Antonio Citterio – znany włoski architekt i projektant zawitał do Polski

Sanitec KOŁO, czołowy producent wyposażenia łazienek, zorganizował w Warszawie wydarzenie specjalne o nazwie Citterio Night. Uznany włoski architekt i projektant, Antonio Citterio,  poprowadził wykład dla grupy studentów, wieczorem zaś spotkał się z najlepszymi polskimi architektami, aby podzielić się swoimi przemyśleniami i przekazać doświadczenia związane z designem.

Urodzony w 1950 roku Antonio Citterio to postać, której dorobek budzi szacunek. Jest absolwentem wydziału architektury na politechnice w Mediolanie. Własne studio otworzył już w 1972 roku. W dziedzinie designu współpracuje z takimi markami, jak  B&B Italia, Flos,  Hansgrohe, Pozzi e Ginori, Kartell, czy Vitra . Od 1981 roku  angażuje się w liczne działania architektoniczne na terenie Europy i Japonii. Spod jego ręki wyszły m.in. projekty siedziby firmy Esprit w Amsterdamie, Mediolanie i Antwerpii, sklepy Ermenegildo Zegna, Emanuel Ungaro, czy Cerruti. W 2007r. przyjęty do ekskluzywnej Italian Design Council.

Antonio Citterio to wizjoner. Jak sam mówi, „robi rzeczy przede wszystkim dla siebie, nie pod dyktando marketingowych instrukcji”. Zapewne właśnie temu zawdzięcza sukcesy, które odnoszą proponowane przez niego rozwiązania. Twórca potrafi zaprojektować praktycznie wszystko, niezależnie od branży, z którą przychodzi mu pracować. Citterio to nie tylko praktyk, ale także teoretyk designu i architektury oraz wykładowca akademicki, któremu wiele radości sprawia dzielenie się wiedzą. Dlatego jednym z punktów programu jego wizyty w Polsce było spotkanie ze studentami, które odbyło się 7 października i poprzedziło Citterio Night – event zorganizowany w Skwerze Hoovera tego samego dnia.

Do Polski Citterio został zaproszony przez Sanitec KOŁO. Firma już od pewnego czasu z powodzeniem wciela ideę bycia na bieżąco ze światowymi trendami stylistycznymi. Specjalnie dla Sanitec KOŁO Antonio Citterio zaprojektował nową serię ceramiki oraz mebli łazienkowych, które pojawią się w sklepach niebawem. „Niezwykle cieszy nas współpraca z tak uznanym projektantem” – komentuje Jacek Ciszewski,  Kierownik Komunikacji Marketingowej Sanitec KOŁO – „To potwierdzenie naszego ciągłego rozwoju,  jako marki śmiało wyznaczającej nowe trendy. Mamy ugruntowany wizerunek i jesteśmy najlepiej rozpoznawalnym brandem w swojej kategorii rynkowej. Z chęcią sięgamy po projekty, które dodatkowo wzmacniają nasz innowacyjny i designerski charakter. Do takich właśnie należy Citterio Night, pierwsze – i zapewne nie ostatnie – wydarzenie, którego celem jest dostarczanie inspiracji i integrowanie środowiska polskich projektantów”.

Współorganizatorem wydarzenia był blog Revcloud.
Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: Architektura&Biznes, Chilli Zet, Existence, KMag, Dobre Wnętrze, Łazienka, Świat Łazienek i Kuchni, Dobrze Mieszkaj, domosfera.pl i designteka.pl.
Wydarzenie transmitowano online na stronie http://kolo.com.pl/citterio-night.html .

Sanitec KOŁO
Więcej informacji z firmy Sanitec KOŁO ( press box )
{jcomments on}