SILKA YTONG na targach budownictwa w Kielcach

W 2011 r. inwestorzy indywidualni w województwie świętokrzyskim oddali do użytku 2 018 domów jednorodzinnych i rozpoczęli budowę 3 292 domów oraz uzyskali pozwolenia na 3 485 nowych inwestycji. Dane te potwierdzają potencjał tego regionu dla rozwoju nowoczesnego budownictwa jednorodzinnego.

Stabilna koniunktura
Według Anny Waszczuk, analityka rynku Xella Polska, producenta materiałów SILKA i YTONG, w województwie świętokrzyskim inwestorzy indywidualni wykazują znacznie większą aktywność niż deweloperzy. Świadczy o tym liczba wydanych pozwoleń na budowę domów jednorodzinnych, która w 2011 roku była prawie 2,5-krotnie wyższa niż w budownictwie wielorodzinnym, a liczba rozpoczętych budów – prawie czterokrotnie wyższa.

– W województwie świętokrzyskim udział pozwoleń wydanych na budowę domów jednorodzinnych w ogólnej liczbie pozwoleń na budowę wyniósł aż 71 proc., podczas gdy wartość tego wskaźnika w całej Polsce wynosiła jedynie 53 proc. Dane te potwierdzają potencjał tego regionu dla rozwoju nowoczesnego budownictwa jednorodzinnego – komentuje Anna Waszczuk, analityk rynku Xella Polska, producenta materiałów SILKA i YTONG.

Jak prognozuje Anna Waszczuk w nadchodzących miesiącach należy spodziewać się kontynuacji pozytywnych trendów z roku 2011 w tym sektorze budownictwa jednorodzinnego. Na fali korzystnych przewidywań i w pełni sezonu budowlanego 2012 warto uzyskać rzetelną wiedzę na temat nowoczesnych rozwiązań konstrukcyjnych.

Na stoisku SILKA YTONG
Odwiedzający kieleckie targi będą mogli zapoznać się z aktualną ofertą SILKA YTONG na stoisku nr ZF-3 znajdującym się na terenie hal wystawienniczych Targów Kielce, usytuowanym na wprost wejścia głównego. Poznanie z bliska technologii i akcesoriów budowlanych pomoże wybrać inwestorom optymalne dla siebie rozwiązanie. Eksperci obecni na targach posłużą specjalistyczną wiedzą na temat produktów SILKA YTONG i YTONG MULTIPOR oraz poradami dotyczącymi energooszczędnego budowania. Na stoisku SILKA YTONG zainteresowani będą mogli również sprawdzić, dlaczego ściany z bloczków SILKA i YTONG wznosi się szybko i prosto.

– Budowa domu to inwestycja, która wymaga dużego zaangażowania – mówi Tomasz Zalewski z Pracowni Projektowej Max, Ekspert Budowy SILKA YTONG. – Inwestor powinien przygotować się do tego przedsięwzięcia szczególnie starannie, na przykład poprzez udział w targach i nawiązanie kontaktów z ekspertami i fachowcami działającymi na regionalnym rynku – dodaje. – Efektem tych spotkań i rozmów będzie dopasowanie własnych oczekiwań do dostępnych na rynku rozwiązań, a w konsekwencji budowa lub remont domu w krótkim czasie i w rozsądnej cenie – puentuje Tomasz Zalewski.

Udział w targach budowlanych jest dla inwestorów okazją do uzyskania informacji na temat dostępnych na rynku technologii i materiałów budowlanych. Na stoisku SILKA YTONG do dyspozycji zwiedzających będą doradcy techniczni, przedstawiciele handlowi i instruktorzy SILKA YTONG, którzy podzielą się swoim doświadczeniem i odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące budowy ciepłego, a także przyjaznego mieszkańcom domu.

Zachęcamy do zdobywania wiedzy o nowatorskich technologiach budowlanych bezpośrednio u specjalistów SILKA YTONG oraz nawiązywania kontaktów z ekspertami.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w XIX Ogólnopolskich Targach Materiałów Budownictwa Mieszkaniowego i Wyposażenia Wnętrz DOM 2012, które odbędą się w dniach 20-22 kwietnia na terenie wystawienniczym Targów Kielce, przy ul. Zakładowej 1. Stoisko SILKA YTONG (ZF-3), znajduje się na wprost wejścia głównego. Targi można odwiedzać w piątek 20.04 w godzinach 12:00-18:00, w sobotę 21.04 w godzinach 10:00-18:00, a w niedzielę 22.04 od godziny 9:00 do 17:00.

###


XELLA Polska Sp. z o.o. oferuje energooszczędne materiały budowlane: YTONG, YTONG MULTIPOR, YTONG ENERGO i SILKA. Priorytetami Xelli są jakość produkcji – polskie zakłady były wielokrotnie nagradzane w tej kategorii; a także profesjonalne wykonawstwo – od 2012 roku dostępna jest innowacyjna usługa „szkolenie na budowie”, Xella rozwija również autorski program edukacyjny dla szkół i uczelni technicznych – Akademia Murowania SILKA YTONG.

Xella prowadzi sprzedaż poprzez sieć dystrybucji na terenie Polski oraz w krajach takich jak: Litwa, Łotwa, Ukraina, obwód Kaliningradzki. W grupie zatrudnionych jest około 700 osób.

Więcej informacji w serwisach: www.ytong-silka.pl, www.budowane.pl, www.ZdrowaBudowa.pl, www.akademiamurowania.pl

Xella Polska
Więcej informacji z firmy Xella Polska ( PRESS BOX)

{jcomments on}