Wizyta Wicepremiera Waldemara Pawlaka w Ceramice Paradyż

14 października w zakładzie produkcyjnym Ceramiki Paradyż w Wielkiej Woli gościł Wicepremier, Minister Gospodarki Waldemar Pawlak. Z tej okazji odbyła się konferencja prasowa, której tematem były perspektywy rozwoju regionu łódzkiego pod względem gospodarczym i społecznym dzięki Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej na przykładzie Grupy Paradyż.

Prelegentami konferencji byli: Waldemar Pawlak, Wicepremier i Minister Gospodarki, Paweł Łuczka, Prezes Zarządu Spółek Grupy Paradyż oraz Tomasz Sadzyński, Prezes Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W konferencji wzięli udział również przedstawiciele władz samorządowych Opoczna, Paradyża, Tomaszowa Mazowieckiego oraz Sławna.

Konferencję rozpoczął jeden z właścicieli Ceramiki Paradyż, Stanisław Tępiński, który w kilku zdaniach nakreślił istotny wkład Wicepremiera w rozwój regionu łódzkiego. Minister Gospodarki podczas swojego przemówienia podkreślił natomiast, że specjalne strefy ekonomiczne funkcjonują nie tylko w Polsce, ale także na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Zaznaczył również, że Ceramika Paradyż jest bardzo dobrym przykładem współdziałania samorządu ze strefą ekonomiczną.

„Działalność czterech z pięciu zakładów Grupy Paradyż w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej pozwoliła na wprowadzenie w życie 4-letniego planu inwestycyjnego, dzięki któremu zmodernizowaliśmy zakład w Wielkiej Woli. Kolejnym krokiem realizowanym w ramach planu inwestycyjnego jest unowocześnienie zakładu w Opocznie” – mówi Paweł Łuczka, Prezes Zarządu Spółek Grupy Paradyż. „Mamy też nadzieję, że niedługo Grupa Paradyż, otrzyma piąte pozwolenie na działalność w ramach ŁSSE. Dzięki pozwoleniu i rozporządzeniu Rady Ministrów na temat rozszerzenia granic SSE w woj. łódzkim możliwa będzie inwestycja polegającą na wyposażeniu fabryki „Tomaszów 1” w nowoczesne maszyny do produkcji m.in. wielkoformatowych, polerowanych płytek gresowych odwzorowujących kamienie naturalne. Inwestycja pozwoli na stworzenie, co najmniej 30 nowych miejsc pracy” – kontynuuje Prezes.

Wicepremier Waldemar Pawlak po konferencji prasowej zwiedził zakład produkcyjny Wielka Wola 2 Grupy Paradyż, który powstał w ramach Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

W trakcie zwiedzania Minister Gospodarki osobiście dokonał zmiany grafiki okolicznościowej płytki ceramicznej na linii produkcyjnej z wykorzystaniem druku cyfrowego. Na zakończenie pobytu w Wielkiej Woli spotkał się z przedstawicielami miejscowych oddziałów Ochotniczej Straży Pożarnej.

Zdjęcia kolekcji, inspirujących aranżacji oraz komentarze projektantów znajdą Państwo na naszym profilu na Facebooku .

Zapraszamy również do śledzenia profilu Grupy Paradyż na YouTube .

Ceramika Paradyż
więcej informacji (PRESS BOX)
{jcomments on}