Zlewozmywak wszystko umyje

Chcąc ułatwić sobie codzienne prace w kuchni coraz częściej decydujemy się na zakup zmywarki. Jednakże nawet najbardziej nowoczesne urządzenie nie umyje wszystkich rodzajów naczyń i akcesoriów. Właśnie dlatego tak istotny jest wybór odpowiedniego zlewozmywaka, w którym można opłukać zarówno kruchą porcelanę, jak i wyszorować żeliwny szybkowar.

Wkładanie wszystkich naczyń do zmywarki może się źle skończyć – w najlepszym wypadku zniszczymy ulubione kryształowe kieliszki, a w najgorszym spowodujemy awarię kosztownego sprzętu. Właśnie dlatego planując wyposażenie kuchni warto się zaopatrzyć w wygodny i pojemny zlewozmywak marki Deante, np. z kolekcji: Andante, Rapido czy Sinope, Prospero, których komory mają pojemność aż 25 litrów. To dzięki niemu wyczyścimy duże blachy do pieczenia ciasta, czy zachowamy urodę srebrnej zastawy rodzinnej.

Co należy myć w zlewozmywaku?

Przygotowując cykl mycia naczyń pragniemy wykorzystać każdy zakamarek zmywarki. Właśnie dlatego nie warto wkładać do niej dużych garnków, brytfanek, blach do pieczenia ciast, a także bardzo zabrudzonych czy zatłuszczonych naczyń. Bardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest namoczenie i wyczyszczenie ich w komorze zlewozmywaka. W zmywarce nie warto myć także noży – mogą się szybko stępić, a także plastikowych pojemników do przechowywania żywności – naczynia pozbawione specjalnego symbolu ulegną deformacji pod wpływem wysokiej temperatury. Dodatkowo, należy pamiętać, że zmywarka może uszkodzić przedmioty kruche, ręcznie zdobione, a także naczynia wykonane z mosiądzu, żeliwa, aluminium, czy srebra.

Czym się kierować wybierając zlewozmywak?
Wybierając zlewozmywak warto zdecydować się na model z głęboką komorą. Zmieszczą się w niej duże naczynia, które należy odmoczyć, bądź napełnić wodą. Osoby, które często gotują powinny zwrócić uwagę na zlewozmywaki 1,5-komorowe. Mniejsza komora posłuży do rozmrażania mięsa, a także wygodnego opłukiwania warzyw i owoców przed gotowaniem, smażeniem, czy duszeniem. Można wybierać spośród modeli marki Deante ze stali szlachetnej, takich jak.: Sinope, Sonatina, Bolero, Maredo i Xylo, bądź granitowych, np.: Country, Andante, Rapido, Zorba. Z kolei zlewozmywaki dwukomorowe to propozycja dla rodzin, które często przebywają w kuchni wspólnie przygotowując posiłki. Ciekawe propozycje stanowią kolekcje Maredo, Xylo i Zorba od Deante.

Co należy myć tylko ręcznie?

 • przedmioty z drewna – np. deski i łyżki, a także przedmioty z elementami drewnianymi
 • szkło ręcznie malowane
 • delikatne szkło i kryształy
 • naczynia aluminiowe, miedziane i emaliowane
 • mosiężne przedmioty
 • żeliwne patelnie
 • srebrną zastawę
 • zastawę srebrną jednocześnie z zastawą ze stali oksydowanej
 • naczynia z materiałów termoplastycznych
 • przedmioty zanieczyszczone, zatłuszczone, które mogą zatkać odpływ zmywarki
 • narzędzia, np. pędzle
 • świeczniki


Deante, zlewozmywak Andante, bateria Gardenia


Deante, bateria Aster, zlewozmywak Maredo


Deante, zlewozmywak Country, bateria zielona Milin

Deante www.deante.pl
więcej informacji z firmy Deante ( PRESS BOX)