YTONG MULTIPOR nagrodzony za najwyższą jakość

Płyty izolacyjne z betonu komórkowego YTONG MULTIPOR zdobyły tytuł laureata Quality International 2011 oraz złote godło Najwyższa Jakość QI 2011. Jest to drugie takie wyróżnienie zdobyte przez produkt firmy Xella Polska. W ubiegłym roku tytułem i godłem został wyróżniony energooszczędny bloczek YTONG ENERGO do budowy ścian jednowarstwowych bez ocieplenia.

– Kolejny tytuł QI oraz zdobycie złotego godła Najwyższej Jakości QI 2011 przez produkty YTONG jest dla nas wielkim zaszczytem – mówi Cezary Szeszuła, prezes zarządu firmy Xella Polska, producenta materiałów budowlanych YTONG i SILKA. – Dla Xelli jest to znak, że podąża we właściwym kierunku, zarówno w przypadku rozwoju nowych produktów, jak i w dbałości o najwyższą ich jakość. – dodaje Cezary Szeszuła.

Co roku kapituła konkursu organizowanego przez Gazetę Prawną Forum Biznesu przyznaje wyróżnienia w trzech kategoriach: produktów, usług i systemów zarządzania. Uhonorowane zostają te przedsiębiorstwa, które w ramach prowadzonej przez siebie działalności charakteryzują się największą dbałością o jakość oraz konkurencyjnością na rynku krajowym i europejskim. Przyznanie wyróżnienia ma na celu tworzenie wzorców do naśladowania przez inne przedsiębiorstwa.

– Na wysoką ocenę firmy Xella Polska miały przede wszystkim wpływ takie kryteria, jak: opracowany i wdrożony własny system zarządzania w zakładzie produkcyjnym oraz jego bieżący i stały monitoring funkcjonowania – mówi Magdalena Tułecka z Redakcji Forum Biznesu w Dzienniku Gazecie Prawnej. – Nie bez znaczenia był także wdrożony system kontroli wewnętrznej przy zastosowaniu laboratorium własnego i akredytowanego zewnętrznego, nieustanna realizacja prac badawczych i wdrożeniowych, przeprowadzany stały monitoring rynku i wymagań konsumentów, ciągłe szkolenia pracowników oraz zdobyte nagrody międzynarodowe – dodaje Magdalena Tułecka.

Tytuł laureata dla płyt YTONG MULTIPOR wpisuje się w ogólnoświatowy trend energooszczędności i termomodernizacji. Doceniona przez kapitułę konkursu jakość oraz innowacyjne na polskim rynku zastosowanie pokazuje, jak ważne jest promowanie nowatorskich rozwiązań w budownictwie.

YTONG MULTIPOR to produkt, który istnieje na polskim rynku od trzech lat. Przez ten czas mineralne płyty izolacyjne na bazie autoklawizowanego betonu komórkowego sukcesywnie zmieniają podejście Polaków do termomodernizacji i ocieplania budynków. Nigdy wcześniej nigdy beton komórkowy kojarzony przeważnie z warstwą konstrukcyjną ściany, nie był stosowany jako ocieplenie.

Najważniejszą zaletą mineralnych płyt YTONG MULTIPOR jest możliwość ich zastosowania jako izolacji ścian od wewnątrz bez stosowania paroizolacji. Daje to szansę wielu obiektom zabytkowym na zachowanie oryginalnego wyglądu fasady i jednocześnie obniżenie strat ciepła. Będąc niezwykle lekką odmianą betonu komórkowego, YTONG MULTIPOR charakteryzuje się paroprzepuszczalnością, odpornością na działanie wilgoci oraz bezpieczeństwem użytkowania. Płyty YTONG MULTIPOR są materiałem niepalnym, o klasie reakcji na ogień A1, produkowanym wyłącznie z naturalnych i mineralnych surowców.

Dzięki swoim właściwościom, płyty YTONG MULTIPOR mogą być również stosowane w konstrukcjach ścian zewnętrznych, czy stropów garaży, piwnic i przejść. Ze względu na swój niewielki ciężar, doskonałą izolacyjność termiczną oraz  niepalność stanowią doskonałe uzupełnienie konstrukcji z płyt żelbetowych.

Płyty YTONG MULTIPOR są produkowane w najnowocześniejszych zakładach koncernu Xella w Europie. Stała kontrola jakości i badania wyrobów przyczyniają się do tego, że klient dostaje produkt najlepszej jakości o zagwarantowanych parametrach.

Szczegóły dotyczące bloczków YTONG MULTIPOR oraz ich zastosowania można znaleźć na stronie internetowej www.multipor.budowane.pl.


Dyplom Quality International 2011 dla płyt izolacyjnych YTONG MULTIPOR / SILKA YTONG


Docieplenie ściany od wewnątrz za pomocą płyt izolacyjnych YTONG MULTIPOR / SILKA YTONG


Firma XELLA Polska Sp. z o.o. oferuje produkty marki YTONG, YTONG MULTIPOR, YTONG ENERGO i SILKA, stosowane w budownictwie mieszkaniowym. Produkcja materiałów odbywa się w 11 nowoczesnych zakładach na terenie całej Polski. Sprzedaż firma Xella prowadzi poprzez sieć dystrybucji na terenie całego kraju oraz w krajach takich jak: Litwa, Łotwa, Ukraina, obwód Kaliningradzki. W grupie zatrudnionych jest około 700 osób.

Więcej informacji w serwisach: www.ytong-silka.pl, www.budowane.pl, www.akademiamurowania.pl, www.miastonoca.budowane.pl, http://www.termodom.pl/termodompasywny/, http://sklep.xella.pl, www.inspiracje.budowane.pl, www.multipor.budowane.pl oraz na blogach: http://blog.xella.pl/budujemy, www.ZdrowaBudowa.pl.

Xella Polska
Więcej informacji z firmy Xella Polska ( PRESS BOX){jcomments on}