Za ścianą sypialni – nowoczesny prysznic w zasięgu ręki

Połączenie sypialni z łazienką gwarantuje maksymalny komfort. Oznacza dla dwojga zapracowanych osób więcej czasu spędzonego razem wieczorem i o poranku. Jest rozwiązaniem praktycznym i estetycznym, pod warunkiem zachowania spójności aranżacyjnej.  W wersji awangardowej łazienka z sypialnią dzielą jedną wspólną przestrzeń, w której nierzadko wanna wolnostojąca zajmuje centralne miejsce, a pomieszczenie pełni funkcję luksusowego pokoju kąpielowego. Dla osób, które chciałyby zachować intymność, lepszym pomysłem będzie umieszczenie łazienki tuż przy sypialni, najczęściej oddzielając ją półścianką lub taflą półprzezroczystego szkła. Blisko, nadal wygodnie i nie mniej efektownie.

Na zdjęciu prezentujemy właśnie takie rozwiązanie – sypialnię z prysznicem urządzoną w stylu nowoczesnym. Projekt opiera się na ciekawej grze dopełnień i kontrastów. Jasne ściany sypialni – kontra ciemne antracytowe okładziny strefy prysznica, drewniane panele na podłodze w sypialni – kamienne płytki w łazience. Miękkie tkaniny i drewno w sypialni ocieplają „chłodny” wizerunek łazienki, a całość utrzymana w szarościach z akcentami brązu i beżu emanuje spokojem i zachęca do wypoczynku. Przestrzeń kabiny bez brodzika wyznacza antracytowa ściana oraz tafla przezroczystego szkła. Szum deszczu, jak również wody spływającej z deszczowni może ukołysać do snu, gdy jednak przeszkadza w zasypianiu, wystarczy zasunąć drugie szklane drzwi odgradzające prysznic od sypialni. Projekt łazienki naznaczony jest cechami minimalizmu, które widoczne są w prostocie aranżacji, stonowanej kolorystyce, doborze materiałów i linii wzorniczej zestawu natryskowego.

W otwartej przestrzeni prysznica wspaniałą dekoracją jest komplet Trinity marki Ferro, który składa się z deszczowni, rączki natryskowej i baterii termostatycznej. Estetyka idzie w parze z funkcjonalnością. Solidnie wykonane, metalowe mocowanie sprawia, iż zestaw jest trwały i stabilny, a możliwość zmiany wysokości drążka o długości 110 cm i regulowany odstęp od ściany są jego dodatkowym atutem. Drążek deszczowni jest dokręcany bezpośrednio do baterii termostatycznej z wyjściem górnym, dlatego nie ma konieczności łączenia go z nią za pomocą wężyka, z kolei rączka natryskowa jest umocowana na regulowanym uchwycie. Przełączanie źródła wody między deszczownią a rączką natryskową odbywa się w sposób intuicyjny, dzięki zastosowaniu przełącznika z wkładką ceramiczną w metalowej obudowie.

Zestaw natryskowy Trinity wyposażono w oszczędzającą wodę baterię natryskową o prostym designie, posiadającą regulator termostatyczny. Specjalna blokada pozwala na utrzymanie optymalnej temperatury wody – 38°C. Ponadto, w celu zwiększenia bezpieczeństwa przed poparzeniem, bateria została wyposażona w Safe Touch System, dzięki któremu jej korpus nie nagrzewa się od przepływającej gorącej wody, tak jak to ma miejsce w przypadku standardowych baterii termostatycznych. Pokrywa ją elegancka, chromowana powłoka.

Kąpiel w strugach deszczu zapewnia deszczownia o średnicy 20 cm. Przegubowe mocowanie talerza jest praktyczne, ponieważ umożliwia optymalne ustawienie kąta strumienia wody – takie rozwiązanie sprawdzi się w każdej kabinie, niezależnie od jej powierzchni i kształtu. Funkcjonalność zestawu gwarantuje dodatkowo rączka natryskowa o średnicy 11 cm i 3 strumieniach: deszcz, masaż, mieszany. Zarówno deszczownia, jak i rączka natryskowa posiadają system łatwego usuwania kamienia wapiennego Easy Clean. Do kompletu pasuje też chromowana, wyprofilowana mydelniczka, którą w łatwy sposób możemy ustawić na odpowiedniej dla siebie wysokości.

Trinity za ścianą sypialni, dosłownie w zasięgu ręki, ułatwia poranną toaletę, wieczorem przynosi ulgę zmęczonemu ciału. O każdej porze wygląda niezwykle stylowo na tle ciemnoszarej ściany. Jest idealnym dopełnieniem nowoczesnej aranżacji pełnej wdzięku i prostoty.


FERRO S.A.
więcej informacji (PRESS BOX)