WITEX Floor Studio, czyli wirtualny program aranżacji wnętrz firmy WITEX

Perfekcyjne dopasowanie podłogi do wystroju pomieszczenia nie jest sprawą prostą. Nierzadko zdarza się tak, że choć wybrane przez nas panele podłogowe pięknie prezentowały się w salonie sprzedaży, to po zamontowaniu ich w naszym domu nie do końca jesteśmy zadowoleni z efektu. Aby uniknąć tego typu sytuacji firma WITEX proponuje swoim Klientom opcję WITEX Floor Studio  – wirtualny program aranżacji wnętrz.

Wybór podłogi to decyzja na lata, stąd też powinna być ona dokładnie przemyślana. Co jednak zrobić, gdy nie do końca jesteśmy pewni, jak dany produkt będzie wyglądał w naszym domu czy mieszkaniu? Trudno w tym przypadku kierować się przecież jedynie intuicją czy wskazówkami sprzedawcy w salonie, a z kolei koszt zatrudnienia zawodowego dekoratora wnętrz jest dla wielu z nas zbyt wysoki. WITEX Floor Studio, dostępne na stronie internetowej firmy WITEX – producenta wysokiej klasy parkietów i paneli podłogowych, to sposób na idealne dopasowanie podsadzki do wybranego przez nas pomieszczenia. Siedząc wygodnie przed ekranem komputera możemy bawić się konwencjami, wypróbowywać różne wzory oraz barwy i tym samym dowolnie kreować wizerunek podłogi w naszym salonie, sypialni czy gabinecie.

Krok pierwszy – zdjęcie
Aby skorzystać z programu aranżacji wnętrz, dostępnego na stronie internetowej firmy WITEX (www.witex.com.pl), najpierw należy dokonać bezpłatnej rejestracji. Zyskamy wówczas możliwość umieszczenia zdjęcia na serwerze. Z reguły fotografia dostępna jest po 24 godzinach, a o jej obecności informowani jesteśmy poprzez e-mail. Wtedy to możemy zacząć przygodę z wirtualnym dekoratorem wnętrz. Należy tutaj dodać, że najbardziej satysfakcjonujące wyniki uzyskamy, jeśli wybrane przez nas zdjęcie spełniać będzie klika podstawowych zasad. Przed wszystkim obraz musi być w formacie JPG, a jego rozmiar nie powinien przekraczać 5 MB. Po drugie – warto zrobić zdjęcie wnętrza z takiej perspektywy, aby widoczne było całe pomieszczenie, z jak największą powierzchnią podłogi. Nie powinniśmy również używać lampy błyskowej, lecz wykorzystać sztuczne lub słoneczne  oświetlenie. Dzięki temu całość będzie wyglądać bardziej naturalnie.

Krok drugi – aranżacja
Kiedy już wybrane przez nas zdjęcie znajdzie się na serwerze, możemy przystąpić do aranżacji wnętrza. Do wyboru mamy tutaj wszystkie produkty firmy WITEX – wszelkie kolory i dekory parkietów, paneli oraz podłóg poliuretanowych i winylowych. Dużym ułatwieniem jest podział produktów na różne kategorie, dzięki czemu przy wyborze możemy kierować się nie tylko rodzajem podłogi, ale i jej barwą (np. olcha, buk, pekan czy palisander) czy stylem (przykładowo: deska jednopasmowa, dwupasmowa, okrętowa). Samodzielnie zdecydować możemy również o kącie ułożenia parkietu czy paneli podłogowych – może być to kąt 0°, 45°, 90°, 135° lub 180°. Opcja ta daje nam możliwość takiej aranżacji przestrzeni, jaka będzie najbardziej korzystna dla naszego wnętrza. Co prawda montażem posadzki powinni zająć się wykwalifikowani specjaliści, jednak to my ostatecznie decydujemy, pod jakim kątem i skosem ułożyć parkiet czy panele podłogowe.

Krok trzeci – przygotowanie do zakupu
Spośród bogatej oferty podłóg firmy WITEX z pewnością wybierzemy taki produkt, który doskonale będzie pasował do naszego domu czy biura, zatem ze spokojnym sumieniem będziemy mogli dokonać zakupu. Tutaj również WITEX Floor Studio przychodzi nam z pomocą. Otóż dzięki specjalnemu kalkulatorowi w szybki i prosty sposób wyliczymy potrzebną nam ilość produktu. Wystarczy wpisać długość oraz szerokość pomieszczenia i dowiemy się, ile opakowań danego produktu musimy zakupić. Przed udaniem się do salonu sprzedaży warto jednak wcześniej zapoznać się ze szczegółowymi danymi technicznymi wybranej nawierzchni – dowiedzieć się wszystkiego na temat parametrów i zalet podłogi oraz systemu gwarancji. Pomogą nam w tym karty techniczne, katalogi i instrukcje (np. układania paneli na wodnym ogrzewaniu podłogowym) dostępne na stronie firmy WITEX (www.witex.com.pl). Znajdziemy tam również numer telefonu, pod którym uzyskamy informacje o adresach partnerów handlowych i salonów sprzedaży, w których możemy dokonać zakupu wybranej przez nas wcześniej nawierzchni, a także wszelkich akcesoriów i środków pielęgnacyjnych.

WITEX Floor Studio – opcja specjalna i standardowa
Możliwość załadowania zdjęcia na serwer to opcja płatna – za każde dodane zdjęcie należy zapłacić 9,99 euro (z VAT). W darmowej odsłonie programu mamy do dyspozycji natomiast kilkanaście standardowych zdjęć różnych pomieszczeń (sypialni, salonu, gabinetu, kuchni i łazienki, a także wnętrz sklepowych), na których możemy bazować przy wyborze podłogi.
Każdy z nas marzy o domu urządzonym w sposób perfekcyjny. Takim, w którym wszystkie elementy wyposażenia harmonijnie się ze sobą komponują i tworzą jednolitą estetycznie całość. Dzięki dostępnej na stronie www.witex.com.pl opcji WITEX Floor Studio możemy ten efekt osiągnąć sami, bez profesjonalnego dekoratora wnętrz. Wystarczy komputer, internet i trochę wolnego czasu…

WITEX Polska Spółka z o.o.
ul. Mińska 38, 54-610 Wrocław
http://www.witex.com.pl
30 listopada 2009
{jcomments on}