Retro w kuchni


Nowocześnie funkcjonująca kuchnia może być urządzona w tradycyjnym stylu. Ładne meble, dyskretne zdobienia na uchwytach czy finezyjnie wykończone gadżety czynią z niej miejsce przytulne z nutą klasycznej elegancji i wdzięku. Wśród panującej w pomieszczeniu kolorystyki królują brązy, beże, gdzieniegdzie przeplatane detalami o barwie platyny lub złota.

Baterie

Do kuchni urządzonej w klasycznym stylu doskonale pasują dwuuchwytowe baterie należące do kolekcji Retro firmy Ferro. Tradycyjne okrągłe kurki z czterema praktycznymi motylkami mają niepowtarzalny urok. Baterie o wysmukłej linii wzorniczej wzbogacone o dwa ładne uchwyty, ożywiają wnętrze, podkreślają jego piękno i oryginalny styl aranżacji. Wprowadzają do pomieszczeń przytulną atmosferę. Ścienne lub stojące z obrotowymi wylewkami stanowią ciekawe zestawienie oryginalnych form z elementami tradycyjnym.

Zlewozmywaki

Uzupełnieniem strefy zmywania będą doskonale komponujące się z wystrojem wnętrza zlewozmywaki granitowe, które łączą w sobie estetyczny wygląd z wysokimi walorami funkcjonalnymi. Występują w trzech wariantach kolorystycznych: w piaskowym, białym i grafitowym. Odznaczają się odpornością na wysoką temperaturę, ścieranie i pęknięcia. W klasycznie urządzonych kuchniach najlepiej zaprezentują się zlewozmywaki jedno lub dwukomorowe o okrągłej komorze. Granitowe zlewozmywaki świetnie naśladują naturalne barwy i jednolitą strukturę kamienia, a dodatkowo, dzięki gładkiej powierzchni, są przyjemne w dotyku i łatwe do utrzymania w czystości.

Przydatne akcesoria

Niezwykle przydatnymi w każdej kuchni gadżetami są rozmaite akcesoria, do których należą wieszaczki na ścierki i ręczniki, dozowniki na mydło, doceniane zwłaszcza po szorowaniu warzyw lub zatłuszczonych naczyń oraz bardzo potrzebny w kuchni wieszak na ręczniki papierowe. Aby zadbać o jednolity wystrój pomieszczenia warto wybrać gadżety, które formą będą nawiązywały do pozostałych znajdujących się w pomieszczeniu sprzętów. Wchodzące w skład kolekcji Metalia 1 akcesoria utworzą udaną kompozycję z armaturą o zaoblonej linii wzorniczej, do której należą zarówno baterie Retro jak i granitowe zlewozmywaki o okrągłej komorze.

FERRO S.A.
więcej informacji FERRO S.A. (PRESS BOX)