YTONG w ogrodzie – urządzaj ze smakiemYTONG podpowiada jak połączyć indywidualność i towarzyskość – czyli grillowanie w ogrodzie.

Słoneczna pogoda zachęca do spędzania jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu. Jednym z ulubionych miejsc do wypoczynku jest przydomowy ogród, a nic tak nie smakuje jak jedzenie na świeżym powietrzu. A co najlepiej integruje? Oczywiście, spotkanie z przyjaciółmi przy grillu.

Każdy ogród jest niepowtarzalny. Grill zbudowany z bloczków YTONG również może być jedyny w swoim rodzaju – dostosowany kształtem do gustu, potrzeb i wyobraźni właściciela. Wybudowanie oryginalnego grilla jest możliwe dzięki łatwości montażu i obróbki, oraz plastyczności i lekkości bloczków YTONG. Czas więc ponieść się szaleństwu grillowania.

Jak grillować w swoim własnym stylu?
Wystarczy zaopatrzyć się w bloczki YTONG o grubości 5, 7,5 lub 10 cm – w zależności od wytycznych w projekcie oraz zaprawę do cienkich spoin (do nabycia w mniejszym 5-kg opakowaniu). Dostępność kilku wymiarów bloczków YTONG pozwala na łatwe dopasowanie elementów w zależności od potrzeb projektu. Niezbędny będzie również tynk (o dowolnej gramaturze i kolorze), ruszt i narzędzia, które ułatwią poprawne murowanie.

W projekcie grilla należy uwzględnić następujące wytyczne:
– wymiary paleniska, przy którym mogą grillować 4 osóby, to: szerokość – 70 cm, głębokość – 40 cm
– wysokość ścianek paleniska powinna wynosić 30-50 cm
– okap powinien zostać umiejscowiony na wysokości 60-70 cm nad paleniskiem.
Pozostałe parametry tj. forma i kształt zależą wyłącznie od kreatywności budującego.

Wymurowanie grilla z bloczków YTONG jest szybkie (wystarczy jedno popołudnie), proste, a co więcej gwarantuje trwałość budowli. Bloczki YTONG są materiałem bardzo prostym w obróbce – można je ciąć i szlifować przy pomocy ogólnodostępnych narzędzi bez większego wysiłku. Każdemu miłośnikowi ogrodów z budowlanym zacięciem uda się postawić grilla samodzielnie. Fachowe instrukcje i niebanalne pomysły znajdują się na stronie www.inspiracje.budowane.pl. Można również poprosić o pomoc profesjonalistę lub obejrzeć instrukcję budowy grilla i spróbować samemu go wymurować: http://www.youtube.com/watch?v=S5QdP8WbQag.

Smacznie, zdrowo i bezpiecznie
Bloczki YTONG składają się wyłącznie z naturalnych surowców, więc inwestor ma pewność, że wybrał zdrowe i bezpieczne produkty, nie mające wpływu na smak przyszłych posiłków.

– Bloczki YTONG są także materiałem niepalnym, który podczas kontaktu z ogniem nie wydziela żadnych substancji (gazu, dymu) ani się nie topi. Ta właściwość zapewnia wysoką trwałość konstrukcji i sprawia, że grillowaniem można się cieszyć przez wiele sezonów – mówi Piotr Harassek, Junior Product Manager Xella Polska, producenta materiałów budowlanych SILKA YTONG.

Impreza przy grillu wymurowanym z bloczków YTONG jest więc nie tylko przyjemna, ale także ekologiczna i bezpieczna.

Nie samym grillem ogród stoi
Cienkie formaty bloczków YTONG można z powodzeniem wykorzystać do wykonania innych elementów zewnętrznych – balustrady balkonu, poręczy schodów, ław, czy altanek. Tutaj też liczy się jedynie wyobraźnia i preferencje estetyczne nabywcy. Nowoczesny lub w stylu staropolskiego dworku – każda sceneria jest możliwa do zrealizowania.

Ogrodowe budowle z bloczków YTONG to połączenie praktycznych i trwałych rozwiązań oraz ciekawych konstrukcji z prostotą stylu i łatwością budowy. Inwestor może samodzielnie wymurować grilla czy też ławę według własnego pomysłu.

Warto więc pamiętać, że niewiele potrzeba, aby cieszyć się urządzonym ze smakiem ogrodem, który jest wizytówką domku jednorodzinnego.


Firma XELLA Polska Sp. z o.o. oferuje produkty marki YTONG, YTONG MULTIPOR, YTONG ENERGO i SILKA, stosowane w budownictwie mieszkaniowym. Produkcja materiałów odbywa się w 11 nowoczesnych zakładach na terenie całej Polski. Sprzedaż firma Xella prowadzi poprzez sieć dystrybucji na terenie całego kraju oraz w krajach takich jak: Litwa, Łotwa, Ukraina, obwód Kaliningradzki. W grupie zatrudnionych jest około 700 osób.

Więcej informacji w serwisach: www.xella.pl, www.budowane.pl, www.akademiamurowania.pl, www.miastonoca.budowane.pl, http://www.termodom.pl/termodompasywny/, http://sklep.xella.pl, www.inspiracje.budowane.pl, www.multipor.budowane.pl, www.15latYTONG.pl, oraz na blogach: http://blog.xella.pl/budujemy, www.ZdrowaBudowa.pl.

Xella Polska
Więcej informacji z firmy Xella Polska ( PRESS BOX)

{jcomments on}