Zimowe przedbiegi, czyli prace konserwatorskie z Mocnymi Klejami firmy Den Braven

Choć lato jeszcze trwa i dla wielu z nas nie w głowie przygotowania do sezonu zimowego, warto z wyprzedzeniem zatroszczyć się o stan naszego domu. By okazale prezentował się on o każdej porze roku, należy zadbać o elewację budynku oraz inne, niemniej znaczące elementy takie jak: schody, balustrady czy parapety. W odpowiednim zabezpieczeniu, gwarantującym bezproblemowe użytkowanie przez długi czas, idealnie sprawdzą się Mocne Kleje firmy Den Braven, specjalistyczne preparaty zapewniające super trwałe i mocne połączenia.

 Rekonesans przed zimą
Okres letni to najlepsza pora, by dokonać budowlanego przeglądu. Korzystne warunki atmosferyczne właśnie teraz pozwolą nam bez trudu określić niezbędne zadania i rozplanować prace na kolejne miesiące. W późniejszym czasie niesprzyjające czynniki meteorologiczne mogłyby znacznie utrudnić rekonesans przed zimą i możliwość dokonania koniecznych napraw. By wykonane prace były trwałe niezależnie od pory roku, należy szczególną uwagę poświęcić na dobór materiałów. Powinniśmy wybierać produkty mocne i wytrzymałe, które zdadzą egzamin podczas wymagających, zimowych miesięcy. W tej roli idealnie sprawdzą się Mocne Kleje firmy Den Braven – mrozoodporne i wodoodporne preparaty, które dzięki swoim właściwościom zagwarantują nam, iż bez obaw wkroczymy w mroźne dni unikając przykrych niespodzianek. W przypadku elementów z kamienia usytuowanych na zewnątrz domu warto użyć kleju Skalny Mocny, który po utwardzeniu staje się całkowicie mrozoodporny. Dodatkowo, jednoskładnikowy, poliuretanowy klej o wysokiej twardości przyczepny jest do wielu materiałów, gładkich i porowych, w tym także tych wilgotnych. Dlatego też przy jego pomocy zamocujemy różnorodne elementy na zewnątrz domu. Tworząc silne i trwałe wiązania, jednocześnie zapewni powierzchni estetyczny wygląd – bez mało gustownych śladów mocowania.  Atut w postaci wytrzymałej spoiny sprawia, że Skalny Mocny doskonale poradzi sobie także z przytwierdzeniem większych elementów. Z pomocą mrozoodpornego środka bez trudu, nawet przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych, zamontujemy kamienne balustrady czy fragmenty schodów.

Po mocnej stronie
Na ogólne estetyczne wrażenie, prócz najbardziej reprezentacyjnej części domu – fasady, wpływ mają także inne elementy, kreujące zewnętrzny obraz budynku. Nie możemy zapominać, iż konserwacji wymagają m.in. progi, parapety i okapniki. Warto zatem użyć preparatów, które cechować się będą przede wszystkich wysoką przyczepnością do rozmaitych materiałów.  Przykład stanowią Mocne Kleje firmy Den Braven – specjalistyczne środki, którym nie straszne nierówne czy wilgotne powierzchnie. I tak, Stalowy Mocny zapewni trwałe oraz solidne łączenie zewnętrznych parapetów  i elementów obróbki blacharskiej, znajdujących się na brzegach balkonów czy tarasów.  Z kolei Dębowy Mocny sprawdzi się np. w przypadku drewnianych progów czy okładzin –  tworząc twardą i mocną spoinę. Dzięki swoim właściwościom – najwyższej odporności na działanie wody – klasie trwałości D4 wraz z odpowiednią ochroną w postaci powłoki powierzchniowej, nie zawiedzie nawet pod wpływem niekorzystnych czynników zewnętrznych. Dodatkowo, Mocne Kleje z powodzeniem zastąpią narzędzia, które mogą naruszać strukturę łączonych elementów, takie  jak: kołki, wkręty, gwoździe, śruby, nity czy spawy.
Parafrazując powiedzenie lepiej zapobiegać niż leczyć, można by rzec – działajmy prewencyjnie – wówczas unikniemy mierzenia się z konsekwencjami w postaci ubytków i uszkodzeń nader często powstałych podczas zimy. Warto wykorzystać letnią aurą, sprzyjające warunki atmosferyczne oraz wolny czas, by przygotować nasz dom nie tylko od wewnątrz. Pomocne okażą się Mocne Kleje firmy Den Braven, które skutecznie sprawdzą się przy pracach konserwatorskich, zabezpieczając elewację  oraz rozmaite elementy znajdujące się na zewnątrz budynku.  

www.denbraven.pl


Firma Den Braven East Sp. z o.o. z siedzibą w Wysogotowie koło Poznania została założona w 1991 roku jako wschodnioeuropejski oddział Grupy Den Braven. Holding Den Braven Sealants jest liderem technologii uszczelnień w Europie, a marka Zwaluw (Jaskółka z j. holenderskiego) jest rozpoznawalna na całym świecie. Terenem działania Den Braven East jest nie tylko Polska, ale i inne kraje Europy Wschodniej i Azji (Rosja, Litwa, Łotwa, Estonia, Ukraina, Białoruś, Azerbejdżan i Kazachstan). Od 2000 r. dysponuje również oddziałem w Moskwie. Den Braven East oferuje szeroki wybór produktów chemii budowlanej obejmujący: silikony, piany poliuretanowe, masy uszczelniające, takie jak akryle, kauczuki i butyleny, kleje montażowe, kleje do drewna i paneli, MS – polimery, kity, fugi, szpachlówki, grunty, impregnaty do drewna, plastyfikatory, środki czyszczące, taśmy dekarskie, samorozprężne taśmy uszczelniające, szpachelki, lakiery w sprayu, hydroizolacje, akcesoria do pian poliuretanowych, pistolety ręczne oraz pneumatyczne i akumulatorowe do silikonów, narzędzia. Dzięki uznanej jakości produkty Den Braven znajdują powszechne zastosowanie w budownictwie, przemyśle, motoryzacji, szklarstwie i gospodarstwie domowym. Den Braven dysponuje magazynami o powierzchni ponad 5000 miejsc paletowych. Produkty firmy dostarczane są w ciągu 48 godzin od złożenia zamówienia

Den Braven East
więcej informacji – PRESS BOX{jcomments on}