W zgodzie z naturą – jaką okleinę naturalną wybrać

Różnorodność i indywidualizm są bardzo ważnymi cechami produktu takiego, jak drzwi, bo któż chciałby mieszkać w mieszkaniach identycznych dla wszystkich i powtórzonych w milionach egzemplarzy? Tak, jak każdy człowiek jest inny, tak i  każde drzewo jest niepowtarzalne. Natura nie przewidziała identycznych żywych form i kształtów, a odmienność drewna świadczy o jego naturalnym pochodzeniu. Mówimy, że drewno nadal „żyje” i „oddycha”, dostosowując się do otoczenia.

Mając na uwadze powyższe argumenty podczas dokonywania oceny jakości kupowanych drzwi należy dążyć do  kompromisu pomiędzy doskonałością struktury, kolorem, jakością  powierzchni, a naturalnym pięknem i niepowtarzalnością rysunku drewna.

Drzwi w naturalnej okleinie to produkty dla szerokiego grona wymagających klientów, dla których wdzięk natury jest podstawową wartością estetyczną.

Porta KMI Poland chcąc sprostać najwyższym wymogom klientów współpracuje z najlepszymi dostawcami na całym świecie. To znane i cenione firmy z doświadczeniem w produkcji i dystrybucji naturalnych oklein.

Stosowane okleiny naturalne z uwagi na posiadane właściwości estetyczne podzieliliśmy na dwie podstawowe grupy:

Standard – stosowana w kolekcjach drzwi wewnątrzlokalowych na przykład PORTA CLASSIC, MADRYT, CORDOBA, TOLEDO, SEVILLA.

To grupa oklein naturalnych charakteryzujących się różnorodnością kolorystyki, rysunku usłojenia, występujących sęczków, skrętów włókien itp. Ich charakter wynika z naturalnego środowiska wzrastania drzewa, z warunków klimatycznych i siedliskowych występujących w obrębie tego samego gatunku biologicznego. Te właściwości morfologiczne drewna, charakterystyczne dla naturalnego materiału, odróżniają go od tworzyw sztucznych i jako takie w żaden sposób nie stanowią o wadliwości wyrobu.

Przykłady:

Select – stosowana w kolekcjach drzwi wewnątrzlokalowych na przykład Nova NATURA, Natura STYL, Natura SPACE, Natura LINE, Natura TREND, Natura KONCEPT.

To specjalnie przygotowana i wyselekcjonowana okleina naturalna charakteryzująca się dużą powtarzalnością rysunku usłojenia i koloru wybarwienia. Produkty wykonane w tego rodzaju pokryciu spełniają najwyższe normy jakościowe odpowiadające najbardziej wymagającym klientom.

Pełna kolorystyka oklein naturalnych

W klasyfikacji Porta uwzględniono sześć grup, do których należą wszystkie rodzaje pokryćwykorzystywane w kolekcjach drzwi Porta. Podziału na grupy dokonano na podstawie jakości wykończenia, stanowiącej o jej trwałości i odporności na czynniki zewnętrzne. Okleiny naturalne zaklasyfikowane są do klasy PREMIUM (klasa idealnie łącząca estetykę z gwarancją wysokiej jakości użytkowej, z sugerowanym przeznaczeniem do budynków mieszkalnych i biur)

Co w standardzie a co za dopłatą

Wykres klasyfikacja pokryć PORTA

PORTA KMI POLAND
WIĘCEJ INFORMACJI Z FIRMY PORTA (PRESS BOX)
{jcomments on}