W modnej małej łazience

Małe łazienki też są piękne! Nawet na niewielkim metrażu może powstać funkcjonalne, estetyczne i modne miejsce, w którym z przyjemnością będziemy rozpoczynali i kończyli dzień.

Aranżacja małej łazienki wymaga przemyślanego planu. Celem jest stworzenie wygodnego i efektownego pomieszczenia, które zapewni nam komfort i będzie cieszyło zmysły.

Sztuka kompromisu

Niewielkie wnętrza uczą sztuki kompromisu. Zanim zaczniemy urządzać łazienkę, zastanówmy się więc, co jest w niej niezbędne, a z czego jesteśmy w stanie zrezygnować. Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniej odległości pomiędzy poszczególnymi elementami wyposażenia, bo jeśli je nadmiernie stłoczymy, będzie nam po prostu niewygodnie.

Zapewne jedną z najtrudniejszych decyzji okaże się ta dotycząca wyboru pomiędzy prysznicem a wanną. Prawdopodobnie rywalizację wygra prysznic, bo wymaga nieco mniej miejsca. Na szczęście nowoczesne strefy natrysku nie przypominają już nieciekawych, dawnych kabin z brodzikiem. To obecnie zwykle przestrzeń bez drzwiczek, z odpływem w podłodze, jak w przykładowej aranżacji. Strefę natrysku wyznacza tu beżowa zasłonka w stylu etno. Za nią znajduje się efektowny i funkcjonalny zestaw natryskowy z deszczownią i baterią Algeo.

Deszczownia pomaga zrekompensować brak wanny – kąpiel w strugach naśladujących letni deszcz to wielka przyjemność i okazja do relaksu. Rączka natrysku posiada trzy rodzaje strumienia: deszczowy, masaż, strumień mieszany. Zestaw nietrudno utrzymać w czystości, ponieważ zaopatrzono go w system easy clean, który pozwala z łatwością usunąć kamień wapienny. Wyposażenie w regulator ceramiczny jest gwarantem trwałości i bezawaryjności baterii.Nietuzinkowe dekoracje

Są elementy, które optycznie dają wrażenie większej przestrzeni. To na przykład białe płytki i jasne ściany, a także połyskujące powierzchnie odbijające światło. Duże lustro wywołuje wrażenie głębi.

Mała łazienka ma być klimatyczna. Pamiętajmy więc o wprowadzających przytulność dekoracjach. Nie musi być ich dużo, niech będą jednak nietuzinkowe, jak ażurowy parawan czy szafka umywalkowa z ażurowymi drzwiczkami. Delikatne prześwity wnoszą lekkość i nutę boho. Podobnie zresztą jak dodatki z wikliny, rośliny doniczkowe lub wieszak na ręczniki w formie drabinki.

Nie zapominajmy, że to, co się odbija w lustrze, również nie może być przypadkowe. O wiele przyjemniej patrzy się na grafiki z motywami roślinnymi niż na pustą ścianę.
Przywiązujmy wagę do jakości i estetyki urządzeń. Wybrana do aranżacji bateria umywalkowa jest eleganckim, smukłym modelem nablatowym z kolekcji Algeo.

Pomysłowe rozwiązania

Urządzając małą łazienkę, warto korzystać z ciekawych pomysłów, które sprawią, że będzie w niej komfortowo i nowocześnie. W prezentowanej stylizacji w strefie sanitarnej umieszczono podtynkowy model baterii bidetowej Algeo z niewielką rączką natrysku (tak zwana bidetka). To urządzenie nie zajmuje wiele miejsca, jest dyskretne, pomaga w utrzymaniu higieny osobistej, a także w codziennych czynnościach, jak choćby napełnianie wysokich naczyń.

FERRO www.ferro.pl
press box