsiębiorca zainwestuje w „swoje”. Nie zapłaci za wynajem biura i będzie mógł urządzać je jak własne mieszkanie. Dostosuje je do potrzeb firmy. Nie straci też bezpowrotnie pieniędzy na zmiany we wnętrzu na każdym etapie eksploatacji.

Całkowita powierzchnia budynku po modernizacji wynosić będzie ponad 5 tys. m2. Powierzchnia biurowa przeznaczona do sprzedaży to blisko 3,9 tys. m2. Powierzchnia handlowo–usługowa, która będzie znajdowała się na parterze biurowca wyniesie 340 m2. W ofercie znajdą się 23 lokale biurowe oraz 3 handlowo-usługowe. Wszystkie biura oferowane będą w formie open space. Najmniejsze przeznaczone do sprzedaży będzie miało powierzchnię 67 m2 – największe prawie 200.

Biurowiec pozbawiony będzie barier architektonicznych i przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Do dyspozycji użytkowników będą dwie windy osobowe i jedna towarowa.

Biurowiec spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa. Będzie całodobowo chroniony i wyposażony w system kamer monitorujących teren.

Real Office został tak zaprojektowany, aby spełniał najwyższe standardy budowlane. Dzięki wyposażeniu w nowoczesne systemy budynek będzie przyjaznym miejscem pracy. Klimatyzacja części wspólnych, elegancko wykończone korytarze i klatka schodowa, windy, rozbudowane instalacje przeciwpożarowe z systemem ostrzegania i oddymiania – wszystko to zapewni pełen komfort pracy i bezpieczeństwo. Z kolei wysokość budynku (ponad 30m) oraz lokalizacja zapewnia mu doskonałą ekspozycję ze wszystkich kierunków.  

Wejście do budynku znajdzie się od ulicy Traktorowej. Hol wejściowy zostanie zaaranżowany jako dwukondygnacyjne efektowne patio z przeszklonymi ścianami i recepcją. Goście będą mogli zaczekać na spotkanie w wygodnych warunkach, z możliwością korzystania z internetu.

Na parterze biurowca znajdzie się także miejsce na relaks i chwilę odpoczynku. To zewnętrzne patio o powierzchni 120 m2, obsadzone zielenią, urządzone, wyposażone w ławki miejsce, w którym można zregenerować siły.

Budynek, ze względu na firmę, która wcześniej miała w nim siedzibę, potocznie nazywany jest przez łodzian „Skórimpexem”. Zaprojektowany został w roku 1975. Budowę ukończono 5 lat później. Biurowiec zlokalizowany jest w sercu łódzkiego Teofilowa, u zbiegu ulic: Aleksandrowskiej i Traktorowej. Budynek kojarzy się z firmą Skórimpex – producentem wyrobów skórzanych – w szczególności obuwia. Przez lata w parterze budynku znajdował się salon sprzedaży jej produktów. Firma sprzedała obiekt w roku 2007 roku. Od tego czasu firma Real Office Sp. z o.o. przygotowywała się do modernizacji i przebudowy.

Modernizacją budynku oraz wynajmem powierzchni biurowej zajmuje się spółka celowa o takiej samej nazwie jak biura na własność, czyli Real Office.

/3PR/ Consulting / 26 listopada 2009

 

{jcomments on}