Warbud rozpoczyna prace na budowie osiedla „Villa Parc” w Warszawie

Warbud podpisał umowę na budowę I etapu osiedla mieszkalnego „Villa Parc” przy ul. Włodarzewskiej w Warszawie. Inwestycję podzielono na dwie fazy. W I etapie zrealizowane zostaną budynki B, C, D i E wraz z częścią dwupoziomowego garażu podziemnego i przyłączami. W drugim etapie powstaną budynki A, F,G oraz pozostała część garażu i przyłączy. Etap I może funkcjonować bez etapu II spełniając wymogi p.poż. i komunikacyjne.

Budynki o wysokości od 3 do 9 pięter będą dostępne dla osób niepełnosprawnych. Wewnątrz działki znajdą się tereny z wysoką i niską zielenią oraz placem zabaw dla dzieci. Od strony północno – wschodniej, tj. przy wjeździe do garażu zaprojektowano mur akustyczny w konstrukcji żelbetowej z nakładką z panelu akustycznego, tak by zmniejszyć ilość hałasu docierającego do sąsiednich, zamieszkałych już budynków.

Zamawiającym jest Bouygues Immobilier Polska Sp. z o.o. Obiekt zaprojektowała F.B.T. Pracownia Architektury Urbanistyki z Warszawy. Kontrakt wart prawie 23 mln zł netto, zawarto 29 kwietnia 2010 r.

Powierzchnia całkowita: 14 654 m2
Powierzchnia mieszkań: 6 047 m2
Liczba mieszkań: 147
Termin realizacji: maj 2010 – sierpień 2011 r.

Warbud

 

{jcomments on}