Zmiany w branży deweloperskiej

Branża deweloperska dojrzała do zmian. Firmy działające w sektorze mieszkaniowym postanowiły połączyć swoje siły i wspólnie budować standardy. Celem tej współpracy jest stworzenie stabilnego rynku mieszkaniowego, który rządzi się jasnymi regułami, bezpiecznymi kontraktami i coraz większą liczbą zrealizowanych inwestycji.

Dlatego firmy ze stolicy Dolnego Śląska powołały do życia inicjatywę pod hasłem: Budujemy Wrocław i standardy branży deweloperskiej. Inicjatywa PZFD Wrocław to wydarzenie o charakterze lokalnym, ale o znaczeniu globalnym, ogólnopolskim. Jest to kierunek w którym zmierza cała polska branża deweloperska – od rywalizacji firm w stronę współpracy i konkurencyjności projektów i inwestycji. Wrocławscy deweloperzy zrobili to jako pierwsi. Wierzą, że w ich ślady pójdą również inni. „My nie konkurujemy ze sobą, nasze produkty konkurują. My podnosimy standardy i jakość naszych produktów” – argumentują firmy zrzeszone w PZFD Wrocław.

Podnoszenie standardów budowane jest w oparciu o zaufanie klientów i bezpieczeństwo umów. „Chcemy udowodnić, że sektor mieszkaniowy to bezpieczna gałąź polskiej gospodarki i że na rynku działają sprawdzeni i rzetelni przedsiębiorcy” – przyznają wrocławscy deweloperzy. Dlatego podstawą wszelkich działań dla firm zrzeszonych w PZFD jest przestrzeganie w codziennej pracy zapisów dwóch najważniejszych dokumentów: Kodeksu Dobrych Praktyk oraz Katalogu Zasad Umowy Deweloperskiej.

Te dwa dokumenty są gwarancją udanego kontraktu, a firma, która przestrzega kanonów zasad etyki deweloperskiej, jest pewnym i bezpiecznym partnerem biznesowym.

Zakup mieszkania to dla większości z nas poważna decyzja. Często jest to najdroższa inwestycja w życiu. Dlatego ważne jest, by odpowiednio przygotować się do zawarcia umowy z deweloperem. Badania przeprowadzone na zlecenie PZFD Wrocław wskazują, że ponad połowa osób zainteresowanych kupnem mieszkania lub domu poszukuje niezbędnych informacji w Internecie. Dotychczas nie było jednak kompleksowego, internetowego poradnika na ten temat. Konieczne stało się więc stworzenie wiarygodnej, interaktywnej bazy wiedzy dla konsumentów. Taką bazą jest strona: www.wroclaw.pzfd.pl . Obok wiadomości o nowych inwestycjach, klienci mogą znaleźć tu również m.in. porady dotyczące zakupu mieszkania, wskazówki, jak sprawdzić dewelopera, raporty rynkowe oraz informacje na temat kredytów hipotecznych czy ubezpieczeń. Strona jest stworzona z myślą o klientach: umożliwia zadawanie pytań on-line,  pomaga w zakupie mieszkania, ułatwia wybór
i dostarcza niezbędnej wiedzy.

Coraz lepsze budownictwo, coraz bardziej dostępne mieszkania, coraz więcej zrealizowanych inwestycji – tego oczekują obecnie klienci. Deweloperzy spełniają te oczekiwania, tworząc atrakcyjne osiedla mieszkaniowe, funkcjonalne biurowce, piękną i nowoczesną architekturę. Zmieniają oblicze Wrocławia, tak aby stał się on dobrym miejscem do życia. We współpracy z władzami miasta, dbają o to, by polityka gospodarcza i technologiczna Wrocławia szła w parze z polityką mieszkaniową i prorodzinną. Aby coraz więcej ludzi zechciało się tu osiedlać, zakładać rodziny, pracować i aby wrocławscy deweloperzy postrzegani byli jako rzetelni i sprawdzeni inwestorzy. Rzetelnością i dobrym przygotowaniem można wygrywać konkurencję.

PZFD Wrocław

{jcomments on}