Złota jakość YTONG ENERGO

Bloczek YTONG ENERGO zdobył tytuły Laureata oraz złote godło Najwyższa Jakość Quality International 2010 w kategorii QI Product – produkt najwyższej jakości. Konkurs organizowany przez Dziennik Gazetę Prawną Forum Biznesu ma za zadanie wyłonienie i uhonorowanie firm odznaczających się szczególną dbałością o najwyższą jakość oferowanych produktów i usług.

– Złote godło Najwyższa Jakość Quality International 2010 potwierdziło, że w chwili obecnej na polskim rynku budowlanym bloczki YTONG ENERGO to materiały do wznoszenia ścian najwyższej jakości. – mówi Cezary Szeszuła, prezes Zarządu firmy Xella Polska, producenta YTONG i SILKA. – Cieszymy się, że nasza dbałość i inwestycje w najwyższą jakość produktów są doceniane nie tylko przez inwestorów, o czym świadczą statystyki sprzedaży, ale także przez środowisko rozwoju biznesu. – podsumowuje Cezary Szeszuła.

Tytuł Laureata Najwyższa Jakość Quality International 2010 dla bloczków YTONG ENERGO umocnił wizerunek zarówno samej marki, jak i firmy Xella, jako lidera innowacyjnych, energooszczędnych materiałów budowlanych, spełniających najwyższe standardy jakości.

Bloczki YTONG produkowane są w Polsce już od 15-stu lat. Przez ten czas YTONG stał się synonimem innowacyjnych, wysokiej jakości, markowych materiałów budowlanych – bloczków z betonu komórkowego. Jednoznacznie kojarzy się również z energooszczędnością i ekologią. W 2008 roku na polski rynek został wprowadzony najcieplejszy bloczek do wznoszenia ścian jedno- i wielowarstwowych – YTONG ENERGO, który bardzo szybko zyskał popularność wśród osób budujących domu – w chwili obecnej sprzedaż bloczków YTONG ENERGO stanowi 30% udziału naszej sprzedaży w wyrobach dla ścian jednowarstwowych.

Najwyższa jakość produktów YTONG wpisana jest w strategię marki oraz całej firmy już od samego początku jej istnienia na polskim rynku. Konsekwentnie realizowana jest polityka innowacji – to właśnie YTONG jako pierwszy bloczek na polskim rynku posiadał system pióro-wpustów oraz uchwytów montażowych. Dokładność wymiarowa bloczka pozwalała już w latach dziewięćdziesiątych na murowanie ścian na cienką spoinę. Wprowadzony na rynek w ub. roku bloczek YTONG ENERGO, o współczynniku przenikania ciepła U=0,19 W/m2K pozwala na zastosowanie ściany jednowarstwowej nawet w budynku energooszczędnym.

Bloczki YTONG produkowane są w czterech fabrykach na terenie Polski – Milicz (dolnośląskie), Ostrołęka (mazowieckie), Piła (wielkopolskie), Sieradz (łódzkie). Tylko w ostatnich 4 latach łączna wartość inwestycji w produkcję w Polsce wyniosła ponad 100 milionów złotych.

Zapraszamy do obejrzenia filmu o produkcji bloczków YTONG – http://www.youtube.com/user/BUDOWANEpl#p/u/6/-LhgVCclZRE

Informacje o konkursie:

Program Najwyższa Jakość Quality International jest skierowany do organizacji, mogących poszczycić się osiągnięciami na najwyższym, światowym poziomie. Celem konkursu jest wyłonienie i uhonorowanie podmiotów odznaczających się wysoką dbałością o jakość oferowanych produktów i usług.

Organizatorzy stawiają przed sobą zadanie ukazania potencjału polskiego rynku i stymulowanie tworzenia nowych wzorów jego jakościowego rozwoju. Jednak głównym celem programu jest zwiększanie konkurencyjności na rynkach europejskich i światowych polskich instytucji, producentów i usługodawców, a przede wszystkim wytwarzanych przez nich wyrobów i usług o najwyższych parametrach jakościowych. Konkurs ma za zadanie wyłonienie i uhonorowanie podmiotów odznaczających się wysoką dbałością o jakość oferowanych produktów i usług.

Patronat nad Programem Najwyższa Jakość Quality International objęło:
– Ministerstwo Rozwoju Regionalnego,
– Klub Polskie Forum ISO 9000,
– Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Podstawą do przeprowadzenia analiz decydujących o wyłonieniu finalistów są oficjalne dane oraz opinia organizacji biznesowych i gospodarczych, instytucji certyfikujących oraz powołanych ekspertów.

 


Firma XELLA Polska Sp. z o.o. oferuje produkty marki YTONG, YTONG MULTIPOR, YTONG ENERGO i SILKA, stosowane w budownictwie mieszkaniowym. Produkcja materiałów odbywa się w 11 nowoczesnych zakładach na terenie całej Polski. Sprzedaż firma Xella prowadzi poprzez sieć dystrybucji na terenie całego kraju oraz w krajach takich jak: Litwa, Łotwa, Ukraina, obwód Kaliningradzki. W grupie zatrudnionych jest około 700 osób.


Złote Godło Najwyższa Jakość Quality International 2010


Cezary Szeszuła, prezes zarządu Xella Polska, odbiera tytuł Laureata Najwyższa Jakość Quality International 2010

Więcej informacji w serwisach: www.xella.pl , www.budowane.pl , www.miastonoca.budowane.pl , http://www.termodom.pl/termodompasywny/ , http://sklep.xella.pl , www.inspiracje.budowane.pl oraz na blogach: http://blog.xella.pl/budujemy , www.ZdrowaBudowa.pl .

Xella Polska
Więcej informacji z firmy Xella Polska ( PRESS BOX)

{jcomments on}