Rusza kolejny etap inwestycji Barciński Park

SGI Baltis, firma specjalizująca się w budowie wysokiej jakości mieszkań i biurowców, rozpoczyna w Łodzi realizację kolejnego etapu kompleksu apartamentów Barciński Park. Na terenie historycznej fabryki Salomona Barcińskiego powstaną trzy nowe budynki o łącznej powierzchni użytkowej 14,5 tys. mkw. Zakończenie prac dla całego III etapu inwestycji zaplanowane jest na drugą połowę 2012 roku.

W marcu rozpoczęły się prace nad realizacją kolejnego etapu kompleksu apartamentów Barciński Park, usytuowanego na terenie dawnej fabryki wyrobów wełnianych Salomona Barcińskiego w Łodzi. W tej fazie powstanie 200  mieszkań o powierzchni od 33 do 111 mkw. Dla mieszkańców przewidziano również podziemny parking, który obejmie ponad 200 miejsc postojowych. Realizacja całej inwestycji jest efektem konkursu na najlepszy projekt architektoniczny, ogłoszonego przez SGI Baltis we współpracy z Dyrekcją Wydziału Urbanistyki i Architektury miasta Łodzi oraz Miejskim Konserwatorem Zabytków.

Realizowany obecnie etap stanowi najważniejszą część inwestycji. Uwzględnia powstanie trzech nowych budynków, w tym ekskluzywnych loftów, oraz rewitalizację starych fasad budynków. W pierwszej fazie prac odrestaurowana zostanie elewacja zabytkowego komina. Uzupełnione zostaną wszystkie ubytki w ścianach oraz położone nowe fugi. Wewnątrz nowych budynków zrekonstruowane zostaną zabytkowe elementy architektoniczne, w tym m.in. belki podporowe, które będą stanowić element dekoracyjny wnętrz apartamentów. Zewnętrzne elewacje budynków wykonane zostaną z cegły starobrowarnej oraz pokryte tynkiem sylikonowym. Elementy te będą swoim wyglądem nawiązywać do historycznej zabudowy fabryki.

Barciński Park to jeden z najważniejszych projektów realizowanych przez SGI Baltis. III etap inwestycji jest kluczowy, ponieważ zaplanowane w nim są liczne prace rewitalizacyjne, które przywrócą zabytkowe oblicze fabryki Barcińskiego. Wierzymy, że cała inwestycja nie tylko wpisze się w niepowtarzalny klimat historycznej zabudowy Łodzi, ale i stanie się nową wizytówką miasta” – mówi Grzegorz Kawecki, wiceprezes SGI Baltis.

Barciński Park to kompleks 1300 mieszkań znajdujący się na terenie największej fabryki wyrobów wełnianych Salomona Barcińskiego, która powstała w 1884 r. Inwestycja zlokalizowana jest w centrum Łodzi, pomiędzy ulicami Tylną, Sienkiewicza a Kilińskiego i wpisuje się w plany rewitalizacji XIX-wiecznej zabudowy industrialnej na terenie Łodzi. Wszystkie budynki zostały wyposażone w cichobieżne windy, wysokiej jakości drewniane okna oraz antywłamaniowe drzwi. W loftach zastosowano wentylację mechaniczną.

Inwestycja realizowana jest w czterech etapach. Pierwszy etap obejmował budowę czterech budynków – punktowych kamienic, jednej cztero-, a trzech sześciopiętrowych. W drugim etapie znalazła się zabudowa o charakterze rezydencjonalnym. Trzeci etap obejmuje rewitalizację i adaptację XIX-wiecznych budynków. Obecnie realizowana jest jego druga faza, gdzie powstaną trzy nowe budynki i największa liczba mieszkań, w tym nowoczesne lofty w budynku starej przędzalni. W czwartym etapie powstanie 7 budynków mieszkaniowych. Dotychczas na terenie inwestycji powstało osiem budynków cztero i sześciu kondygnacyjnych. 

Łódzka inwestycja kilkakrotnie została wyróżniona w prestiżowych ogólnopolskich konkursach, otrzymując m.in. nagrodę „Kryształowe Apartamenty” dla inwestycji Barciński Park w 2007 roku oraz Barciński Park II w 2009 roku. SGI Baltis nagrodę otrzymało m.in. „za atrakcyjną formę przestrzenną inwestycji pasującą do historycznego sąsiedztwa oraz wysoki standard wykończenia budynków i ich otoczenia”.

SGI Baltis
/ 16 marca 2010
{jcomments on}