SILKA YTONG na XVI Pałuckich Targach Rolnych w Żninie

W 2011 r. inwestorzy indywidualni w podregionie włocławskim* oddali do użytku 1 275 domów jednorodzinnych, rozpoczęli budowę 1 665 domów jednorodzinnych i uzyskali pozwolenia na 2 130 nowych inwestycji.

Stabilna koniunktura
Według Anny Waszczuk, analityka rynku Xella Polska, producenta materiałów SILKA i YTONG, w 2012 roku można spodziewać się kontynuacji stabilnego rozwoju segmentu budownictwa jednorodzinnego w tym regionie. Potwierdzają to dane statystyczne za 2011 rok, w którym inwestorzy uzyskali aż o 13,8% więcej pozwoleń na budowę domów jednorodzinnych, niż w analogicznym okresie 2010 r. Informacje statystyczne wykazują także dużo większą aktywność inwestorów indywidualnych niż deweloperów.

– Udział pozwoleń wydanych na budowę domów jednorodzinnych w ogólnej liczbie pozwoleń na budowę wyniósł 78 proc., podczas gdy wartość tego wskaźnika w całej Polsce wynosiła jedynie 53 proc. Dane te potwierdzają potencjał tego regionu dla rozwoju nowoczesnego budownictwa jednorodzinnegokomentuje Anna Waszczuk, analityk rynku Xella Polska, producenta materiałów SILKA i YTONG.

W segmencie budownictwa rolnego inwestorzy uzyskali w tym regionie w 2011 r. pozwolenia na budowę 357 budynków.

Aktywność inwestorów i stabilna sytuacja w sektorze budownictwa mieszkaniowego w tym województwie skłaniają wielu czołowych producentów, m.in. marki SILKA i YTONG, do zaprezentowania swojej oferty podczas XVI Pałuckich Targów Rolnych, które odbędą się w dniach 18-19.08 w Żninie nad jeziorem Czaple.

Na stoisku SILKA YTONG
Odwiedzający pałuckie targi będą mogli zapoznać się z aktualną ofertą SILKA YTONG na stoisku nr 61 położonym przy głównej alei w sektorze budowlanym. Poznanie z bliska technologii i akcesoriów budowlanych pomoże wybrać inwestorom optymalne dla siebie rozwiązanie. Eksperci obecni na targach posłużą specjalistyczną wiedzą na temat produktów SILKA, YTONG i YTONG MULTIPOR oraz poradami dotyczącymi energooszczędnego budowania. Na stoisku SILKA YTONG zainteresowani będą mogli również sprawdzić, dlaczego ściany z bloczków SILKA i YTONG wznosi się szybko i prosto.

– Z mojego doświadczenia wynika, że coraz więcej inwestorów, także tych zamieszkujących tereny wiejskie, interesuje się energooszczędnymi i ekologicznymi technologiami budowlanymimówi Marcin Zwierzykowski z Biura Usług Projektowych i Obsługi Inwestycji DWG, Ekspert Budowy SILKA YTONG. – Coraz częściej inwestorzy pytają nie tylko o cenę samego materiału, ale także o koszty eksploatacji przyszłego domu oraz wpływ materiałów, z jakich wykonane są ściany na zdrowie użytkowników budynkudodaje. – Kluczem do podjęcia właściwej decyzji zakupowej są rozmowy z fachowcami, sprawdzanie konkurencyjnych ofert i odwiedzanie regionalnych targówpodsumowuje Marcin Zwierzykowski.

Do dyspozycji zwiedzających na stoisku SILKA YTONG usytuowanym przy głównej alei w sektorze budowlanym w Żninie będą doradcy techniczni, przedstawiciele handlowi i instruktorzy SILKA YTONG, którzy podzielą się swoim doświadczeniem i odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące budowy ciepłego, a także przyjaznego mieszkańcom domu. Na miejscu będzie można uzyskać bezpłatną poradę eksperta budowy SILKA YTONG.

Zachęcamy do zdobywania wiedzy o nowatorskich technologiach budowlanych bezpośrednio u specjalistów SILKA YTONG oraz nawiązywania kontaktów z ekspertami.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w XVI Pałuckich Targach Rolnych i X Pałuckiej Wystawie Zwierząt Hodowlanych, które odbędą się w dniach 18-19 sierpnia na terenach wystawowych nad jeziorem Czaple w Żninie. Stoisko SILKA YTONG nr 61 w sektorze budowlanym. Wejście na teren targów od ul. Szkolnej. Targi można odwiedzać od soboty 18.08 w godzinach 11:00-18:00, do niedzieli 19.08 w godzinach 9:00-17:00.

* Dane w podregionie włocławskim obejmują dane z powiatów: aleksandrowskiego, inowrocławskiego, lipnowskiego, mogileńskiego, nakielskiego, radziejowskiego, rypińskiego, włocławskiego, żnińskiego i miasta Włocławek.

###


XELLA Polska Sp. z o.o. oferuje energooszczędne materiały budowlane: YTONG, YTONG MULTIPOR, YTONG ENERGO i SILKA. Priorytetami Xelli są jakość produkcji – polskie zakłady były wielokrotnie nagradzane w tej kategorii; a także profesjonalne wykonawstwo – od 2012 roku dostępna jest innowacyjna usługa „szkolenie na budowie”, Xella rozwija również autorski program edukacyjny dla szkół i uczelni technicznych – Akademia Murowania SILKA YTONG.

Xella prowadzi sprzedaż poprzez sieć dystrybucji na terenie Polski oraz w krajach takich jak: Litwa, Łotwa, Ukraina, obwód Kaliningradzki. W grupie zatrudnionych jest około 700 osób.

Więcej informacji w serwisach: www.ytong-silka.pl, www.budowane.pl, www.ZdrowaBudowa.pl, www.akademiamurowania.pl

Xella Polska
Więcej informacji z firmy Xella Polska ( PRESS BOX){jcomments on}