Zabytki ciepłe od wewnątrz

Blisko 100 osób związanych z ochroną i rewitalizacją zabytków wzięło udział w konferencji „Ochrona termiczna obiektów zabytkowych – docieplenie od wewnątrz”, zorganizowanej przez Xella Polska.

W konferencji zorganizowanej 25 maja w Warszawie, wzięli udział przede wszystkim konserwatorzy zabytków, którzy przyjechali z terenu całego kraju, a także architekci i dziennikarze. Konferencja miała na celu przedstawienie propozycji ocieplania budynków zabytkowych od wewnątrz przy pomocy bloczków YTONG MULTIPOR.

– Bardzo cieszymy się z zainteresowania tematyką docieplania od wewnątrz – mówi Piotr Harassek, junior product manager Xella Polska. – Tym bardziej, że YTONG MULTIPOR otwiera nowe możliwości w zakresie poprawy bilansu energetycznego obiektów zabytkowych. – dodaje Piotr Harassek.

Zainteresowanie tematem docieplenia budynków od wewnątrz rośnie, wraz ze wzrostem potrzeby i chęci modernizacji obiektów zabytkowych. Rewitalizacja tego typu budynków wiąże się nie tylko z koniecznością naprawy stanu istniejącej konstrukcji, ale również z poprawą warunków użytkowania – w tym ochrony termicznej. Dotyczy to szczególnie starych kamienic oraz obiektów, które przeznaczone są do adaptacji na cele mieszkalne.

– Wszelkie prace renowacyjne prowadzone w obiektach zabytkowych mają pomóc w jak najlepszym zachowaniu oryginalnej konstrukcji budynku – mówi Monika Dziekan, rzecznik Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. – Istotne jest między innymi zachowanie fasady obiektu, która często jest jego wizytówką. Już sama zmiana głębokości osadzenia okien względem powierzchni zewnętrznej ściany uznawana jest za zmianę w elewacji budynku. – podsumowuje Monika Dziekan.

Mineralne bloczki YTONG MULTIPOR to elementy z autoklawizowanego betonu komórkowego, charakteryzujące się wysoką izolacyjnością termiczną, niepalnością oraz bardzo dobrą paroprzepuszczalnością. Zastosowanie bloczków YTONG MULTIPOR obniża straty ciepła budynku, jednocześnie biorąc udział w regulacji wilgotności pomieszczeń.

– Mówiąc o stosowaniu izolacji termicznej od wewnątrz, zdajemy sobie sprawę z ryzyka jakie niesie za sobą taki sposób ocieplania. – mówi Piotr Harassek. – Na spotkaniu z konserwatorami zabytków chcieliśmy pokazać, że przy zastosowaniu wysokiej jakości materiałów, oraz spełnieniu odpowiednich warunków użytkowania pomieszczeń, poprawa izolacyjności termicznej ścian w obiektach zabytkowych jest możliwa.

Prezentacje techniczne z konferencji znajdziecie Państwo w załącznikach do pobrania na stronie http://www.media.xella.pl/pr/162939/zabytki-cieple-od-wewnatrz .

Zapraszamy do obejrzenia relacji z konferencji: http://www.youtube.com/user/BUDOWANEpl#p/u/0/lvw0Ie4HeO4

 


Firma XELLA Polska Sp. z o.o. oferuje produkty marki YTONG, YTONG MULTIPOR, YTONG ENERGO i SILKA, stosowane w budownictwie mieszkaniowym. Produkcja materiałów odbywa się w 11 nowoczesnych zakładach na terenie całej Polski. Sprzedaż firma Xella prowadzi poprzez sieć dystrybucji na terenie całego kraju oraz w krajach takich jak: Litwa, Łotwa, Ukraina, obwód Kaliningradzki. W grupie zatrudnionych jest około 700 osób.

Więcej informacji w serwisach: www.xella.pl , www.budowane.pl , www.miastonoca.budowane.pl , http://www.termodom.pl/termodompasywny/ , http://sklep.xella.pl , www.inspiracje.budowane.pl oraz na blogach: http://blog.xella.pl/budujemy , www.ZdrowaBudowa.pl .


Blisko 100 osób uczestniczyło w konferencji dla konserwatorów zabytków


Produkt YTONG MULTIPOR budził duże zainteresowanie uczestnikówProdukty YTONG MULTIPOR

Xella Polska
Więcej informacji z firmy Xella Polska ( PRESS BOX)
{jcomments on}