Vintage czy klasyka? Dopasuj swoje okna do aranżacji wnętrza!

Wybierając idealne okna do domu, skupiamy się zwykle na ich parametrach, funkcjonalności i przejrzystości gwarantującej dobre oświetlenie. Tymczasem powinny one także komponować się z projektem architektonicznym, jednocześnie harmonijnie wpisując się w wystrój pomieszczeń. Jak zatem osiągnąć optymalny efekt?

W mieszkaniu czujemy się dobrze, gdy urządzimy je zgodnie z naszym gustem i upodobaniami. Właśnie dlatego okna są istotnym elementem aranżacji wnętrz, któremu warto poświecić więcej uwagi, remontując lub budując własne cztery kąty. Poszukiwania idealnego produktu, który spełni nasze oczekiwania, mogą okazać się jednak trudne – bogaty wybór profili, kształtów okien oraz ich kolorów potrafi oszołomić. Jakie okna warto więc zamontować, aby wprowadzić do domu funkcjonalność w jak najlepszym stylu?

Otwórz się na vintage
Stylistyka lat 60. i 70. niezmiennie pozostaje w modzie. Retro oznacza jednak łączenie wielu elementów, które razem powinny tworzyć spójną całość. Jeżeli zatem nie zadbamy o perfekcyjne dopasowanie mebli i gadżetów, zestawienie może wprowadzić do mieszkania wrażenie chaosu.

Z drugiej strony vintage to także znakomity sposób na realizowanie śmiałych pomysłów na aranżację. Możemy więc puścić wodze fantazji, nadając wyrobom sprzed lat nowe życie, a starannie odrestaurowany kredens czy stolik kawowy potrafią cieszyć oczy. Szczególnie, gdy na tym ostatnim postawimy powszechnie dziś cenioną, designerską zastawę sprzed połowy wieku. Z każdym kolejnym elementem nasze wnętrze zacznie więc nabierać coraz więcej charakteru. Aby osiągnąć idealny efekt, warto zdecydować się także na okno Pixel, które dzięki prostym, kanciastym profilom w kolorze antracytowym idealnie wpisze się w styl vintage. Takie okno zapewni nam zarazem lepsze oświetlenie pomieszczenia – węższe profile oraz większa powierzchnia szyby o maksymalnej przejrzystości dostarczą nawet do 22% więcej światła słonecznego.

Model Pixel zaprojektowaliśmy tak, by był on całkowicie pozbawiony zaokrągleń, co oznacza, że także okucie jest kanciaste. Taka gra kształtami sprawia, że okno znakomicie wpisuje się w geometryczne stylizacje charakterystyczne dla lat 60. I 70. oraz w minimalistyczne, nowoczesne aranżacje. Dodatkowo smukłe profile nadają konstrukcji lekkości – mówi Grzegorz Bułat, Szef Procesu Technologicznego Grupy OKNOPLAST. – Co jednak najistotniejsze, pomimo większej powierzchni szyby, Pixel zapewnia parametry termoizolacyjne na najwyższym poziomie, a współczynnik przenikalności ciepła wynosi 0,8. Przekłada się to na niższe rachunki za ogrzewanie w porównaniu do tradycyjnych, zabytkowych okien.

Nowe spojrzenie na minimalizm
W wielu polskich domach i mieszkaniach od lat na topie pozostaje styl skandynawski, kojarzący się z prostotą, minimalizmem i stonowanym wystrojem kolorystycznym. Inspirowane klimatem północy wnętrza prezentują się najlepiej, kiedy są dobrze oświetlone, przestronne, a ponadto uzupełnione kilkoma zdecydowanymi akcentami w żywych barwach. Jeszcze lepszy efekt uzyskamy, jeśli zdecydujemy się na przeszklenia o smukłych profilach drewnianych lub imitujących drewno, które zmniejszą barierę pomiędzy otoczeniem zewnętrznym, a wnętrzem domu.

Podobne połączenie zyskało dużą popularność we Włoszech, gdzie oferujemy okna Pixel w linii Natura, którą charakteryzują drewniane okleiny. Choć do produkcji wykorzystujemy naturalne surowce, taki model okna zagwarantuje mieszkańcom domu wszystkie właściwości nowoczesnej stolarki PVC, co jest szczególnie istotne jeśli zależy nam na satysfakcjonujących parametrach termoizolacyjnych i akustycznych. Co więcej, drewniane wykończenie ze specjalnie uprawianych na okleinę drzew wprowadza do pomieszczeń ciepło i elegancję, a cała konstrukcja wygląda bardzo estetycznie. W efekcie otrzymujemy więc wyrób ekologiczny, trwały i funkcjonalny, który zarazem świetnie uzupełnia aranżację wnętrza – mówi Grzegorz Bułat, Szef Procesu Technologicznego Grupy OKNOPLAST.

W ofercie Grupy OKNOPLAST odnajdziemy osiem rodzajów drewna, które pozwolą dopasować produkty z linii Natura do własnych upodobań i potrzeb. Szereg dostępnych możliwości powinien zadowolić zarówno miłośników klasyki wnętrzarskiej, jak i amatorów nowoczesnych aranżacji.
W ten sposób dobierzemy okno idealnie współgrające z naszym charakterem, które będzie zarazem praktyczne i solidne.

Połącz nowoczesny design z elegancją klasyki
Osoby ceniące urok klasycznych aranżacji oraz bezkompromisowość estetyki nowoczesnych wnętrz z pewnością ucieszy możliwość scalenia obu styli w spójną, atrakcyjną wizualnie całość. Pożądany efekt osiągniemy, wybierając okna Prolux o eleganckich i zaokrąglonych ramach oraz innowacyjnej, zwiewnej konstrukcji. Podobnie jak w przypadku okna Pixel, Prolux dostarczy do 22% więcej światła do pomieszczeń. Model jest wyposażony dodatkowo w niewidoczne zawiasy Winkhaus ProLight Select, które zapewniają wysoki komfort i swobodę codziennego użytkowania, a ponadto chronią przed niekontrolowanym zamknięciem skrzydła.

Szeroka oferta rynkowa sprawia, że dziś nie musimy już wybierać pomiędzy walorami estetycznymi a wysoką funkcjonalnością stolarki otworowej. Warto więc porównać dostępne możliwości, by zdecydować się na produkt, który będzie praktyczny, a jednocześnie idealnie dopasowany do aranżacji wnętrza.

OKNOPLAST
press box