Rozdzielacze mosiężne uzbrojone – uniwersalne narzędzie wspomagające pracę instalatora

W celu usprawnienia pracy instalatorów firma FERRO S.A., w marcu 2010 roku, wprowadziła do obrotu rozdzielacze uzbrojone marki Weberman typu: RO, RZ i RZP.

Przeznaczone do pracy w instalacjach grzejnikowych (RO), mieszanych (RZ), czy do montażu w ogrzewaniu płaszczyznowym – głównie podłogowym (RZP) – doskonale spełniają funkcję łącznika elementów systemu grzewczego równocześnie optymalizując pracę instalatora.

Rozdzielcze składają się z dwóch belek o średnicy wewnętrznej 1″, wykonanych z dobrej jakości mosiądzu, co zapewnia im maksymalną odporność na korozję i tym samym gwarantuje długotrwałą, bezawaryjną pracę urządzenia – producent udziela aż 15-letniej gwarancji na rozdzielacze. Dodatkowym elementem trwałości urządzeń są specjalne uchwyty z izolacją gumową tłumiącą drgania i hałas. Uchwyty nadają konstrukcji sztywność i równocześnie utrzymują stałą odległość między belkami.

Wyposażenie rozdzielaczy jest zróżnicowane w zależności od ich przeznaczenia. Wszystkie typy: RO, RZ i RZP są wyposażone w elementy wspólne: automatyczne odpowietrzniki, zawory spustowe i zawory kulowe ze śrubunkiem. Rozdzielacze pracujące w układach z ogrzewaniem podłogowym (typ RZ) zostały uzbrojone również w zawory odcinające na belce zasilającej oraz zawory termostatyczne na belce powrotnej, wyposażone w pokrętła do ręcznej regulacji, natomiast rozdzielacze typu RZP – oprócz wymienionych elementów – w przepływomierze na belce zasilającej.

Rozdzielcze umożliwiają podłączenie od 2 do 11 obiegów (w niektórych typach maksymalna liczba sekcji to 12). Producent oferuje, łącznie z omawianymi rozdzielaczami – RO, RZ, RZP – aż 5 typów i 60 modeli tych urządzeń.

Jakość użytych materiałów, budowa rozdzielaczy, różnorodność elementów podłączeniowych oraz konkurencyjna cena czynią ofertę FERRO jedną z najatrakcyjniejszych na rynku.

FERRO

{jcomments on}