Zamieszkaj w pięciogwiazdkowym apartamencie

Segment luksusowych apartamentów charakteryzuje się wyjątkowym podejściem do klienta, także w kwestii wykończenia mieszkań oraz dodatkowych usług w zakresie aranżacji wnętrz przez specjalistów. Oczekiwania kupujących względem jakości i estetyki wykończenia wnętrz rosną z każdym rokiem i błyskawicznie podążają za światowymi trendami. Dlatego deweloperzy, którzy chcą sprzedać prestiżowe nieruchomości, muszą obecnie przyciągać klientów ponadstandardową ofertą, najlepiej prezentując gotowe apartamenty.

Wielu deweloperów, szczególnie w Warszawie lub w prestiżowych lokalizacjach w innych polskich miastach, oferuje wykończenie apartamentów „pod klucz”. W odróżnieniu od stanu surowego czy deweloperskiego w standardzie znajdują się: podłoga, biały montaż, płytki w łazience, malowanie ścian oraz drzwi wewnętrzne. Dodatkowo – w przypadku luksusowych nieruchomości – deweloper zapewnia dobór oświetlenia, wyposażenie kuchni oraz łazienki, system ogrzewania i klimatyzacji, infrastrukturę do zainstalowania kominka, wysokiej jakości stolarkę okienną, drzwi antywłamaniowe czy też videofon. W przypadku inwestycji „Rynek 50” we Wrocławiu do dyspozycji klientów jest także projektant wnętrz, który pomoże dobrać odpowiednie meble, oświetlenie, elementy sztuki współczesnej i stylowe dodatki do każdego apartamentu tak, by stworzyć klimat oraz nastrój odpowiadający indywidualnym oczekiwaniom przyszłego mieszkańca. Dzięki pomocy specjalisty, mieszkania w luksusowej kamienicy zyskają duszę, a dyskretny urok przeszłości i najwyższy standard wykończenia stworzą atmosferę ponadczasowej elegancji.

Dodatkowym atutem wykończenia apartamentu przez dewelopera, oprócz oszczędności czasu, który trzeba by poświęcić na szukanie ofert oraz konsultacje z podwykonawcami, jest niższa stawka VAT, która w tym przypadku wynosi 7, a nie 22%. Obecnie ceny wykończenia wnętrz w wysokim standardzie znacząco wzrosły – wahają się w granicach 1.500 do nawet kilku tysięcy zł za m2. Dlatego luksusowy apartament wykończony „pod klucz”, to znacząca oszczędność dla kupującego, który od dewelopera otrzymuje niższą cenę niż w przypadku indywidualnych negocjacji z podwykonawcami, a dodatkowo może liczyć na profesjonalne doradztwo.

Należy także pamiętać, że luksusowe nieruchomości to nie tylko wnętrza apartamentów. W prestiżowych kamienicach czy apartamentowcach także części wspólne budynków (np. recepcja czy hall) charakteryzuje najwyższa jakość materiałów i wykończenia oraz niestandardowe pomysły aranżacyjne wykorzystujące np. elementy sztuki współczesnej czy ikony światowego designu.

Oferta „pięciogwiazdkowego apartamentu” może być także uzupełniona o wyjątkowe usługi concierge. Konsultanci realizują szeroki wachlarz usług dla właścicieli luksusowych nieruchomości – od pomocy w codziennych obowiązkach po organizację podróży dookoła świata.

Patrycja Kwiatkowska
Dyrektor Zarządzający
Griffin Real Estate / 17 listopada 2009
{jcomments on}