STOLARKA W PIGUŁCE: Fibaro wchodzi na rynek japoński

Trzy produkty polskiego producenta automatyki budynkowej FIBARO pojawiły się w ofercie jednego z największych operatorów telefonii komórkowej w Japonii, firmy KDDI. Kontrakt pomiędzy spółkami ma charakter długotrwały.

Wraz z podpisaniem umowy FIBARO stało się jedyną firmą z Polski, która dostarcza zaawansowaną elektronikę użytkową do Kraju Kwitnącej Wiśni. W ofercie należącej do KDDI marki AU znalazły się trzy urządzenia projektowane i produkowane w Poznaniu: Wall Plug, Motion Sensor oraz Door/WIndow Sensor.

Podpisanie kontraktu na dostawy naszej zaawansowanej elektroniki dla takiego partnera jak KDDI to dla nas duĹźe wyróşnienie – mĂłwi Krzysztof Banasiak, członek  zarządu Fibar Group S.A. – Po pierwsze rozpoczynamy współpracę z jednym z największych operatorĂłw na japońskim rynku, po drugie wchodzimy na rynek bardzo wymagający dla firm spoza Azji i USA, a po trzecie jesteśmy pierwszą firmą z Polski produkującą elektronikę konsumencką, ktĂłrej udało się tego dokonać. Było to duĹźym wyzwaniem, bo urządzenia nie tylko naleĹźało dostosować do nowych częstotliwości i uzyskać dodatkowe certyfikaty na japoński rynek, ale rĂłwnieĹź wymagało to przejścia najbardziej szczegółowego audytu fabryki w historii naszej 8-letniej działalności – dodał Banasiak.

Urządzenia FIBARO będą uzupełnieniem oferty marki AU by KDDI, która posiada już własny system smart home oparty na protokole Z-Wave, kompatybilnym z produktami polskiego producenta.

Pozostałe wiadomości z branży:

Szybkie napędy do bram garażowych firmy Ditex

GU Polska wprowadza na rynek podpory klasy premium

Aluprof proponuje system do przesuwnych drzwi balkonowych chowanych w ścianie


Forum BranĹźowe
press box