W strefie wanny
KarierÄ zaczynaĹa w paĹacu na Krecie w okresie kultury minojskiej. Doceniali jÄ teĹź wpĹywowi staroĹźytni Rzymianie. W XVIII wieku byĹa ustawiana w salonie dla Marii Antoniny, by krĂłlowa mogĹa zaĹźywaÄ w niej relaksu. Wanna â od dawna peĹniĹa waĹźnÄ funkcjÄ, sĹuĹźÄ c nie tylko higienie, ale takĹźe odpoczynkowi i regeneracji.
DziĹ w Ĺazience wydzielamy specjalnÄ âstrefÄ wannyâ, gdzie chcemy siÄ wyciszyÄ, odetchnÄ Ä od intensywnej codziennoĹci. Jak to miejsce zaaranĹźowaÄ? NajkrĂłcej mĂłwiÄ c: tak, aby dobrze siÄ w nim czuÄ.
Kto kocha nawiÄ zania do przeszĹoĹci, moĹźe pomyĹleÄ o Ĺazience w klimacie paĹacowego buduaru. Warto, bo retro zawsze jest w modzie. DuĹźa, iĹcie krĂłlewska wanna, stylem przypominajÄ ca dawne modele, obowiÄ zkowo powinna staÄ na dekoracyjnych, zĹoconych lub posrebrzanych nogach. Na podĹodze â czarno-biaĹa szachownica z pĹytek. Nie wolno zapomnieÄ o stylowej armaturze, bÄdÄ cej kolejnym znakiem rozpoznawczym retro, a wiÄc ozdobnych pokrÄtĹach i stylizowanej na sĹuchawkÄ dawnego telefonu rÄ czce prysznicowej (Retro New Ferro). Poza tym kwiaty, unoszÄ ce siÄ zapachy aromatĂłw do kÄ pieli, nieĹmiertelna biel na Ĺcianach…
Na przeciwlegĹym biegunie stylistycznym â âluksusowy minimalizmâ. GwiazdÄ salonu kÄ pielowego bÄdzie wolnostojÄ ca wanna o ciekawym, eliptycznym ksztaĹcie i cienkich krawÄdziach. Gdy dysponuje siÄ duĹźÄ przestrzeniÄ z oknami, strefÄ relaksu najlepiej urzÄ dziÄ wĹaĹnie w ich pobliĹźu. Widok natury w czasie kÄ pieli uspokaja, przywoĹuje miĹe wspomnienia. ZieleĹ, niejako âwchodzÄ caâ do Ĺazienki, doda ĹwieĹźoĹci i energii stonowanej aranĹźacji o jasnych barwach, z duĹźymi pĹytkami o zróşnicowanych wymiarach, imitujÄ cÄ kamieĹ podĹogÄ i z wielkÄ taflÄ lustra na jednej ze Ĺcian. Ciemne akcenty nadajÄ wyjÄ tkowego sznytu. TworzÄ c domowe SPA, zawsze poĹwiÄÄmy nieco czasu armaturze, bo ma nam sĹuĹźyÄ dobrze, dĹugo, a jednoczeĹnie stylistycznie wspĂłĹgraÄ z wnÄtrzem. Do wanny dobrano prostÄ w formie bateriÄ Stillo marki Ferro â o zaoblonych krawÄdziach, z uniesionym lekko ku gĂłrze uchwytem, doskonale komponujÄ cÄ siÄ z pozostaĹymi elementami wyposaĹźenia.
Nawet w niezbyt duĹźej Ĺazience uda siÄ stworzyÄ pokĂłj kÄ pielowy, wydzieliwszy dwie podstawowe strefy: zwiÄ zanÄ z funkcjami typowo sanitarnymi i relaksacyjnÄ . W wybranej przez nas aranĹźacji strefa wanny powstaĹa pod oknem, ktĂłre doskonale doĹwietla teĹź czÄĹÄ pomieszczenia z umywalkÄ i lustrami, co szczegĂłlnie przydaje siÄ w czasie porannej toalety. Przeszklenie kabiny prysznicowej sprawia, Ĺźe wnÄtrze wydaje siÄ wiÄksze. Inspiracje loftowe zostaĹy przeĹamane akcentami natury, bo teĹź wyjÄ tkowy nastrĂłj kreujÄ tu przede wszystkim dodatki: wizualnie dodajÄ ce ciepĹa drewno oraz roĹliny w wiszÄ cych i stojÄ cych doniczkach. CaĹoĹÄ przywodzi na myĹl ĹrĂłdziemnomorskie klimaty, a wiÄc podróşe, wakacje. Wannie o cienkich krawÄdziach towarzyszy bateria Ĺcienna z linii Veneto VerdeLine o geometrycznej formie, wyposaĹźona m.in. regulator ceramiczny z systemem kontroli ciepĹej wody.
JeĹli ktoĹ nie gustuje w barokowych dekoracjach i ma doĹÄ skandynawskiego âwymuskaniaâ, moĹźe da siÄ uwieĹÄ Ĺazience w odcieniu ciepĹego beĹźu pomieszanego z róşem, przywoĹujÄ cego skojarzenia romantyczne i sentymentalne. PĹytki wyglÄ dajÄ jakby byĹy naruszone zÄbem czasu, ale to taki styl â kochajÄ cy âpiÄkno nieidealneâ i naturalne jak surowe kamienie sĹuĹźÄ ce tu za dekoracjÄ. W Ĺcianie zamontowano oszczÄdnÄ w formie, nowoczesnÄ 3-otworowÄ bateriÄ z natryskiem punktowym Metalia.
FERRO
press box