STOLARKA W PIGUŁCE: Zbigniew Mendel nie jest juş prezesem firmy Gerda

fot. Forum BranĹźowe

Jak nieoficjalnie dowiedziało się Forum Branżowe, w połowie września wieloletni prezes spółki Gerda, dr Zbigniew Mendel zrezygnował z pełnionej funkcji.

Na razie nie są znane oficjalnie okoliczności ani powody odejście Prezesa. Według pracowników spółki, z którymi rozmawiała redakcja,  była to decyzja nieoczekiwana. Niestety nie udało się nam skontaktować się w tej sprawie z dr. Mendlem.

Obowiązki prezesa przejął obecnie dwuosobowy zarząd w postaci Dyrektora Administracyjnego oraz Głównej Księgowej, a w październiku powinniśmy poznać następcę (rozpisany został konkurs na to stanowisko).

Firma Gerda wysłała redakcji oficjalne stanowisko w tej sprawie:
Z dniem 30 lipca 2018 Pan Zbigniew Mendel zrezygnował z funkcji Prezesa Zarządu Spółki Gerda, jak również ze stanowiska Dyrektora Handlowego. Swoje obowiązki pełnił do dnia 14 września 2018. Obecnie Zarząd Spółki tworzą: Michał Makulski – Wiceprezes Zarządu – Dyrektor Administracyjny, Iwona Włodarczyk – Członek Zarządu – Główna Księgowa.

Zbigniew Mendel, doktor nauk humanistycznych, absolwent Uniwersytetu Śląskiego, podyplomowych studiów na Politechnice Śląskiej i w Szkole Głównej Handlowej. Wykładowca akademicki. Od ponad 20 lat zarządza firmami we współpracy z funduszami venture capital. W Gerdzie pracował od grudnia 2013 r., przedtem przez 6 lat kierował Izotermem Pszczyna i był odpowiedzialny za sprzedaż tej firmy Grupie Koronea. Konsultant biznesowy branży spożywczej, autor dwóch książek i wielu artykułów o zarządzaniu, bloger. Kibic FC Barcelona i Górnika Zabrze.


Pozostałe wiadomości z branży:
Jak wynika z raportu GUS w branży budowlanej panują gorsze nastroje. Według ekspertów dużym problemem jest niedobór pracowników.
Są w Polsce firmy, dla których produkcja 7 tys. okien dziennie to za mało! Drutex zdradził właśnie plany dalszej ekspansji
Klienci chcą by ich domy były bezpieczne, dlatego coraz więcej firm stawia na właściwości przeciwwłamaniowe w swoich produktach. Nowe okna firmy Krispol pozytywnie przeszły testy odporności na włamanie w klasie RC1 i RC2
Praca szuka człowieka – branża okienno-drzwiowa cały czas rekrutuje nowe kadry. Oknoplast szuka aż 100 nowych pracowników

Forum BranĹźowe
press box