Dolcan uzyskał pozwolenie na użytkowanie Osiedla GrabskiegoKoniec krzywdzącego sporu
Stołeczny deweloper Dolcan uzyskał pozwolenie na użytkowanie inwestycji Osiedle Grabskiego w Lublinie. Tym samym pozytywnie dla klientów i firmy zakończył się spór z właścicielem pobliskiej stacji paliw. W ofercie Spółki znajdują się mieszkania gotowe do odbioru i zawierania  Aktów Notarialnych. Cena za m2 wynosi  od 4 329 do 4 700 zł. brutto, a więc osiedle jest dostępne w programie „Rodzina na Swoim”.

Rozpoczęte na wniosek właściciela stacji LPG postępowanie zakończyło się korzystnie dla dewelopera i klientów, dzięki czemu budynki są gotowe do odbioru i zamieszkania przez właścicieli, którzy już zawarli umowy. Również ci, którzy się wahali i mieli obawy, mogą bezpiecznie zawierać umowy w formie Aktów Notarialnych.

Dla mieszkańców i dla nas spór ten od samego początku był krzywdzący – mówi Michał Szarow, Specjalista d/s przygotowania i realizacji inwestycji. Zgodnie z orzeczeniami ekspertów budowlanych, a także polskim prawodawstwem, wszystkie wymagania zostały przez nas spełnione. Byliśmy bardzo zaskoczeni, kiedy właściciel punktu LPG wniósł swoje zarzuty, a urzędy je przyjęły i nadały  bieg. Na szczęście po długiej batalii, sprawiedliwy wyrok uprawomocnił się w  pierwszych dniach września br.

Osiedle Grabskiego to zespół trzech budynków posadowionych na planie kwadratu z wewnętrznym patio. Dostępne mieszkania mają  pow. od 39 do 110 metrów kwadratowych. Każde z nich dodatkowo posiada balkon, a te na parterze, również ogródki. Cały teren jest bardzo ładnie zagospodarowany i urządzony, z dużą ilością zieleni.

Inwestycja zlokalizowana jest w Lublinie, w bliskiej okolicy Centrum Felicity, a także licznych placówek o charakterze handlowo-usługowym. Osiedle charakteryzuje się dogodną komunikacją, zarówno z centrum miasta, jak i najważniejszymi drogami wyjazdowymi.
Osiedle jest przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Więcej informacji na temat inwestycji można znaleźć na stronie www.dolcan.com.pl .


Dolcan Sp. z o.o. jest jednym z liderów rynku nieruchomości w Polsce. Założona w 1991 roku firma zrealizowała ponad 20 inwestycji, w których obecnie mieszkają tysiące rodzin. Deweloper tworzy swoje projekty głównie w aglomeracji warszawskiej a także  w innych miastach Polski:  w Lublinie, Kozienicach, Bydgoszczy i Szczecinie. Spółka specjalizuje się w każdym segmencie budownictwa mieszkaniowego, począwszy od domów jednorodzinnych, po kameralne osiedla, kończąc na ekskluzywnych apartamentowcach.
Branża deweloperska jest głównym i wiodącym aspektem działania firmy, jednak nie jedynym. Grupa Dolcan zarządza również trzema hurtowniami materiałów budowlanych i wykończeniowych, w których klienci otrzymują specjalne upusty, hotelem w Częstochowie, 100-hektarowym łowiskiem ryb „Jegiel” oraz kopalnią kruszywa Dolcan Dębinki III k/ Serocka. Firma od 1994 roku sponsoruje także pierwszoligową drużynę piłki nożnej Dolcan Ząbki, która posiada aspiracje do gry w Ekstraklasie piłkarskiej.
Obecnie firma realizuje wiele nowych inwestycji, w tym mający liczyć ponad 1000 mieszkań kompleks Aleja Krakowska, a także kolejne etapy bieżących projektów m. in. Osiedla Zacisze, Magenta czy też Tęczowego.

Dolcan Sp. z o.o. ( www.dolcan.com.pl )
WIĘCEJ INFORMACJI Z FIRMY DOLCAN (PRESS BOX)
{jcomments on}