Zlewozmywaki Deante ze znakiem „must have 2016”

Kolekcja zlewozmywaków granitowych Andante otrzymała wyróżnienie w konkursie „must have 2016”, związanym z Łódź Design Festival. Seria marki Deante, zaprojektowana przez Michała Łoja, znalazła się w prestiżowym gronie laureatów, wyłonionych spośród aż 500 zgłoszeń.

Konkurs „must have” ma na celu wyróżnienie najciekawszych produktów od polskich projektantów i producentów. Eksperci docenili design zlewozmywaków Andante, wdrożonych w 2015 roku z okazji 25-lecia marki Deante. Jeden z modeli zostanie zaprezentowany podczas najbliższej, dziesiątej edycji Łódź Design Festival, która odbędzie się w dniach 13-23 października 2016 r.

– Must have 2016 to dla nas bardzo ważne wyróżnienie i zarazem potwierdzenie słuszności naszych działań, polegających na współpracy z polskimi twórcami. Pragniemy udowodnić, że połączenie autorskich projektów z polską produkcją oraz nowoczesną technologią to gwarancja najlepszego wzornictwa. Konkurs odbywa się ramach festiwalu organizowanego w Łodzi, czyli w naszym rodzimym mieście, dlatego tym bardziej cieszy nas ten prestiżowy tytuł – mówi Anna Kowalska, Z-ca Dyr. Handlowego ds. Marketingu w firmie Deante.

Autorem kolekcji zlewozmywaków granitowych Andante jest Michał Łój, łączący funkcję Product Managera oraz projektanta w firmie Deante. Serię cechują oryginalne kształty, szlachetny materiał i wysoka jakość wykonania. Projektant umieścił na ociekaczu aerodynamiczne linie, kojarzące się z ruchem i powietrzem. Dla zwiększenia komfortu zastosowano obszerne, pogłębione komory, które ułatwiają codzienne prace w kuchni. Zlewozmywaki są produkowane w Polsce z mieszanki, zawierającej idealne proporcje gresogranitu i żywicy. Produkty obejmuje aż 10-letnia gwarancja. „Must have 2016” to drugi tytuł wzorniczy przyznany kolekcji. Andante zostało już wyróżnione „Diamentem Meblarstwa 2016”.

„Must have” to projekt realizowany od 2011 roku, obejmujący plebiscyt i wystawę. W tym roku wyróżnienia otrzymało 70 obiektów wybranych spośród 500 zgłoszeń i nominacji Rady Ekspertów. W skład kapituły konkursowej weszli przedstawiciele mediów i ważnych ośrodków wzornictwa: Michał Bachowski – zastępca redaktora naczelnego „F5″, Agnieszka Gruszczyńska-Hyc – redaktor naczelna miesięcznika „M jak Mieszkanie”, Anna Grużewska – redaktor „Dom & Wnętrze”, Agnieszka Jacobson – dyrektor programowa School of Form, Michał Mazur – założyciel i redaktor serwisu www.trendnomad.com, Zuzanna Skalska – analityk trendów i Ewa Solarz – redaktor naczelna serwisu „Dom z pomysłem”. Oficjalne wręczenie statuetek „must have 2016” odbędzie się 15 października podczas Łódź Design Festival.

Deante www.deante.pl
więcej informacji z firmy Deante ( PRESS BOX)