SILKA YTONG na targach budownictwa w Sosnowcu

W ciągu 9 miesięcy 2011 r. inwestorzy indywidualni w podregionie sosnowieckim* oddali do użytku 534 domy jednorodzinne. Natomiast przez 11 miesięcy ub.r. inwestorzy indywidualni rozpoczęli w tym podregionie budowę 987 domów jednorodzinnych i uzyskali aż 1 226 pozwoleń na budowę. Analiza Xella Polska w oparciu o dane GUS potwierdza potencjał regionu dla rozwoju nowoczesnego budownictwa jednorodzinnego.

Stabilna koniunktura
Według Anny Waszczuk, analityka rynku producenta materiałów SILKA i YTONG, w podregionie sosnowieckim inwestorzy indywidualni wykazują znacznie większą aktywność niż deweloperzy. Udział inwestorów indywidualnych w łącznej liczbie oddanych do użytku mieszkań w ciągu 9 miesięcy ub.r. wyniósł aż 80 proc. Liczba nowych inwestycji rozpoczętych przez inwestorów indywidualnych w ciągu 11 miesięcy ubiegłego roku była aż o 17,6 proc. wyższa niż w analogicznym okresie 2010 r.

– Jeszcze bardziej optymistyczne dane dotyczą liczby wydanych pozwoleń na budowę nowych domów jednorodzinnych w tym regionie. W ciągu 11 miesięcy ubiegłego roku inwestorzy indywidualni uzyskali aż o 25,2 proc więcej pozwoleń na budowę nowych domów jednorodzinnych niż w analogicznym okresie poprzedzającego roku – komentuje Anna Waszczuk, analityk producenta materiałów SILKA i YTONG.

Oprócz ożywienia w budownictwie jednorodzinnym w podregionie sosnowieckim można także zauważyć zmianę w podejściu do budowania i stosowanych materiałów ściennych wśród inwestorów indywidualnych.

– Od kilku lat obserwuję zdecydowany wzrost udziału betonu komórkowego i silikatów kosztem materiałów ceramicznych – mówi Piotr Leks, właściciel firmy Kompletny Dach, certyfikowany wykonawca SILKA YTONG. – Jest to spowodowane łatwością wykonania i lepszą izolacyjnością termiczną ścian wzniesionych w tych materiałach. Tendencja ta dotyczy zarówno ścian jedno-, jak i dwuwarstwowych – dodaje Piotr Leks.

Na Śląsku widać również wzrost świadomości ekologicznej inwestorów, co również wpływa na wybór technologii budowy.

– Stosowanie energooszczędnych materiałów będzie już niedługo standardem w budownictwie. Sprzyja temu przede wszystkim wzrastająca świadomość ekologiczna, ale także chęć obniżenia wydatków na energię – twierdzi Piotr Leks, właściciel firmy Kompletny Dach, certyfikowany wykonawca SILKA YTONG.

Aktywność inwestorów i dobra koniunktura w sektorze budownictwa mieszkaniowego w podregionie sosnowieckim powodują, że w dniach 24-26 lutego w Sosnowcu na V Targach Budowlanych Silesia Building Expo wielu czołowych producentów, m.in. marki SILKA i YTONG, zaprezentuje swoją ofertę w dziedzinie nowoczesnych technologii budowlanych.

Dlaczego warto odwiedzać stoisko SILKA YTONG?
Odwiedzający targi w Sosnowcu będą mogli zapoznać się z aktualną ofertą SILKA YTONG na stoisku 31 w sektorze Stolarki Budowlanej. Poznanie z bliska technologii i akcesoriów budowlanych pomoże im wybrać optymalne dla siebie rozwiązanie. Eksperci obecni na targach posłużą specjalistyczną wiedzą na temat produktów SILKA YTONG i YTONG MULTIPOR oraz poradami dotyczącymi energooszczędnego budowania. Na stoisku SILKA YTONG inwestorzy będą mogli również sprawdzić, dlaczego ściany z bloczków SILKA i YTONG wznosi się szybko i prosto.

– Udział w targach budowlanych daje możliwość pozyskania wielu informacji dotyczących materiałów budowlanych, nowych technologii, produktów, a także fachowców działających w branży – mówi Andrzej Krępa z firmy budowlanej KONKRET, certyfikowany wykonawca SILKA YTONG.

Do dyspozycji zwiedzających, na stoisku 31 w sektorze Stolarki Budowlanej, będą doradcy techniczni, przedstawiciele handlowi i instruktorzy SILKA YTONG, którzy podzielą się swoim doświadczeniem oraz odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące budowy ciepłego i przyjaznego mieszkańcom domu.

Zachęcamy do nabywania wiedzy o nowatorskich rozwiązaniach budowlanych bezpośrednio u specjalistów SILKA YTONG oraz nawiązywania kontaktów z ekspertami. Dzięki tym działaniom inwestorzy będą mogli rzetelnie i solidnie przygotować się do dużego przedsięwzięcia, jakim jest budowa domu.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w targach SIBEX, które odbędą się w dniach 24-26 lutego, w Centrum Targowo – Wystawienniczym Expo Silesia, przy ul. Braci Mieroszewskich 124. Targi można odwiedzać w godzinach od 9:00 do 17:00.

* dane dot. powiatu będzińskiego, zawierciańskiego i miast na prawach powiatu: Dąbrowy Górniczej, Jaworzna i Sosnowca.

###


XELLA Polska Sp. z o.o. oferuje energooszczędne materiały budowlane: YTONG, YTONG MULTIPOR, YTONG ENERGO i SILKA. Priorytetami Xelli są jakość produkcji – polskie zakłady były wielokrotnie nagradzane w tej kategorii; a także profesjonalne wykonawstwo – od 2012 roku dostępna jest innowacyjna usługa „szkolenie na budowie”, Xella rozwija również autorski program edukacyjny dla szkół i uczelni technicznych – Akademia Murowania SILKA YTONG.

Xella prowadzi sprzedaż poprzez sieć dystrybucji na terenie Polski oraz w krajach takich jak: Litwa, Łotwa, Ukraina, obwód Kaliningradzki. W grupie zatrudnionych jest około 700 osób.

Więcej informacji w serwisach: www.ytong-silka.pl, www.budowane.pl, www.ZdrowaBudowa.pl, www.akademiamurowania.pl

Xella Polska
Więcej informacji z firmy Xella Polska ( PRESS BOX){jcomments on}