Rozwiązania podtynkowe w aranżacjach łazienkowych

Urządzając łazienkę warto wziąć pod uwagę rozwiązania podtynkowe. Taka armatura jest nie tylko praktyczna, ale również wpływa pozytywnie na estetykę aranżowanego wnętrza.

Nowością rynkową, która bardzo dobrze sprawdzi się w łazience są złożone z kilku elementów, gotowe zestawy do montażu podtynkowego. Pozwalają one na różnorodne kombinacje i wybór indywidualnego zestawu zgodny ze stylistyką pomieszczenia.

Boxy podtynkowe marki Ferro składają się z baterii podtynkowej (wyposażonej w głowicę ceramiczną)  umiejscowionej w specjalnej skrzynce (sprzedawane w komplecie z elementami montażowymi),  maskownicy oraz uchwytu. To użytkownik decyduje o ostatecznej funkcjonalnosci i wyglądzie zestawu, wybierając z dwóch rodzajów baterii (jedno lub dwufunkcyjnej), czterech kształtów maskownic i czterech uchwytów. Możemy więc skompletować 16 różnych zestawów z baterią jednofunkcyjną i 16 zestawów z baterią dwufunkcyjną.

Na zdjęciach prezentujemy Box podtynkowy z baterią jednofunkcyjną, przeznaczoną do podłączenia jednego źródła wody: deszczowni lub natrysku oraz Box z baterią dwufunkcyjną, która ma wyprowadzenie dla dwóch źródeł wody. W tym drugim przypadku najczęściej stosuje się połączenie deszczowni i przesuwnego, bądź punktowego zestawu natryskowego z wielofunkcyjną słuchawką prysznicową, ale również można zamontować dysze natryskowe czy wylewkę wannową. Boxy to rozwiązanie komfortowe, ponieważ łatwo i szybko montuje się je zarówno w ścianie gipsowo-kartonowej, jak i  murowanej. Ponadto możemy samodzielnie dobrać elementy widoczne: maskownicę o kształcie np. elipsy, trapezu, kwadratu, oraz dopasować do niej odpowiedni uchwyt baterii.

Inną propozycją są typowe baterie podtynkowe: natryskowe, wannowe i natryskowo-wannowe, które producenci oferują zazwyczaj w kolekcji z pozostałymi rodzajami armatury. Przykłady ze zdjęć to bateria natryskowa podtynkowa Monza o eleganckim owalnym kształcie i 3-funkcyjnym przełączniku wanna/natrysk/deszczownia, wyposażona w głowicę ceramiczną, 3 podłączenia źródeł wody i elementy montażowe oraz dwufunkcyjna bateria natryskowo-wannowa Metalia 57 z  głowicą ceramiczną, przełącznikiem wanna/ natrysk, wyprowadzeniem łączy do dwóch źródeł wody i częściami do montażu. Wymienione baterie pochodzą z kolekcji Ferro.

Rozwiązania ukrywane w ścianie, zarówno te tradycyjne w postaci baterii podtynkowych jak i gotowych zestawów typu Box, stanowią interesującą alternatywę dla popularnej armatury łazienkowej. Różnorodne, bogate wzornictwo, łatwość montażu i walory funkcjonalne czynią z nich niezwykle estetyczne i praktyczne wyposażenie kabiny prysznicowej. Razem z efektowną deszczownią lub zestawem natryskowym będą prawdziwą ozdobą modnej łazienki.


Ferro Monza -bateria natryskowa podtynkowa bez natrysku


Ferro Metalia 57 – bateria wannowo-natryskowa podtynkowa


Ferro Box podtynkowy z baterią 2-funkcyjną


Ferro Box podtynkowy z baterią 1-funkcyjną

FERRO S.A.
więcej informacji FERRO S.A. (PRESS BOX)
{jcomments on}