Wybieramy wannę – na co zwrócić uwagę?

Zakup wanny powinien być przemyślany, gdyż używać jej będziemy przez lata. Jest wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę: rozmiar i zagospodarowanie przestrzeni, wystrój wnętrza oraz indywidualne potrzeby domowników. Jeśli rozpatrzymy te kwestie, na pewno uda nam się wybrać model idealnie pasujący do naszej łazienki.

Praktyczna wanna narożna, oryginalna asymetryczna czy elegancka wolnostojąca? Różnorodność kształtów, wymiarów i tworzyw utrudnia wybór odpowiedniego modelu. Jednak jeśli dokładnie przeanalizujemy swoje potrzeby oraz możliwości aranżacji naszej łazienki, zakup wanny nie powinien sprawić problemów.


Wanna Opal Plus
Fot. Sanitec KOŁO

W jakim kształcie? W którym miejscu?
Podstawowe czynniki determinujące wybór wanny to wielkość i ustawność łazienki. Od nich zależy, na jaki kształt wanny możemy się zdecydować. Jeśli dysponujemy niewielką przestrzenią, warto pomyśleć o modelu prostokątnym, który można ustawić przy ścianie, np. Opal Plus marki KOŁO. Wannę tego typu łatwo wkomponować w aranżację pomieszczenia. W niewielkich łazienkach sprawdzą się także narożne wanny asymetryczne, które można kupić w wersji lewo- lub prawostronnej. Decydując się np. na model Clarissa marki KOŁO, zaoszczędzimy fragment przestrzeni, który można wykorzystać w dowolny sposób. W łazienkach o większych wymiarach stylowo będą się prezentować wanny wolnostojące w obudowach, np. owalna Clarissa. Dzięki takiemu rozwiązaniu aranżacyjnemu, nasza łazienka nabierze charakteru eleganckiego pokoju kąpielowego.


Asymetryczna wanna Clarissa z hydromasażem
Fot. Sanitec KOŁO

Wanna na miarę potrzeb
Istotnym parametrem przy wyborze wanny jest także jej wielkość. Jest to ważne ze względu na przestrzeń, którą dysponujemy oraz przyzwyczajenia domowników. Jeśli lubimy kąpać się z dzieckiem lub partnerem, będzie to możliwe w wannach Opal Plus. Modele z tej serii dostępne są aż w czterech wymiarach: 140×70 cm, 150×70 cm, 160×70 cm i 170×70 cm. Są to przestronne, głębokie wanny (42 cm) o ergonomicznym kształcie, w których można się wygodnie ułożyć. Komfort kąpieli zapewnia wyprofilowane oparcie pod plecy.

– Wanny Opal Plus idealnie nadają się dla osób lubiących długie, odprężające kąpiele, gdyż wykonane są z akrylu, który utrzymuje temperaturę wody. Akryl jest ciepły w dotyku, odporny na przebarwienia i, co istotne, łatwy do utrzymania w czystości – mówi Artur Banasiak, Senior Product Manager ds. B&S Sanitec KOŁO. – Niewątpliwą zaletą serii Opal Plus jest także jej przystępna cena – dodaje Artur Banasiak.


Wanna owalna Clarissa
Fot. Sanitec KOŁO

Wyższa forma relaksu
Relaksujące właściwości ciepłej kąpieli możemy spotęgować kupując wannę z systemem hydromasażu. Z takim zestawem łazienka stanie się domowym salonem SPA. Dzięki masażowi wodnemu ciało odzyskuje siły, a skóra gładkość i elastyczność. W ofercie marki KOŁO znajdziemy wiele modeli, do których można dobrać system hydromasażu. Przykładowo do wanien Clarissa (owalnej i asymetrycznej) możemy wybrać hydromasaż wodno-powietrzny MX 200 lub MX 600.

Decydując się na zakup wanny, warto wziąć pod uwagę oferty sprawdzonych producentów. Takim bez wątpienia jest Sanitec KOŁO. Wanny marki KOŁO charakteryzują się nie tylko funkcjonalnością, ale także nowoczesnym i estetycznym wzornictwem. Jeśli dokładnie określimy parametry i zagospodarowanie naszej łazienki oraz własne oczekiwania, na pewno uda nam się znaleźć wannę na miarę naszych potrzeb.

Wanna Opal Plus – cena od 426 zł brutto.
Wanna asymetryczna Clarissa – cena od 2 008 zł brutto.
Wanna owalna Clarissa – cena od 3 233 zł brutto.

Producent: Sanitec KOŁO Sp. z o.o.
www.kolo.com.pl

 


Sanitec KOŁO Sp. z o.o. jest jedną z największych w Polsce firm z branży wyposażenia łazienek. Powstała w wyniku przekształcenia i przyłączenia się w 1993 roku ZWS Koło do międzynarodowej Grupy Sanitec, największego w Europie producenta ceramiki łazienkowej. Sanitec KOŁO posiada zakłady w Kole, Włocławku, Mińsku Mazowieckim oraz w Ozorkowie. Firma zatrudnia blisko 1500 osób. Zarząd firmy odpowiada za wszelkie działania realizowane w Polsce oraz business unitach w regionie Centralnej i Wschodniej Europy, w tym m.in. w Czechach, Słowacji, Rumuni, na Ukrainie i w Bułgarii.

Sanitec KOŁO jest producentem i dystrybutorem ceramiki sanitarnej, wanien i brodzików akrylowych, hydromasaży, kabin prysznicowych oraz mebli łazienkowych sprzedawanych pod markami KOŁO, KORALLE i KERAMAG. Oferowane wyroby charakteryzuje nowoczesne wzornictwo oraz najwyższa jakość. Spełniają one europejskie standardy jakości, posiadają certyfikaty B i CE i są produkowane zgodnie z systemami zarządzania jakością (ISO 9001) i środowiskowego (ISO 14001).

Firma otrzymała m.in. tytuł Ogólnopolskiego Lidera Eksportu (2008), Certyfikat Polskiego Produktu Światowego, nagrodę „Wybór Roku” corocznie w latach 2002 – 2008, medal Przyjaciel Integracji oraz tytuł Partner Polskiej Ekologii – przyznany przez Narodową Radę Ekologiczną.

E.C.H.O. COMMUNICATIONS

Więcej informacji z firmy Sanitec KOŁO ( press box )
01 marca 2010

{jcomments on}