Rusza realizacja Synergy Business Park

Już w kwietniu firma Ghelamco rozpocznie realizację kolejnej inwestycji biurowej we Wrocławiu.  Kompleks Synergy Business Park docelowo dostarczy na lokalny rynek ok. 60,000m2 wysokiej jakości, nowoczesnej powierzchni biurowej klasy A. Będzie to jeden z największych i najbardziej nowoczesnych obiektów biurowych w stolicy Dolnego Śląska.

Zgodnie z planami dewelopera, inwestycja, w skład której wejdzie w sumie pięć budynków biurowych liczących od 5 do 14 kondygnacji powstanie w dwóch fazach, podzielonych dodatkowo na poszczególne etapy. Pierwsza faza obejmie realizację trzech budynków, z których pierwszy o powierzchni 25,000m2 zostanie oddany do użytku już w drugiej połowie 2012 r.

Wrocław to bez wątpienia jedno z najdynamiczniej rozwijających się miast w Polsce. Dobra lokalizacja, szybki rozwój, rozbudowana sieć drogowa, wiele szkół wyższych zapewniających dostęp do wykształconych kadr, a także międzynarodowe lotnisko, na którym już  jesienią 2011 – na kilka miesięcy przed  Euro 2012 otwarty zostanie nowoczesny terminal pasażerski – to tylko niektóre cechy, które czynią to miasto atrakcyjnym dla inwestorów – zauważa Jarosław Zagórski, Dyrektor Handlowy i Rozwoju Ghelamco Poland. Jestem przekonany, że realizowany przez Ghelamco zgodnie z najwyższymi standardami projekt Synergy Business Park spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających najemców i jeszcze bardziej przyczyni się do rozwoju stolicy Dolnego Śląska – dodaje Zagórski.

O atrakcyjności nowego wrocławskiego biurowca Ghelamco stanowi między innymi jego doskonała lokalizacja.
Projekt powstanie na działce usytuowanej nieopodal lotniska, pomiędzy ulicami Horbaczewskiego i Na Ostatnim Groszu. Położenie, a także rozbudowana infrastruktura i doskonały dostęp do środków komunikacji miejskiej zapewnią przyszłym najemcom i ich gościom możliwość wygodnego i szybkiego dojazdu zarówno do miejsca pracy, jak i centrum miasta.

Kompleks Synergy Business Park stanowi kontynuację wprowadzonego przez Ghelamco na polski rynek modelu nowoczesnych parków biznesowych, których koncepcja gwarantuje przyszłym najemcom komfort pracy w środowisku przyjaznym biznesowi. Projekt inwestycji jest rezultatem prac belgijskiej pracowni architektonicznej Jaspers-Eyers&Partners. Przy planowaniu budynków architekci zastosowali nowoczesne rozwiązania zapewniające funkcjonalne i efektywne wykorzystanie powierzchni, zarówno w przypadku aranżacji typu „open space”, jak i przy podziale na pokoje lub połączeniu tych funkcji. W każdym z budynków kompleksu wysoki standard techniczny wzbogaci system komputerowego sterowania obiektem oraz klimatyzacji i wentylacji z centralną funkcją nawilżania powietrza i możliwością indywidualnego regulowania temperatury. Podobnie jak w innych biurowcach zrealizowanych przez Ghelamco, także i w Synergy Business Park deweloper zamontuje uchylne okna  –  rozwiązanie szczególnie cenione przez najemców. Wewnątrz kompleksu znajdzie się zielone patio z fontannami oraz elementami tzw. małej architektury. Inwestycja objęta zostanie całodobową ochroną oraz systemem monitoringu i kontrolą dostępu. Dodatkowo, z myślą o komforcie przyszłych najemców i ich gości, poza kilkuset miejscami postojowymi na parkingach podziemnych  przewidziano 7 kondygnacyjny parking naziemny na ponad 700 samochodów. Część powierzchni kompleksu zostanie przeznaczona na lokale usługowo-handlowe i gastronomiczne.

Synergy Business Park to już kolejna inwestycja Ghelamco we Wrocławiu. Pierwszym projektami belgijskiego dewelopera zrealizowanymi w dolnośląskiej stolicy był kompleks biurowy Bema Plaza oraz wchodząca w jego skład część mieszkaniowa – Rezydencja Tumska. Obydwa obiekty zostały oddane do użytku w 2008 r.

Ghelamco Poland  {jcomments on}