Rodzina armatur kuchennych GROHE Minta

Cokolwiek trzeba zrobić w kuchni – bateria Minta sprawdzi się w każdym zadaniu

Każdy z nas lubi odmianę i różnorodność w kuchni. Dotąd nie istniała jedna linia armatur kuchennych, w ramach której byłoby tyle innowacji, jak to jest w przypadku lubianej serii baterii Minta. Najmłodsze dzieci  w tej rodzinie armatur to GROHE Minta Touch oraz GROHE Blue® Minta – dwa produkty oparte o bardzo zaawansowaną technologię. 

Rodzinne podobieństwo

Jedna nie dająca się nie zauważyć cecha łączy wszystkie armatury Minta: minimalistyczna, cylindryczna forma, która została zaprojektowana przez własny zespół projektowy GROHE pracujący w siedzibie firmy.  Dlatego też na pierwszy rzut oka widać wizualne pokrewieństwo wszystkich baterii z serii Minta, jednak każda z nich posiada indywidulany charakter.  Szeroki wybór kształtów wylewek: w kształcie litery C przypominającej łuk, w formie lekko zaokrąglonej litery U oraz w kanciastej formie L.  

Wszystkie warianty posiadają wyciąganą wylewkę, która niezwykle ułatwia codzienna pracę w kuchni przy zlewozmywaku.  Zastosowana technologia GROHE SilkMove® obsługa dźwigni gwarantuje płynną regulacje przy ustawianiu temperatury i ilości wody.   Odporne powłoki – chromowana lub w opcji SuperSteel, w są maksymalnie funkcjonalne, ponieważ wykorzystano w nich technologię GROHE StarLight® , która zapewnia odporność na zarysowania, zadrapania i zmatowienia przez bardzo długi okres użytkowania.

Innowacyjny dodatek dla jeszcze większej higieny

Najmłodszy członek rodziny Minta, to sprytna bateria o imieniu GROHE Minta Touch. Produkt przeznaczony dla osób, które odnajdują przyjemność w obcowaniu z zaawansowanymi nowinkami technicznymi, a  które jednocześnie przykładają wagę do estetyki. To hybrydowa armatura, która jest dostępna w dwóch stylach jeśli chodzi o kształt wylewki: w formie C oraz L. Bateria łączy w sobie dwa sposoby włączania strumienia wody: prócz tradycyjnego sposobu uruchamiania wody poprzez obsługę dźwigni, wodą można włączyć lub wyłączyć  dotykając lekko wylewki np. nadgarstkiem, przedramieniem lub wierzchem dłoni.  

Jest to higieniczne i niewiarygodnie praktyczne rozwiązanie.  Kiedy dłonie są brudne, bo właśnie pracowaliśmy w ogrodzie, lepią się od soku, gdyż obieraliśmy owoce lub właśnie wyrabialiśmy ciasto, dostęp do czystej wody, zimnej możemy uzyskać dotykając lekko wylewki armatury. W ten sposób nasza kuchnia i bateria pozostają w czystości. Standardowo dotykowo włącza się tylko woda zimna. Kto chciałby dotykiem włączać również wodę ciepłą, może zamontować termostat Grohtherm Micro, dzięki któremu można indywidulanie ustawić temperaturę wody, którą uruchamiamy dotykiem.  

Koniec z noszeniem ciężkich butelek z wodą dzięki GROHE Blue® Minta

Jeśli chodzi o zrównoważony rozwój oraz komfort w rodzinie Minta wiodącą rolę ma armatura Minta z wylewką w kształcie Iitery L w wersji GROHE Blue®. To system kuchenny, który dostarczy schłodzoną, filtrowaną wodę pitną. Co więcej, prosto z baterii możemy otrzymać wodę  niegazowaną, lekko gazowaną lub z dużą ilością bąbelków. Wystarczy ustawić pokrętło przy uchwycie w odpowiedniej pozycji, aby każdy z twojej rodziny lub twych gości mógł napić się ulubionego rodzaju wody.  Takie rozwiązanie oznacza koniec dźwigania ciężkich butelek z wodą, jest ekologiczne i przyjazne środowisku, ponieważ  nie ma potrzeby kosztownej produkcji wody pitnej, butelkowania jej i transportowania.

Młodsza siostra tej baterii – GROHE Blue® Minta Pure oferuje tylko wodę filtrowana i świetnie odnajdzie się w kuchni tych osób, które piją wyłącznie wodę niegazowaną. W przypadku obu systemów GROHE Blue® Minta mamy do dyspozycji tradycyjną dźwignię, za pomocą której uruchamiamy wodę przeznaczoną np. do mycia. Płynie ona przez oddzielny przewód w baterii, tak więc nie ma kontaktu z pitną wodą filtrowaną. Po prostu pełen komfort i przyjemność.

Oto profesjonalna rodzina kuchenna – rodzina GROHE Minta. 

Więcej informacji:
www .grohe.pl

Grohe Polska
więcej informacji (PRESS BOX) {jcomments on}